Bobocei de sept-oct 2008 (266)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dya, eu folosesc 3Chennes, Color & Soin. Se gaseste doar in reteaua de farmacii Catena.
Nu are amoniac, resorcin si nu mai stiu ce alte chimicale. Este vopsea permanenta, si tine foarte bine, acopera firele albe...
Nu am incercat insa sa ma deschid cu ea, mi-am facut doar tonuri mai puternice decat culoarea mea precedenta.
Nu zic naturala, ca nu mi-am mai vazut naturelu simtitor din 2006 cand m-am ras in cap dupa varicela, si am descoperit o mesa de par alb aparuta brutal asa... in cateva saptamani.


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

ada, la fel si la noi + cateva info despre parinti (daca au avut TBC sau alte boli speciale etc etc) tot medicul de fam le completeaza/da aprobare.

baby_boy, iti sta f bine!!! bravos!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"



pai....si cum faci? ca sa recoltezi, iei rezultatul, obtii parafa... azi e marti... luni e aproape...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Ada ce pret are vopseaua de care vb? Cum tine pe par? Ca L'oreal-ul curge intr-o fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Dya am folosit Loreal Professional sau Garnier, uneori si Londa. Am inteles ca Alix Avien si Henna sunt fff bune

Ada si pe mine ma intereseaza...mai ales ca acum parul mei necesita o vopsire noua

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Vad ca si Alexa zice ca L Orealu curge intr-o fericire e clar l-am taiat de pe lista.
Eu foloseam Wellaton dra in ultimul timp tot nu am gasit.
Ange L Oreal Profesional e cu amoniac???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Mie mi-se par toate vopselele la fel. SI le-am incercat pe toate de pe piata - in afara de 3Chennes, Color & Soin.
Am vazut si eu reclama la farmacie..si am vrut sa incerc insa n-am gasit culoarea mea. Next time.

Ada-da nu sunt blonda..am suvite blonde si roscate..nu aveam cum sa devin blonda din brunet..insa incet..incet..scap de negru

Dianasi eu sunt fan negru..am fost toata viata..si ma uit dupa tipele brunete..admir cand vad una pe strada frumoasa..a nu se intelege altceva..insa...simteam nevoia de o schimbare...luna asta fac 30 de ani..si tot aud ca odata cu varsta trebuie sa deschizi si culoarea parului..culorile inchise inaspresc.
Acum..important e sa te simti bine in pielea ta..indiferent de culoarea parului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cristina stiu ca faci 30 de ani luna asta ca si eu la felPoate incerc si eu o nuanta mai deschisa sa vad si ce gasesc.Si ai dreptate negrul imbatraneste, intr-adevar negrul merge fff bine la 20 de ani.
Tu acum te-ai decolorat sau doar cu vopsea direct?


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Dya din cate stiu eu nu are amoniac

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Vopseaua Color&Soin e 35 ron am vazut pe site la catena.ro.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Cristina stiu ca faci 30 de ani luna asta ca si eu la felPoate incerc si eu o nuanta mai deschisa sa vad si ce gasesc.Si ai dreptate negrul imbatraneste, intr-adevar negrul merge fff bine la 20 de ani.
Tu acum te-ai decolorat sau doar cu vopsea direct?


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






n-am folosit vopsea..le-a decolorat practic...si next o sa iau o vopsea deschisa...ca sa deschid si mai mult suvitele.
ma bucur ca sotului i-a placut desi si el e fan par lung brunet si carliontat

Mergi la inceput