FIV la Cluj 32

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

buna dimineata!

cris25 informatii pentru prima pagina: endometrioza,31 ani ( cand am ramas insarcinata aveam 30) in rest e ok ce ai scris

la multi ani pt uratica si pentru brunadria(nu stiu exact cd e ziua ta dar stiu ca e in aprilie asa ca iti urez in avans la multi ani si sa vi se implineasca toate dorintele!

toate felete! sa aveti o primavara frumoasa!

+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Buna fetelor!

Ma alatur si eu aspirantelor la statutul de mamica prin FIV.Dupa 6 ani de incercari si tratamente ce m-au disperat, am ajuns si noi la capitolul FIV.Daca m-ati putea ajuta cu niste informatii.Eu as vrea sa incerc primul fiv la Cluj.Pe cine imi recomandati?Iar la prima consultatie ati fost singure sau cu sotul din dotare? Si cu ce analize?

Multumesc

http://tt.lilypie.com/lpqk3.png
Il asteptam pe BBita din febr 2004
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Corivio- dr Micu sau Surcel. Cu sotul din dotare, sigur.Analize-du deocamdata ce ai facut pana acum, in rest iti vor spune ei ce sa mai faci. Bafta.
Fetita mea:
http://yfrog.com/5mstefania086j
http://yfrog.com/jpstefania107j
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna dimineata fetelor,

Brunadria,uratica "LA MULTI ANI!" si multa,multa sanatate si noul an sa va aduca bebicii multasteptati.Sa fiti fericite!
Bine ai venit corivio,bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Kry,felicitari!
E foarte frumoasa si scumpa Stefania,are si un nume foarte frumos.
Sa creasca mare si sa va aduca multe bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Va multumesc mult pentru primire si pentru raspunsuri.Asa voi face.
Saptamana asta vreau sa ma duc la dr.Surcel(la el m-am gandit sa mergem)si sa intru in program ca nu mai am rabdare.Ceea ce nu am spus este faptul ca dupa 6 ani de chinuri am constatat ca problema e sotul,desi si el a fost investigat si atunci iesisera bine analizele.Acum dupa 2 spermograme care au iesit dezastru am ajuns la concluzia ca acum 3 ani a fost incurcata analiza sotului, ca e absolut imposibil ca in 2007 sa fii cu spermograma beton(45 mil/ml) si acum in 2010 total dezastru(3 mil/ml si mobilitate aproape 0).Va dati seama ca am crezut ca o iau razna cand am vazut ca 3 ani i-am irosit pe degeaba.
Oricum sper ca de data asta o sa am o sansa mai buna.
Scuze ca m-am lungit atata.
Asta e.


http://tt.lilypie.com/lpqk3.png
Il asteptam pe BBita din febr 2004
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

o primavara fericita si indeplinirea tuturor asteptarilor.....DENISA !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:



saboupetruta FELICITARI!!!!! sarcina usoara si bebe la termen.
Fetelor deci s-a dat startul.

cristina3343 multumim de complimente

ale bafta multa si sa vii cu beta maaaareeeee.

kry stefania e o dulcica, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.

corivio eu ti-l recomand pe dr. Micu, eu cu el am reusit din prima incercare si mai stiu multe fete care au reusit cu el, poate nu din prima dar oricum. Numai in spital cand am nascut eu am fost vreo 4 sau 5 mamici (nu mai stiu exact) cu bebici prin fiv, paciente ale dr. Micu. Are si el nereusite dar totusi cunosc foarte multe cazuri care au reusit cu el. Parerea mea personala e ca dr. Surcel e un dragut, vorbeste foarte frumos, se ocupa de pacientele lui insa nu stiu sa aiba reusite din pacate (eu personal nu cunosc pe nimeni care a reusit cu el), dar hotararea e doar a ta. Mult succes si sa-ti vezi visul realizat cat mai curand.

uratica nu ne mai spui nimic??

bruni iti tin pumnii. Trebuie sa fie cu ochisori cat de curand ca nu se mai poate asa.

mara72

Noi suntem bine, crestem si facem tot felul de traznai in fiecare zi, mai nou ne amuzam scatand toate hainele de prin dulapuri si sertare . Ne cam supara maselutele dar trecem noi peste toate.

Va citesc de cate ori am ocazia, m-a bucurat foooooarte mult vestea petrutei, insa de scris nu prea am timp. Sper ca nu va suparati am motive serioase

tuturor

Eni de Raymond si Roland (01.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Felicitari Enni pentru baietei!
Iti multumesc de indrumari.Sa dea Domnul sa fie asa cum zici tu.

la toate

http://tt.lilypie.com/lpqk3.png
Il asteptam pe BBita din febr 2004
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

salutare
denissu , ce mai faci? ceva planuri?
kry frumusica foc bebelusa ta ! sa ti traiasca!
enni cred ca esti ocupata , iti umbla ochii dupa strumfii ca girofarul politiei..
asa e incerc sa va aduc vesti bune , sa vad daca mi iese
corivio bine ai venit, sedere cat mai scurta aici..
petru cum esti ? hai plimbati burtica pe la noi asa sa ne faci pofta
fetelor, ziua uraticai a fost in martie pe la inceput , dar nu i bai ii spunem si aici si cu intarzaiere la multi ani!
iar a mea e incurand !!sper sa primesc un cadou pretios
multumesc oricum de urari!!
toate fetele..

Mergi la inceput