FIV la Sibiu (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

gabi ducu: foarte interesant articolul clar si la obiect!

multumim Gabi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Acum am ajuns de la Sibiu. Sunt mai mult decat suparata...sunt total dezamagita. In urma tratamentului nu am obtinut decat 6 foliculi mari pe ovarul drept si alti 2 mici pe cel stang. Avea motive dr sa creada ca ovarul stang doarme, de aici si FSH-ul asa mare. Mi-a marit doza la 225 si ne mai vedem vineri. Daca nu se indreapta lucrurile va trebuia sa renuntam. Sunt daramata....nu ma asteptam la asa rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Hai Yarina,nu te da batuta gandeste pozitiv si nu te mai stresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yarina, oricum sunt 6. Mie mi-a zis ca trebuie sa am cel putin 6 pentru a merge mai departe. Poate sunt dolofani. Uite, ma uitam la samira de la fiv la unguri. I-a extras doar 4 ovocite si a avut 2 embrioni cu care a ajuns la blasto si a facut ET. Poate ca se indreapta lucrurile.
Dar medicul a avut vreo explicatie pt raspunsul slab? Mie macar mi-a zis de la inceput ca e posibil sa patesc asa pt ca am endometrioza, dar la tine? Tu esti si tanara, banuiesc ca stai bine cu fsh... Poate sa fi fost prea aproape fiv-ul de inseminari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cum as putea Johanas? Mi-am pus atatea sperante... Pai daca acum la varsta asta lucrurile sunt cum sunt...ce sa ma mai astept dupa 35 sau cand oi vrea al doilea copil? Ce stimulare tre sa fac? Sa mor de la atatia hormoni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Alina nu-si explica nici el de ce am raspuns asa prost. FSH-ul e 8.41, nu foarte stralucit, ovarul meu stang e cam la 'somn'. A banuit ca-i ceva in neregula cu el ca-i cam saracuta de asta mi-a si zis sa-mi numar foliculii la eco din Z3. Nu stiu ce sa fac...nu-mi garanteaza nimeni ca data viitoare va merge mai bine...nici sa arunc atatia bani pe fereastra nu ma lasa inima...chiar nu stiu ce sa fac...Daca ar fi sa renunt si sa reiau cu alt tratament mai puternic cat ar trebui sa fac pauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Gabi iti tin pumnii si ma rog sa fie cu reusita. Scuza-ma ca in amalgamul meu de probleme am omis sa te felicit si sa-ti urez succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Gabi, am citit si eu articolul. Este intr-adevar clar si pe intelesul tuturor. Multam. Cand faci beta? Parca miercuri? Tratament de sustinere ai doar utrogestan?
Yarina, bafta maine, poate s-au facut mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Fetelor am primit si eu raspuns de la dr. Ispasoiu.Ma asteptam si totusi m-a daramat confirmarea.Mi-a spus ca rezerva ovariana este redusa.Eu tot mai sper pt ca redus nu inseamna zero,nu?Am fost nitzel cu psihicul la pamant si l=am innebunit pe al meu cu intrebari de genul"esti sigur ca va fi ok daca nu vom avea copii?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bine, bine, rezerva ovariana scazuta, dar nu ti-a dat nicio sugestie de tratament? Ce s-ar putea face? Eu am mai citit pe aici de fete care au avut sau au rezerva ovariana scazuta si totusi merg inainte cu fiv-ul. Curaj!

Maine ma duc si eu sa fac hormonalele. Am asa niste emotii legate de fsh, dar eu cred ca vom reusi pana la urma!

Sa-mi spui si mie daca ti-a zis ceva de tratament.

Mergi la inceput