FIV la Cluj 32

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Draga anamy,felicitari!
Sa va traiasca fetita si multa,multa sanatate si fericire!
Cat timp are?
Multumesc de incurajari,la ce stimulari te referi?
Eu doar ma duc la monitorizare si apoi mai iau injectia aia de spargere a foliculilor;nu fac stimulari.
Nu-s eu in masura sa-ti dau sfaturi dar o prietena de-a mea s-a descurcat singura,singurica (nu are cine sa o ajute)cu cartea "Mama si copilul";am inteles ca(')cartea e pana la varsta de 7 ani.
Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Mai,eu nu mai inteleg nimic,aia e doar reclama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Salutare fete dragi
Ce mai face Marutza noastra oare? pe cand vine cu vesti? Tinem pumnii sa se prinda bebe

Eu sunt tare busy cu serviciul ... dar vorba lui medut, poate e mai bine asha, ca nu avem timp sa ne gandim la prostii

Oricum, am zile in care ma apuca tristetile ... si nu-mi pot lua gandul deloc de la bebe ... Sunt asa multi copilasi in jur ... si atatea familii care nu-i merita ... E nedreapta viata ... Urmeaza sa fim nasi de botez si ma gandesc cat imi va fi de greu sa tin in brate copilul altora... iar pe al meu , cand? Sper doar ca intr-o zi ne va fi bine si noua...

Scuze de momentul de melancolie ... promit ca incerc sa ma abtin...

Pup Aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna fetelor,

Cris 25,daca ai bani de FIV sigur veti reusi pana la urma;poate imi va iesi si mie cu inseminare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

salutare
mara bafta multa!!
fetele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Fetelor va rog frumos sa ma treceti si pe mine la aspiranta prin IA
cristina3343,38ani,Cluj-Napoca,Dr.Micu,infertilitate primara,2 IUI nereusite,urmeaza IUI nr.3.

Brunadria vad ca ai steagul de Franta,eu sunt moarta dupa Franta(limba,etc.,tot ce tine de Franta)
Chiar si la servici vorbesc cu un coleg in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna fetelor,
Ce mai faceti,nu mai ziceti nimic?
Eu tocmai va citesc,am ajuns la capitolul 9;tocmai i-am vazut in cap.8 pe copilasii lui ennni,sunt superbiiii!!!!
Va si sa aveti o zi buna;eu ma apuc de curatenia de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna dimineata fetelor!
Sa aveti o duminica frumoasa si sa fiti iubite.
Va ofer o ca sa ne simtim bine,sa ne incepem dimineata klumea.
Eu citesc putin pe aici si apoi desi azi e sarbatoare ma duc sa-mi termin curatenia in bucatarie;am facut luna si bec,chiar m-am suit pe o scara sa iau panzele de paianjen jos,dar mai am putin;voi ce folositi la curatenie?;eu mi-am luat CIF crema,dar parca mi-ar trebui ceva sa fac luna oalele de inox;
Va si sa ne fie zilele doar cu soare;
Azi sunt cu moralul sus,mai incolo ma duc la cea mai buna prietena a mea in vizitaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Fetele,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

Buna draga mea,
imi aduc aminte cum sa nu......Discutiile cu fetele de pe acest forum au fost cea mai frumoasa parte a acelei perioade ....si eu m-am mutat de la Cruciat, am mers la recomandarea unei prietene din domeniu la Stamatian, mi-a facut o laparoscopie si m-a trimis 6 luni sa imi vad de viata si sa ma intorc apoi la el daca nu se intampla nimic......Am fost tare dezamagita ca mi se parea ca nu mai am timp inca 6 luni dar uite ca 3 au si trecut deja . Daca nici acum nu se intampla, in vara facem FIV dar in Ungaria. Desigur ca acasuca singurica mi-am facut eu analize peste analize, mie sotului si ce e mai enervant ca toate analizele sunt perfecte.......nici macar calciu(vorba aia) nu imi lipseste.....hormonale tot in regula, endometrioza nu mai aveam la laparoscopia din ianuarie, trompele permeabile, curatate si aderentele.......Jur ca nu inteleg iar explicatia ca nu a fost sa fie nu ma multumeste deloc.
Va pup si va tin pumnii.....
Cum e la Surcel?


Mergi la inceput