"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *107*"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Aide la mocangeala, ca, deh, e criza..
Da noroc ca nu am mers aseara, ca www.uups.ro/28825/orgii-sexuale-la-bourbon.html" target="_blank">uite ce ne pastea..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009





vai vai....unde e Hepilica cu ingeras
Bine ca am scapat mai Uka, ca cine stie ce ne faceau baietii aia.... ca uite scrie ca le-au tarat pe jos....pai pe mine cum ma mai ridicau soro....ca la durerile mele de sale

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Esti belea mai LUTO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Va fetelor,ma bag soi eu la somnic,ne vedem dimineata la cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Nu pot sa ma retrag si eu pana nu va povestesc ca in tineretea mea de studenta vulcanica/scapata de acasa/independenta si nelinistita am fost si eu la barul de noapte Aro Palace la un astfel de spectacol ....cu fetele.
EEeee si au venit niste mascarici, genul ala care fura din buzunare in troleu, care nu stiu cum puteau sa se concentreze la ce aveau ei de dansat acolo pt ca toata sala era un hohot de ras......dar lipsa lor de creier cred ca percepea acest fapt ca si cum ar fi ceva admirativ.
Ma rog, mi-a ramas in minte curuletul unuia .....care era bronzat bine bine bine cu chilot normal, si acum purta tanga. DA, nici mie nu mi-a venit sa cred dar veneau printre mese si am putut sa ma uit atent .....Avea fesele albe ca varu ...slip tanga si in rest asa usor creol sau cum e tenul bronzat.
NO COMMENT

Si imi amintesc ca ajunsa seara tarziu acasa am vazut la TV ce inseamna un spectacol adevarat....ca iti muscai singura degetele

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


noapte buna fetelor!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Noapte buna Elle si fetelor

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

noapte buna dragele mele



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

BUna seara buna seara Bere aveti??

Io sunt happy ca am fost la shopping in Cora si am venit cu scaun auto pt bebe . Cel pe care-l vroiam de la Chicco si l-am luat cu 470 ron la care mi-au dat si bon de 50 de ron la urmatoarele cumparaturi. L-am scos la 420 de ron . Sa va spun cat costa saptamana trecuta tot la ei??? 750 ron, si da n-am tastat gresit, ca sa vedeti ce adaos isi pun . Scuzati, trebuia sa ma laud ca nu mai pot de incantata ce sunt .

Sa va spun io ce papa si Harap Alb al meu da promitti sa nu va cruciti

7,30-8,00 - 180 ml lapte
11,00 - aprox 200 gr branzica cu un mar si juma de banana (eventual inca un fruct partial)
14,30 - 210 ml lapte
18,00 - aprox 200 gr piure din morcov, dovlecel, cartof, pastarnac, telina, Azi i-am facut doar cartof si dovlecel si am bagat carnita dar nu a fost foarte incantat. I l-am dat si la masa de ora 14.
21,00 - 210 ml lapte apoi nani
Intre mese nu papa si nu bea nimic. Foarte rar cate 10-20 ml apa sau ceai. Mai mult ii place sa se joace cu biberonul ca este din acela cu gaura la mijloc si il intoarce pe toate partile
SI ma mai mir ca are 9 kile jumate.

Io va tzuc tare pe toate ca sunteti niste simpatice

(ralukule, inteleg ca pe mine nu ma mai placi ca io nu te-am mai vazut online pe mess de 100 de ani da io oricum te pup si pe tine si pe Alexutu )

UKa, da-l mama pe Dragos al tau la mine cu picamerul ca io-s obisnuita. Acasa sforaia maicamea de o auzeam de la parter cand veneam noaptea acasa (jur ca nu exagerez, vara cu geamul deschis), injineru sparge peretii si fii-miu ii calca pe urme . Te tzuc si pe tine si pe Carinuta si nu mai fi suparica

Uff, ca mai vroiam sa spun multe da am uitat "complect"

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

mi-am amintit de Kawaichan care sper sa gaseasca puterea sa treaca peste neintelegeri ca tare e greu mai ales ca e si departe

moni sper ca ai cumparat un scaun pt baietei cu greutate ...ia da-ne si noua link sa vedem

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Doamnelor, va salut!

Am citit tot, sunt la zi. Spre surprinderea mea, constat ca nu mai apuc sa postez, tin din ce in ce mai greu pasul cu voi. Si imi pare rau, dar sper sa ma repliez. Nu stiu cum, pentru ca am inceput pregatirile pentru drumul de curand inspre Ro: acte, calatorie cu avionul (ma documentez de zor, avem in fata 13 ore de zbor non stop pana in Munchen, nu vrau sa ma ia prin surpindere ca trebuia sa iau la mine in avion aia si pe ailalta...). Am inceput-o din timp, sa nu ma stresez.

In rest, toate bune cu noi. Ana mananca asa si asa, tot cu sanul mai mult decat cu fructele. In medie, cum v-am zis, eu ii dau Anei din doua in doua ore sa manance, incepand cu ora 6 dimineata. Incepem cu san si alternam cu suplimente de fructe si cereale (cam 60-80 ml) pana la 7-8 cand ia ultima masa de san si doarme pana la 5-6 dimineata.
Eu tot cu gainile dorm (ca toata viata mea, de altfel ), adica de pe la 9.30-10. Sunt in picioare de pe la 5-6 si de cele mai multe ori nu mai adorm inapoi.
Suntem inca sub patura de frig, dar nu mai este umezeala (am avut tot dimpul dezumidificatorul in functiune si imi simt deja fata ca o pruna uscata). Azi e soare si frumos, dar super frig 8-10 grade. Incepe sa se incalzeasca.

Ma bucur de ultimele zile linistite inaintea plecarii acasa, unde vom sta o luna, dupa care revenim in HK si, incet, incet ma pregatesc sufleteste de reintoarcerea la lucru (de acasa), undeva la sfarsit de mai.

Cam atat despre noi. Ah, si am vazut "The hurt locker" azi - un film despre razboi, regizat de o femeie, ceea ce e interesant.

Mihaela, te imbratiesez inca o data! Multa putere, o sa se rezolve, o sa vezi.

Liliana, eu am paharele din acelea gradate de la Avent (nu stiu daca sunt BPA free sau nu, eu nu prea ma uit atenta la din astea, sicer). Asa stiu cam cat mananca Ana, desi acelea masoara volumetric, nu la greutate. Avand in vedere ca sunt cantitati mici, diferentele sunt insesizabile aproape.

Am vazut toate pozele (mai putin filmuletele Ralukai cu jumperoo-ul, ma uit si la acelea imediat). Toate sunt superbe!
Multumesc frumos fetelor pentru comentariile dragute la pozele noastre din weekendul trecut. M-a distrat cel al Ralukai la mamaliguta mea cu branza, cea fara oua!

Am incercat sambata trecuta si un borcanel cu fructe, dar Ana a facut foarte urat dupa aceea, asa ca nu o sa mai incercam in curand. A mancat bine, nici mai mault nici mai putin decat mananca facute in casa, insa dupa aceea am avut o zi de cosmar. La fel si marul, care nu ii prieste nici ras, nici fiert. Piersicuta si sfanta banana sunt baza si mai nou am vazut ca ii place dovlecelul. Doamne ajuta!
Cu toate astea tot la categoria trestie ramanem. Nu ma pronunt, astept sa mergem la vaccinul de la 6 luni sa vedem ce si cum.

Gata, plonjez.
O zi frumoasa va doresc!


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si poftiti ls !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput