Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *104*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineata MAMELOR,

la noi e cam adormita dimineata asta. s-a trezit fiu-meu din ora in ora. . eu nu stiu ce are pustiul asta....in afara ca e frig la noi in casa de-ti ingheata creierul in tartacuta.

salut si eu toate fetele harnice, multumesc de dedicatii.

luci mami, m-am tot intrebat unde esti ieri. missed u.



sabinamltumim de urari. raluk Piski e disperat dupa taica-su. parca el s-ar trezi de o mie de ori pe noapte sa-i dea lapte. se uita dupa el cand iese din camera si striga. eu langa el si nici nu am baga in seama. i-am si zis deja...cata recunostinta din partea lui deja.

elle super exercitiile pentru bebei. le aceam si eu, dar inconstient. adik ma jucam cu el si e foarte incantat.

adi despot e intr-adevar frumos si tata de familie dedicat.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

La multi ani, dragelor, voua si fiicelor voastre!
Sa fim cu toatele independente si active, respectate si inteligente, educate si hotarāte, asa cum au luptat acum o suta de ani femeile sa devina. Fetitelor voastre, īn special, le urez sa creasca īntr-o lume mai buna si mai dreapta.

Va sarut (si nu stiu ce ati mai facut, dar sper ca sunteti bine)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna dimineata si

LA MULTI ANI MAMICILOR!!!!


La multi ani si micilor sarbatoriti de azi!!!!!!!!

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


Vine, vine primavara
Se asterne-n toata tara
Floricele pe campii
Hai sa le-adunam copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

www.youtube.com/watch?v=QHCnaqbtJoU" target="_blank">Mamei mele dragi



Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Geani welcome back!

Hepi jos palaria la informatiile despre miere. Esti extraordinara! Recunosc ca nici macar nu stiam cum se numeste antibioticul, dar citisem ceva studii cum ca majoritatea "mierilor" din comert (care vin de la albine, nu facute din zahar ) au antibiotic. Eu pap ecologica atat pentru aceste antibiotice, cat mai ales pentru faptul ca aceste albine iarna sunt lasate sa manance din mierea lor, nu li se da zahar. Si acum sunt eu foarte iubitoare de animale, dar nu numai de asta am ales varianta asta . Eu am rezistenta la insulina si am gasit zeci de studii ca mierea albinelor care papa mierea lor iarna e ok si la diabetici si la rezistenta la insulina, si cea a albinelor care papa zahar deregleaza si mai rau lucrurile.

Alex multumesc

Dana multumesc pentru pontul cu studioul foto. Acuma dupa cat a fost de marait in excursia de sambata, cred ca trebuie sa asteptam sa fie marisor sa stea la poze. Sau sa se obisnuiasca sa doarma, ca poate maraia de obosit...

Lali la multi ani tatalui tau! Multumim de papanas! Nici nu se vedea acolo pe sub smantani si dulceturi


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Multumim Elle pentru dedicatii, cum stii tu sa atingi corzile sensibile esti o mama si o fiica deosebita

Sabina
multumim pentru felicitare, foarte frumoasa.

Si m-am delectat cu pozele lui Sophie, are mama o minune razacioasa si dragalasa
Si Anna este o scumpete si ce tatuaj are ea. Seamana tot mai mult cu mami.

Si eu am pus si eu un filmulet si niste pozute aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Hop si eu dupa o absenta de cateva zile.
La multi ani mamici de pitici, sa ne dea Dumnezeu rabdare si intelepciune ca sa-i crestem cat mai frumos!

Am vazut ieri la o farmacie remedia o varianta mai ieftina de baby cook, 350 Ron Am vazut ca are o capacitate mai mica. Oare ala de la avent ce capacitate are?

http://www.terraillon-shop.com/050.010@0890/Terraillon-All-in-one-Food-Processor.htm
Sa vad daca si asta e considerata reclama.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Buna dimineata!

L MULTI ANI, MAMICILOR! un brat de pentru voi.

eu ma simt mult mai bine. am transpirat azi-noapte de-am zis ca mor. ma mai doare surd sanul dar nu-i mare lucru.




Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Maria cred ca de noi sunt cam satui

Lili pupam bulbucosul

Monique multumesc! Si cu papica nu stiu cum vom face, ca eu pap sanatos, orice ar putea si el sa pape cat de repede. Dar mami pentru ei si pentru Relu face toate mancarurile interzise... Nu am cum sa-i spun sa nu faca si stam aici cu ei. Sper eventual sa se invete piticul ca el si cu mine mancam sanatos.

Alex ma bucur ca e aproape gata curatenia!

Elle multumesc . La iesirea din tara am avut doar pasaportul lui. Si eu m-am temut ca nu ne vor lasa fara certificat, sa se vada ca noi suntem parintii, dar nu l-au cerut...

Kinga multumesc!

Anco ce ochi frumosi au piticii tai . Sa inteleg ca va mai ajuta tati lor?

Ralu pai voi clar trebuie sa mergeti la Budapesta ce de amintiri pentru voi! Petele lui Alex sunt si numai uscate, dar de culoarea pielii (pe manute), dar si rosii si aspre (sub urechi si pe burta)

tre sa fug


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

La multi ani, mamicilor! Sa fiti sanatoase si fericite.

Loredana Eric-Mihai 24.09.2009 + Roni-Cristian08.02.2007
Poze Eric
atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput