"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *107*"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Boierie...visul oricarei mamici! Barvo, o sa incerc si eu maine.
Da sunt chiar cu capu, ce sa incerc ca deja Carina doarme in patutz ziua doar ca o pun deja adormita, pac pe burta ..
Spiritul de turma ! Plus, n-am mai baut de mult.

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mai, pe mine ma tine ocupata pe messenger o tipa super misto

Luci multumim de capitol . Io oare de ce nu m-am putut loga pe mailul comun?

Sa va fie de bine supa! Multumim de aprecierile la jungla noastra . Si te inteleg perfect la treaba cu alaptatul, eu ma simt asa de pe acum, numai la gandul asta . Si cred ca e normal. Simtul umorului nu are cum sa treaca pe langa el

Elle cu o razacioasa ca a ta, trebuia si maraitul sa se mai hlizeasca .

Carina si eu o sa fiu foarte stresata cu drumul. Sper sa nu fiu asa stresata incat sa nu ma mai duc

Techila mi-ai facut seara si saptamana mult mai frumoasa. Am vazut fara sonor pana maine, dar tot m-ai dat pe spate! Eu am crezut ca numai ea ii iubeste, cand colo si falcosul se intinde cu mana inspre ea! Of, ce frumos, ce minunat!!! Abia astept sonorul maine! Multumim mult! I'm in love

Kinga multumim de ideea cu magic bulletu. Sa ne mai zici cum e, daca e chiar ca la tv

Eu va cam las, ca mor de somn (de la 4 dimineata ) si imediat e ora mesei, apoi inca o masa si apoi trezirea probabil la 5 .

Noapte buna si linistita


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Aide la mocangeala, ca, deh, e criza..
Da noroc ca nu am mers aseara, ca www.uups.ro/28825/orgii-sexuale-la-bourbon.html" target="_blank">uite ce ne pastea..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

am totusi si un motiv de bucurie
de doua zile culc baiatulpeste zi in patut.
Adica eu peste zi cand il vedeam ca i se rupe filmul, illuam si mergeam cu el in patulmare si ma intindeam,ii dadeam suzeta si in maxim 10 minute adormea. Ma ridicam incet, puneam pe acolo perna de gravida si altele si fugeam la bucatarie sa spal si eu o cana sau sa bag la cuptor 2 cartofi .....Insa faceam mii de drumuri sa vad daca e tot acolo si nu pe jos
Ideea e ca daca se trezeste dintr-un somnic dinasta bun nu plange ci se baga in 4 labe si la tarash pe coate .....si tare mi-e frica ca se lipeste iar de parchet .....
Asa ca ieri l-am pus la el in patut ...si asa intr-o doara .....nu stiu cum naiba mi-am amintit si am luat o perna mare din pat de lanoi si i-am pus-o in patut. Nu stiu daca de la miros sau de la faptul ca era ingramadit (sper ca nu si in viitor) a adormit pe loc.
Eu pana acum daca il puneam in patut ziua urla de scula blocul si nici eu nu puteam sa-i fac giu giu mai mai .....aplecata ca sunt batrana si bolnava la spate
Azi a adormit iar asa....daca si maine face la fel am dat lovitura

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


trec peste toata gelozia ca nu trebuie sa te plimbi cu el in brate zeci de minute si sa-l legeni sa adoarma...

m-am distrat de numa la ingramadit si la batrana

Tinem pumnii sa functioneze!

Treaba cu laptele de dimineata si de seara si eu o am ca stres pe lista. Nu dispare de tot laptele daca raman doar una-doua mese? Putem merge asa pana la un an?


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Boierie...visul oricarei mamici! Barvo, o sa incerc si eu maine.
Da sunt chiar cu capu, ce sa incerc ca deja Carina doarme in patutz ziua doar ca o pun deja adormita, pac pe burta ..
Spiritul de turma ! Plus, n-am mai baut de mult.

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009






Ioiii, Uka unde m-ai pus sa dau click


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Aide la mocangeala, ca, deh, e criza..
Da noroc ca nu am mers aseara, ca www.uups.ro/28825/orgii-sexuale-la-bourbon.html" target="_blank">uite ce ne pastea..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009





vai vai....unde e Hepilica cu ingeras
Bine ca am scapat mai Uka, ca cine stie ce ne faceau baietii aia.... ca uite scrie ca le-au tarat pe jos....pai pe mine cum ma mai ridicau soro....ca la durerile mele de sale

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

merg la culcarica

Noapte buna!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Boierie...visul oricarei mamici! Barvo, o sa incerc si eu maine.
Da sunt chiar cu capu, ce sa incerc ca deja Carina doarme in patutz ziua doar ca o pun deja adormita, pac pe burta ..
Spiritul de turma ! Plus, n-am mai baut de mult.

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009






Ioiii, Uka unde m-ai pus sa dau click


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Da' ai zis ca te culci, de-asta n-am mai scris ca e intezis minorelor

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Aide la mocangeala, ca, deh, e criza..
Da noroc ca nu am mers aseara, ca www.uups.ro/28825/orgii-sexuale-la-bourbon.html" target="_blank">uite ce ne pastea..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009





vai vai....unde e Hepilica cu ingeras
Bine ca am scapat mai Uka, ca cine stie ce ne faceau baietii aia.... ca uite scrie ca le-au tarat pe jos....pai pe mine cum ma mai ridicau soro....ca la durerile mele de sale

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Nu-i bai, ramaneam pe jos..daca trebuie!

Daca ati auzi ce zgomot infernal face iubitul meu!
A adormit pe canapea el cica sforaie, da e mai mult decat atat..zici ca da gauri cu tarnacopu' intr-o pestera ..cam asa se aude

Cred ca va las si eu, scuze ca nu am terminat berea, dar pic de somn..iar ma convoaca elefantica peste 1 ora..

Noapte bune sa aveti dragele mele!


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

am totusi si un motiv de bucurie
de doua zile culc baiatulpeste zi in patut.
Adica eu peste zi cand il vedeam ca i se rupe filmul, illuam si mergeam cu el in patulmare si ma intindeam,ii dadeam suzeta si in maxim 10 minute adormea. Ma ridicam incet, puneam pe acolo perna de gravida si altele si fugeam la bucatarie sa spal si eu o cana sau sa bag la cuptor 2 cartofi .....Insa faceam mii de drumuri sa vad daca e tot acolo si nu pe jos
Ideea e ca daca se trezeste dintr-un somnic dinasta bun nu plange ci se baga in 4 labe si la tarash pe coate .....si tare mi-e frica ca se lipeste iar de parchet .....
Asa ca ieri l-am pus la el in patut ...si asa intr-o doara .....nu stiu cum naiba mi-am amintit si am luat o perna mare din pat de lanoi si i-am pus-o in patut. Nu stiu daca de la miros sau de la faptul ca era ingramadit (sper ca nu si in viitor) a adormit pe loc.
Eu pana acum daca il puneam in patut ziua urla de scula blocul si nici eu nu puteam sa-i fac giu giu mai mai .....aplecata ca sunt batrana si bolnava la spate
Azi a adormit iar asa....daca si maine face la fel am dat lovitura

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


trec peste toata gelozia ca nu trebuie sa te plimbi cu el in brate zeci de minute si sa-l legeni sa adoarma...

m-am distrat de numa la ingramadit si la batrana

Tinem pumnii sa functioneze!

Treaba cu laptele de dimineata si de seara si eu o am ca stres pe lista. Nu dispare de tot laptele daca raman doar una-doua mese? Putem merge asa pana la un an?


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


pai daaaaa, am o prietena in Brasov care a ramas cu masa de dimineata si cea de seara pana la 1 an jumate ...cand a pus ea stop joc pt ca piciul era genul agitat, o tot lovea, o mai musca, statea mult la san si se alinta acolo...aproape cate 45 de minute ...o ora etc.
Dar ea asa mi-a zis ca de la 6 luni pana la 1 an jumate i-a dat san dimineata la trezire si seara la culcare, deci se poate.
Sa vedem ce mai zice si mamicile de pe aici

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput