FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Daca ai rabdare pana ajungi acasa chiar esti calma!Eu cred ca sunam din ora in ora...pana ii disperam pe aia. Zi-i sotului sa intre pe forum sa dea el vestea.
Te pup si ma rog pentru tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Hai Gabi nu ai ajuns acasa?!!
Vin si eu cu vesti bune...foliculii mei au crescut, azi fac ultima doza de Puregon, maine dimineata ma duc sa-mi fac progesteronul, maine seara la 22.30 Ovitrelle-ul si sambata dimineata punctia.
Mi-a zis ca se va face pe anestezie totala deci nu-mi mai este frica ca o sa ma doara. L-a chemat si pe sot sa dea o proba...cica mareste sansele...au testat ei acolo treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Aaa...ce am mai intrebat:
1. Embrioglue - da exista dar cica l-a testat si prof Strohmer si nu a observat nici o diferenta. Stiinta inca nu a descoperit metoda prin care acem embrion chiar sa ramana acolo...de asta sansele unui FIv raman 50-60%
2. Donarea de ovule - da, se poate face la ei daca vii de manuta cu donatoarea. Se face o comisie speciala, mai multe seturi de acte si este o chestie onorifica...nu se percep bani, decat daca intre cele 2 parti vor fi niste compensatii dar este doar treaba lor.
I-am povestit despre cum as vrea sa stiu daca pot dona si eu pentru fetita mea Bytzi embrionii care imi raman la congelat si categoric NU. Donarea de ovocite este legala....cea de embrioni NU. M-a felicitat ca pot face treaba asta fara sa cunosc persoana si chiar este un gest onorific. Deci daca as vrea sa donez vreodata tre sa reiau stimularea...punctia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

si cum ai facut-o,i-ai explicat ca vrei sa-i donezi lui Bytzi?
Sar'mina ,cum te gindesti tu la mine...da sa vezi cum sparg eu tirgul si obtin 2 outze cistigatoarehmm iti place optimismul meu?


Capitol nou

Mergi la inceput