FIV la Cluj 32

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Felicitari Petruta... sa dea D-zeu sa fie intr-un ceas bun si cu noroc.
Cred ca esti foarte fericita afland vestea chiar in preajma sarbatorilor Pascale, valorile la analize sunt foarte bune.
Te asteptam sa ne dai mai multe detalii cum a decurs FIV cu nr2 la Budapesta... a fost ceva diferit la tratament fata de primul facut la Budapesta?
Va doresc la toate sa aveti parte de "Sarbatori Fericite " cu lumina si caldura in suflet.
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:




Buna dimineata fetelor,

Va doresc spor la treaba;ma apuc si eu imediat;sunt foarte multumita ca mi-am luat oua decorative de la "Nobila Casa" de pe 6 Martie,sunt super frumoase si au fost ieftine 6,50 lei;mai erau acolo si iepurasi,tot ce vrei gasesti;poate va luati si voi sau poate deja v-ati luat;chiar merita.
Va doresc Paste fericit alaturi de cei dragi!
Lilicica , toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mara, eu am terminat ieri AC si peste 4 zile ma apuc de injectat! Oscilez intre pesimism si optimism! Oricum, nu mai sunt la fel de increzatoare ca la primul FIV!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui saboupetruta

fetelor!
nu am mai scris demult, sper sa ma iertati, dar dupa esecurile de pe aici (si de pe alte forumuri) incepusem sa ma descurajez !
acum insa sunt ffffffff fericita si meritati sa va incurajez si sa va dau sperate pentru ca se poate!
SUNT INSARCINATA ! In martie am facut FIV 2 tot in Budapesta ca si primul , in 19 martie am facut ET cu 2 embrioni de 48 de ore si se pare ca de data aceasta au fost lipiciosi!
Z11 de la ET beta 20.6 iar astazi Z13 de la ET beta 46.44 si progesteron >190.8 (nu stiu ce inseamna o valoare asa mare a progesteronului dar cred ca e ok avnind vedere ca iau de 3 ori pe zi cate 2 ovule de utogestan de 100 )
Asa ca trebuie sa aveti incredere si continuati sa incercati!La un moment dat va veni randul fiecaruia!
Va tin pumnii la toate !

petruta
felicitari!!! bravo draga mea , ma bucur ca ai reusit !! sarcina usoara!!
pup fetele ,ma bucur ca mai iesiti la interval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Petruta draga, felicitari!!!! Sa ai sarcina usoara si sa stea bebe cumintel acolo pana la termen! Te-am pus pe prima pagina ... sper ca nu te superi, dar era deja trist forumul fara nicio gravidutza Eu nu stiu tare multe despre tine, ca n-ai fost in vizita des de cand intru eu ... Mai zi-mi ceva ce sa scriu....cati ani ai, cu cine ai facut FIV-urile .... pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

cristina nu ti am raspuns pt ca nu ai activat pm..
iar eu nu am fost in ultimele 2 zile pe net..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

crisule ce faci iubita?
cum esti? eu sunt ok , sper sa fiu tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna dimineata fetelor!
O zi buna va doresc!
Brunadria,am activat PM,multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Petruta,cum te simti,cum esti?
Cred ca esti in al 9-lea cer;sa stii ca ne-ai adus noroc aici pe forum;de-acuma toate o sa ne gravidim;
Iti doresc sa treaca repede lunile astea si sa-ti tii puiutii in brate;
Fetelor pe mine m-a visat cea mai buna prietena a mea ca am un bebelus super frumos si sanatos si ca eram foarte fericita;
Si la noi doar bebelusul asta lipseste ca in rest avem de toate:familie,surori,frati,catei,prieteni,casa,mai nou e super bine si la servici,avem niste directori foarte de treaba,iti si pretind sa stii meserie dar sunt omenosi(directorul ne-a lasat pe femei vineri acasa ca sa putem face curatenie si mancare de Pasti).
Lasa ca vine el,cel mai potrivit bebelus pentru noi vine!
Va pup pe toate si va doresc Paste fericit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Paste Fericit tuturor!!
sa va aduca iepurasul cele mai frumoase cadouri

Mergi la inceput