FIV la Cluj 32

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Petrule felicitariiiiii sa dea DD sa ai o sarcina usoara, bebita sa stea cuminte 9 luni
Fetelor sa aveti un PASTE FERICIT si sa va dea DD ce va doriti voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Buna tuturor!
Va doresc sarbatori fericite,fie ca miracolul Sfintelor Sarbatori Pascale sa se reverse in vietile voastre, iar voi sa aveti parte de infinita sanatate si bucurii, de momente frumoase si linistite alaturi de cei dragi.Va citesc cat de des pot, in ultimele zile nu apare subiectul pe prima pagina numai daca caut si sunt logata.
Suntem bine, crestem, invatam,descoperim in fiecare zi ceva, dormim bine noaptea, totul e ok, o sa vedeti si voi.
petruta - felicitari, sarcina usoara si la termen!!!
mara - scumpa, admir perseverenta ta, dar ai dreptate, altfel nu se poate!!
cristina - ma repet, rabdare si perseverenta, asta mi-au spus dupa ce am nascut si nu tare am avut lapte, dar nu m-am lasat, si uite acum nu mai dau completare. Da, la al 4-lea inseminare am fost fff dezamagita, dar am mers mai departe, asa sa faci si tu, si o sa vezi ca o sa reusesti. Intr-adevar, nici eu n-am facut multe analize, nu mi-a cerut dr. Micu. Multa bafta!!
bruni - multa bafta, draguta!!
restul fetelor, numai bine, mult succes!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Hristos a inviat!
Dragele mele, va doresc sa aveti parte de sarbatori pline de bucurie si lumina, iar anul urmator sa fiti la fel de fericite ca mine, cu un bebe langa cosuletul cu oua si cozonac. Am luptat si eu si nu m-am lasat invinsa, dupa 4 ani de incercari, inseminari si fertilizari, Dumnezeu mi-a ascultat rugaciunile. Credeti si vi se va da. Credinta si speranta fac minuni.
Va pup si ma gandesc cu drag la voi, acum in prima mea mare sarbatoare ca mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Buna fetele!

Sunt noua la capitolul FIV Cluj si maine incep injectile cu diphereline. am mare nevoie de sfaturile voastre si de pareri. incerc sa fac BB de 5 ani insa acesta este primul FIV. Il voi face cu dr Micu care mi-a inspirat incredere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna fetelor,
"Adevarat ca a inviat", celor cu puiuti felicitari si sa creasca mari.
Bendeljulia,kry ,
Ale iti doresc bafta,va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

multumesc cris!!!

sper ca barza sa nu pridideasca anul asta si sa ne mutam cu toatele la odiseea celor 9 luni



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna fetelor,

Da ale,sa speram ca deschidem odisee cluj 32 ,de dr. Micu am auzit ca e cel mai bun,tu ai facut inainte inseminari daca nu-s indiscreta?
Eu voi face a treia inseminare.
Va pup pe toate,ma duc sa-mi hranesc "copilasii" de la servici,am vreo 7 catei de care am eu cu un coleg grija,le-am cumparat sac de bobite,ii ingrijim de cand erau niste ghemotoace,i-am sterilizat pe toti(ca se inmulteau ceva de groaza,si-mi era mila de ei sa aiba o viata grea)cu ajutorul primariei din Cluj,este acolo o doamna doctor foarte draguta,am sunat-o si au venit si i-au dus pe toti,i-au tinut la ei o saptamana ca sa nu li se infecteze rana si dupa 7 zile sa le scoata firele si apoi i-au adus inapoi pe toti;am vrut sa le duc de mancare dar doamna doctor a zis ca le dau ei si ca se ocupa ei de tot;i-au sterilizat de gratis,i-au hranit de gratis ca au zis ca sunt catei comunitari;ii iubesc tare,daca ma ajuta bunul Dumnezeu si voi avea bebelus,vor ramane si ei in continuare tot "copilasii mei"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

julia, kry mamicile fericite..
ce fac printesele voastre ,ceva pozici?
ale bine ai venit!
sa dea dd sa fie fiv ul norocos!
micu e un medic bun , nu ti face griji..
ce tratament faci? diphereline si...?
cristina bafta la inseminare!! cand faci?
clujencele, rar va faceti aparitia
o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Brunadria,in iunie fac IA, maddutz multumim pt. E-urile bune de la cap.9 pag.10,mi le-am notat si eu,vreau sa le trimit si eu pe la cunoscuti;ce bine e fetelor ca avem atatea zile libere;simt si eu ca traiesc,ca in rest sunt tot pe fuga.
la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Fetelor,v-am gasit acum de Pasti un video foarte interesant;eu am ramas masca;sper sa va placa.

http://www.youtube.com/watch?v=RaI2hXyg-fM

Mergi la inceput