FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc Miss. Daca tragi un ochi la et 4 o sa ma vezi acolo. Te astept cu vesti bune!!
Anelize multumesc. Tu ce faci? In ce stadiu esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

pe la 12 o sa fiu la clinica,jos la receptie .Sunt "blonda" si binenteles vin insotita de sot.o sa fiu lady black.Eu la 12:15 am controlul .sper sa ne vedem.pa
Glumesc dar am niste emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu mi-s bruna. O sa ma uit dupa tine cand ajung la clinica. Daca urci la dr pana ajung eu ma gasesti la et 4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ati adormit dragutelor?
Gabi_ducu? Cum esti? Da-ne vesti despre tine ca asteptam nerabdatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Multumesc Miss. Daca tragi un ochi la et 4 o sa ma vezi acolo. Te astept cu vesti bune!!
Anelize multumesc. Tu ce faci? In ce stadiu esti?

Yarrina,eu astept sfarsitul lunii ca sa merg la primul control.Pana atunci fac decat research (si iti tin pumnii).
Am si eu o nelamurire:inainte de inseminare se urmeaza acelasi protocol ca si la Fiv? Tot trebuie sa faci injectii sau sa iei hormoni?
Si mai am una : credete ca,inainte de a alerga grabita spre Fiv(asta din dorinta nebuna de a avea cat mai repede un bebe) ar trebui sa incerc sa fac macar o inseminare inante? Mi-as dori parerea voastra proprie,nu neaparat o parere avizata,pe care o voi cere,oricum, Doctorului Chicea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Anelize si eu am vrut dar n-a vrut dr. Daca analizele tale arata ca poti ramane si prin inseminare iti vor propune aceasta varianta mai intai. Mie mi-a zis ca ar trebui sa incerc 4 inseminari...nici mai multe nici mai putine...daca nu se intampla nimic atunci mergem mai departe. Si a fost foarte hotarat pentru ca pana atunci nici n-a vrut sa-mi explice ce inseamna un FIV de fapt. La mine toate au fost bune si frumoase de fiecare data si aveam sanse maxime sa raman dar...nu am ramas.
Si la inseminare faci stimulare dar mult mai usoara. Eu am facut cu Gonal F de 75 din Z3 pana in Z9 cand ma duceam la eco si daca treaba era buna mai faceam cel mult una in Z9 sau chiar nici una, faceam direct Pregnyl. Acum fac cu 250 Puregon. E si normal din moment ce la inseminare iti trebuie 1 folicul care sa aiba minim 188 mm si la FIV iti trebuiesc macar 11-12 din care 4 sa fie dominanti, peste 18 mm. Asta in cazurile in care organismul poate...ei vor sa se asigure ca au facut tot ce au putut astfel incat sansa de reusita sa fie de 50-60%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

fetelor azi este ziua cea mare. azi fac testul.
din toata treaba asta cu fiv-ul nimic nu mi s-a parut greu si nici o problema nu am avut de la tratament, insa asteptarea asta e crunta.
asa stresata nu am fost in viata mea, noaptea nu am dormit, de cateva nopti ma trezesc la 3 noaptea, nu pot sa dorm.
Nu stiu ce va fi azi nu am nici un semn nici un vis. In dimineata asta fac testul si dupa aia sotul meu se duce dupa rezultat.

pusi si sa avem noroc. Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

multa bafta!sa dea d-zeu sa fie macar unul la purtartor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Gabi hai curaj!!! Te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Fetelor dimineata am facut testul si la ora 12 este gata. Eu sunt la servici si nu pot sa ma duc dupa el, insa sotul meu este schimbul 2 si merge el.
I-am zis sa nu ma sune la servici sa imi spuna nimic ca ma apuca plansul . Asa ca cand ajung acasa aflu rezultatul.
Culmea ca in dimineata asta ma simt ok nu mai simt presiunea stresului asupra mea. Oricare e rezultatul vreau sa se termina cu emotiile ca nu mai pot.
Nu am simptome de ciclu nimic dar nici de sarcina.

Pusi si doamne ajuta sa fiu

Mergi la inceput