"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *107*"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ellenuta, multam de mesajul cu lapticul, cum sa fac
Uka .....sa traisaca Carinuta care va manca imediat napolitane cu dintocii ei draguti

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



uka aveti dinti? sau nu am inteles eu mesajul din cap trecut ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Nuu, ca de obicei, nu am fost eu explicita
citam descrierea de sub numele Ioanei, ca mi-a placut foarte tare .
Noi nu avem nici urma de dinti...nimic..
scuze de confuzare
Noi inca

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Uka, mergi la o bere ? ca te vad si pe tine abatuta

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Stai sa-mi iau geaca !!

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



uka aveti dinti? sau nu am inteles eu mesajul din cap trecut ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Nuu, ca de obicei, nu am fost eu explicita
citam descrierea de sub numele Ioanei, ca mi-a placut foarte tare .
Noi nu avem nici urma de dinti...nimic..
scuze de confuzare
Noi inca

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009





aha, am inteles. oricum, nu sunt singura care s-a pacalit ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Ellenuta, multam de mesajul cu lapticul, cum sa fac
Uka .....sa traisaca Carinuta care va manca imediat napolitane cu dintocii ei draguti

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009





cum mai e cu sanii? se mai intaresc? la mine in cateva zile s-a reglat productia .. sper sa mearga si la tine usor.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

RALUK usor usor o sa vezi ca nu o sa mai aibe stare Alexutu in jumper,acum sare asa timid pana prinde el cum sta treaba,oricum e un scumpic
LILIAC eu nu masor mancare lui Iri,o sg data stiu cat a mancat ca a mancat un borcanel din ala(cand am fost la tara) si avea 120gr.Eu ii dau pana cand refuza el sau mi se pare mie ca e deja prea mult.
Mie mi-a placut de techila cum ii iubea pe bebe cu falci si bebe cu ochii chiar daca majoritatea nu sunt de acord cu asa ceva,dar credeti-ma ca atata timp cat ai un caine in casa e imposibil sa-i feresti de un fir de par sau de o limbuta trasa peste fata sau manute.Si pupy al meu il linge pe maini sau pe frunte pe Iri cand nu suntem atenti si Iri la randul lui il trage de parul lui luuung.Eu zic ca atata timp cat sunt vaccinati si ingrijiti nu e pericolul atat de mare ca cu un caine dupa strada,nu dati cu rosi
LUTO multumim de capitol si sa nu mai fi trista ca Davidutu te va iubi la fel de mult si va avea la fel de multa nevoie de tine,ai vazut jos-sus,sus-jos,dat jucarele,luat jucarele...
Off ma doare stomacul,am papat o salata rosii-castraveti si mie nu-mi pica bine castravetele dar e al naibi de bun.Piciu s-a trezit,a plans,s-a jucat putin si am reusit sa-l adorm iar,de data asta pana maine dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Fetele, eu ies cu Luci..
Si am de gand sa-i zic ca ..
Oricum bebe David o va idolatriza toata viata lui, este mamica lui si asta nu egaleaza nimic.. legatura este mult mai profunda , trece de alaptat sau de satisfacerea nevoilor imediate.
Nu ai de ce sa fii trista, ei sunt sange din sangele nostru si mereu va fi asa..tu nu vezi cum ne iubim noi mamele? mai e cineva pe acelasi loc in sufletele noastre?
Ma aberez, e de la bere...hai noroc!

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Saluti


Despre mine pot sa va spun ca din categoria sentimente...sentimente.....sunt cam trista zilele astea pt ca putza nu mai suge asa mult. E fericit sa linga banane si mere, piersici si mango....azi a bagat si zupa.....si simt asa ca parca nu mai sunt atat de importanta pentru el....ca se poate descurca si fara lapticul meu.
Incerc sa constientizez ca rolulparintelui e sa-l creasca sanatos, frumos, sa-l hraneasca spiritual si fizic ...si sa-l lase......sa aleaga ce vrea.....Dar inca nu e asa usor sa inghit teoria asta.
Eu il vroiam prins de mine.....si uite ca numai la 6 luni de la fericirea aceea imensa ....constientizez ca el e doar un pui de om care se va face mare.
Sper sa ii fiu alaturi si sa-l educ frumos ...si sa aibe si el simtul umorului ca parintii lui

Nu intentionez sa va stric seara
Uka, mergi la o bere ? ca te vad si pe tine abatuta

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009



sa stii ca si eu tot cu gandul ca trebuie sa creasca mari si sa devina persoane de vaza m-am cansolat cand nu le-am mai dat san. cateva zile ii puneam doar pe pozitii asa...ca ei nu mai vroiau sa suga si doar ca sa ii mai vad o data....si asta faceam...doar ma uitam la ei ca stiam ca e o imagine pe duca....e greu si trist..


Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

am totusi si un motiv de bucurie
de doua zile culc baiatulpeste zi in patut.
Adica eu peste zi cand il vedeam ca i se rupe filmul, illuam si mergeam cu el in patulmare si ma intindeam,ii dadeam suzeta si in maxim 10 minute adormea. Ma ridicam incet, puneam pe acolo perna de gravida si altele si fugeam la bucatarie sa spal si eu o cana sau sa bag la cuptor 2 cartofi .....Insa faceam mii de drumuri sa vad daca e tot acolo si nu pe jos
Ideea e ca daca se trezeste dintr-un somnic dinasta bun nu plange ci se baga in 4 labe si la tarash pe coate .....si tare mi-e frica ca se lipeste iar de parchet .....
Asa ca ieri l-am pus la el in patut ...si asa intr-o doara .....nu stiu cum naiba mi-am amintit si am luat o perna mare din pat de lanoi si i-am pus-o in patut. Nu stiu daca de la miros sau de la faptul ca era ingramadit (sper ca nu si in viitor) a adormit pe loc.
Eu pana acum daca il puneam in patut ziua urla de scula blocul si nici eu nu puteam sa-i fac giu giu mai mai .....aplecata ca sunt batrana si bolnava la spate
Azi a adormit iar asa....daca si maine face la fel am dat lovitura

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor ,multam...stiu ca ma iubeste putza.....dar e asa ....simt ca se incheie o perioada.....acum imi fac vise ca lapticul de dimineata si cel de seara va fi asa pana pe la 1 an....poate si mai mult

Uka... mergem acolo la fratelo pe moca sau ne ascundem undeva sa nu ne vada lumea ca tragem la masea ?

techila

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput