Copilasi de Iulie - August 2004 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!
Eu m-am trezit de la 5 dar zisei ca nu e cazul sa ma dau asa repede jos din pat....ihh...ce vreme de ...
Gabi/leeloo m-am tot gandit la tine. Sper ca sunteti bine (cat se poate in conditiile date).

Bunny, cam asa face si Maria cu lectiile la pian...cand are chef se duce singura si exerseaza game si arpegii...cand nu, se ia la bataie cu taica-su...:))
Daria, cred ca e stilul Giuliei...eu eram asa, extrem de independenta si mi-se-rupista. Cu cat se baga mama mai tare in sufletul meu cu atat eram mai distanta. Insa astea mici zici ca au lipici frate...si nici John nu a fost prea lipicios. Dupa fiecare, sunt convinsa ca te iubeste foarte, foarte mult
Alice, Ioana...mucenici!! mmmm
Ioana, mie Maria mi se parea oricum un copil extrem de intelegator, nemaipunand la socoteala faptul ca e tare inteligenta.
Alice, nu-i asa ca ai lasat barul deschis?! Deh, mucenici, vin...alea alea...:)))Sanatate multa lui Gizmo si nervi tari tie!
Simona, nu cred ca e orgolios, cred ca si-a dat seama ca a gresit ...poate nu mai vrea sa te supere.
Andries, bravo. Noi nu putem sa le strunim si ni se urca in cap.
Sper sa-i dati de cap alergiei asteia, sau ce o fi.
Roberta, nu-i asa ca ti-e dor de perioada de bebelus?..:)
Olivia, la cat mai multe zile fara plansete!

Ma duc sa hranesc, schimb, spal, pup galusti...O zi excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

meyy, nu va plingeti ca se poate si mai rau, biliv mi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata ! sunt harnica azi si prezenta la apel de dimineata !!!
Gabi si eu m-am gandit la tine !!!mai treci pe la noi !!!
Mani , priveste partea buna a lucrurilor ... crede-ma e foarte bine ca esti " pe din-afara " si totusi la 2 ore distanta ...mucenicii si alte obiceiuri chiar le poti pastra si tu in casa ...dar civilizatia si educatia de acolo nu le poti avea aici ...
iar prietenii , crede-ma chiar daca ai fi aici tot virtual se pastreaza ...

hai mai Carmen , incurajeaza-ne !!!
revin ca asta mic vrea joaca
pup
o zi buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Sunt cam defecta azi, am avut o noapte scurta din motive de petrecere sambata am fost invitati de niste prieteni la o petrecere in avanpremiera zilei de 8 martie si ieri am luat-o de la capat, restaurant, orchestra, dansat pana la 1 noaptea...

Matei a stat la sora mea si a cam facut scandal aseara, se astepta sa venim sa il luam la o bucata de noapte si noi l-am lasat pana dimineata...

Olivia, m-am saturat sa il pedepsesc, nu il atinge nimic, aplica texte de genul:"Stiu, stiu, iar stau doua zile fara televizor...".

Ieri cred ca a relizat ca m-a suparat la extrem duminica, asa ca a fost un iubaret.

V-am pupat, ieri am plecat mai devreme un pic si azi am de recuperat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata din tara zapezilor.
iar viscol, iar zapada.... azi is si singura ca Mugur a plecat la bucuresti si ploiesti. sper sa ajunga cu bine inapoi acasa...
Daria, eu zau daca mi se pare ca trebuie sa suferi. asa e ea... si te iubeste cum simte (eu zic asa ca eram la fel )
Alice cum mai e cu bubele?
Mani, voi cand veniti, chiar de paste sau dupa?
mie imi e tare somn, am dormit prost, am tusit tot timpul... la 5 m-am trezit.. yuck
ma tratez cu o groaza de cafea
sa avem o zi buna de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,mamaa de a harnice sunteti...si io am dormit destul de rau,cred ca pe mandra o ataca mucii ca s-a sforait toata noaptea,da' ea a dormit beton
Azi dimineatza imi povestea educatoarea cum ieri mandra statea la masa intre doi baieti desigur...vorbea cu V si se tinea de mana pe sub masa cu R
Meii io cand va aud ca ai vostrii citesc deja....mandra inca nu are capacitatea de a citi cuvintele lungi, pe bune,citeste pe litere dar nu le poate lega..
hai sa avem o zi buna,sunt in zona incerc sa ma trezesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Sunt asa de obosita, nejustificat, ca am dormit ca 2 ursuleti amandoo.
Multumesc de complimentele la adresa cocostarcului
Ooo, da, mi-a luat cativa ani sa ma obisnuiesc cu nevorbitul, sa vad cat imi ia cu neafectiunea
Carmen, mnoah ashe vii tu sa ne incurajezi ?

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Mey, barul l-am lasat deschis tocma ca veneau mucenicii, poftiti si va serviti, ca la ce vreme e afara, e numa bun !!
Revin oleaca later, sa oblojesc copilul !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Sunt pe aici, multumesc ca va ginditi la mine...va citesc, dar sincer nu-mi gasesc cuvintele sa vorbesc cu voi...suntem bine una peste alta, m-am saturat de iarna asta perpetua...va pup pe toate!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Azi si Mama mea ar fi implinit 67 de ani. Ce pacat ca nu am reusit sa aflu cum ar fi fost sa fie aici.
Leeloo

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput