FIV la Cluj 32

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna mara,

Imi pare rau,dar sigur vei reusi la toamna;vom reusi cu toatele;acum citesc topicul,am ajuns la cap.9 si tocmai am citit ce necajita era bendeljulia dupa a 4 IA nereusita si ca a plans si apoi am vazut-o la REUSITEEE cu Hanna Virag;trebuie doar sa speram ca se poate ca in cazul Juliei sau a celorlalte fete.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna fetelor,

Dupa cum va spuneam la mine urmeaza IA nr.3,acum fac o mica pauza intre IA,cred ca ma duc in mai sau iunie la a 3-a;si m-am gandit sa-mi fac intre timp toate analizele de secretie,etc. asa ca m-am dus la Centrul de diagnostic si tratament la doamna ginecoloaga la care umblam inainte,cu adeverinta de la servici cum ca e platit la sanatate si bilet de trimitere de la medicul de familie si atunci ea imi va recolta maine secretie si ma duc cu ea la Infectioase unde mi se va da rezultatul;de gratis vor fi toate analizele,ca altfel ar fi fost cateva milioane bune;imi fac si chlamidia,etc.
Va pup,sper ca v-am fost cu ceva de folos,ca si cateva milioane economisite conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Mara Pup fata curajoasa ...

Bruni draga, faci ce faci...si nu ne zici nimic de tine ... Parca erai bucuroasa ca incepi .... hai spune-ne, nu ne lasa curioase ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Maruta
Brunutule ma lasi sa zapacesc acest forum cautand vesti de la tine si cand apari... ne pregatesti o surpriza frumoasa?
Restul fetelor mai noi sau mai vechi- sa va ajute DD sa va impliniti visul cat mai repede.
Despre mine deocamdata nimic - bugetul in deficit si timpul treceeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna fetelor,
eu sunt foarte multumita cu ce am realizat astazi,am fost si mi-au recoltat vreo 5 eprubete de secretie pe care le-am dus la lab.la Infectioase si mi-a mai luat si sange pt.chlamidia si imi face si HIV toate pe gratis;pt.HIV nu eu am cerut,au venit ei sa completez un formular,cica daca vreau sa-l fac;am zis ca vreau sa fac si HIV ca au zis ca nu trebuie sa-i ia sange suplimentar si tinand cont ca nu mi l-am facut niciodata si am semnat formularul;totusi ma gandesc sa-i duc ceva la doctorita ca a fost super draguta,dar nu prea stiu ce ca cred ca toti doctorii s-au saturat de cata cafea,ciocolata sau bautura primesc;imi povestea cineva ca un vecin doctor zicea ca s-a saturat de cata bautura primeste,ca ar putea sa-si deschidao crama;
Va pup pe toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

fetele mele dragi..deocamdata nu am vesti dar le anunt de indata ce apar..
georgicule fata draga ..
cris promit sa vin cu vesti bune..
cristina sa ti ajute d zeu sa iasa bune analizele..
criadema, mara si restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

mara,imi pare atit de rau...m-ai uimit ca nu au rezista embrionii,sincer la Budapesta ,Sibiu nu am auzit asa ceva,probabil depinde si cum sint congelati,la Sibiu am inteles ca ii vitrifica si vitrificatii au sanse de 95 %la dezghetare fata de cei criogenati de 60% parca...
Te imbratisez si doamne ajuta pt la toamna.

bruni,mult noroc
anamy,te-ai mai hotarit unde faci fiv?
medut,ce mai faci?

pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mara, imi pare tare rau!
Mai insista cu analizele, poate descoperi ceva! Tu ti-ai facut analizele pt trombofilie si analizele imunologice? NK-urile tale sunt in regula? Ai facut vreodata biopsie de endometru? Poate sun ca o moara stricata, dar ....poate desoperi ceva!
Bafta mare la urmatorul FIV! Unde vei merge?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Va pup fetelor ,va doresc o zi buna si spor la treaba.
Brunadria .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Brunadria,ti-am trimis PM.

Mergi la inceput