Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *104*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

si cateva fotografii de la zoo si de zilele trecute

http://family.webshots.com/photo/2609109450104955882FdJKXu



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

mary- nu este imposibil, si se mai intampla sa mai fie ceva "pe teava", si eu la Laura mai patam sutienul mult dupa ce terminasem de alaptat.

alex- sanatate multa la zana mica! pune-i picaturi cu apa de mare dimmineata si seara, si o sa fie bine. si osciloccinum e OK, cred ca trebuie 3 zile, dimineata si seara cate jumatate de tub.

monica- o sa fie bine! cand te aud pe tine...revad momentele mele cu matei...si am un baiet super OK, si asa e si al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Carina ce bine ca micutza ta papa mai bine! trebuia sa gasesti pana la urma " secretul"

Mada ce fel de aparat cu aburi ti-ai luat? e bun de ceva??

Mary bine ca a intrebat Maria, si m-am lamurit si eu ce e cu fructele alea tare frumos se joaca Alexutz..si felicitari pt olita!

Iuliapapupa bine ai revenit, chiar si asa de pe tel

Uka paracioasa mica!

Anco ma bucur ca vad o noua atitudine la tine, mai optimista

[b]Croco
felicitari pt progrese, acum sa te tii ca nu se mai opreste Ama!

[b]Raluk
sa va fie de bine iesirea si la mai multe, mai linistite!


LA MULTI ANI ADELA!
LA MULTE LUNIE ROBERT SI DARIUS, IRIS, ANNABELLE SI ADAM! pt ieri
LA MULTE LUNITE MARIA (de Roxxy), Carol Ioan, Sarah Maria si Remus Andrei!



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

ca mi-ati adus aminte...eu am inregistrat decernarea premiilor Oscar.
trag si eu un ochi acum, daca ma lasa telefonul, ca iar zici ca sunt centralista de l-am vinde odata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multi ani måmici dragi!!O primavara frumoaså!

Aici pe la noi nu se sårbatoreste..Ziua mamei e prin vara.


La multe lunite si dovleceilor sårbatoriti azi!!

la noi e soare si frumos!vå trimit si vouå!

må apuc de mucenici dupå plimbare si revin mai pe searå cu o tavå la voi dragelor!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:


LA MULTI ANIIIII!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=SEOTlxLMTjQ

Va rog sa ma credeti ca eu ma gandesc numai cum or sa imi cante baietii melodia asta si ma bufneste plansul...

Si baietii mei sunt mucosi si fornaiti. Si ma-sa la fel.Si ajutorul nostru la fel. Si buni la fel..OFFFFFFf!

Va doresc o zi minunata alaturi de copiii vostri si de cei iubiti

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Mamici dragi, la multi ani, sa fiti sanatoase, iubite si fericite !!!
Un camp de floricele de primavara din partea noastra!
http://www.youtube.com/watch?v=KHgoeN4kvxo&feature=related

Geani, mamica unui carliontz pufos - Daria (03.04.05) si a unui bebelin scumpilin - Filip (30.08.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata si la multi ani Agripinelor!!!!!
cate o si un pentru fiecare dintre voi, cu mare drag

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Selen multumesc

Ioanna minunat ochiosul razaciosul vostru! Si aveti acum poze asa frumoase cu acvariul! Superbe!

Moni tin pumnii sa scapi azi de toti piticii!

Meli multu mult . Felicitari pentru dintisor!

Andra pentru cateva secunde s-a oprit piticul meu din marait si a privit si el fascinat cum rade printesa ta

Ralu imi pare rau ca e mofturici... poate sunt dintisorii. Si eu il tot caut pe la incisivii de jos si nimic nu se arata. Molarii ne sunt in continuare doar umflati, fara sa poata sa sparga.

Alex imi pare rau ca sunteti fornaite. Fetele ti-au dat sfaturi bune. In plus, ai grija sa nu fie uscat aerul din camera si sa nu fie prea cald/prea frig.

Sabina multumim de felicitare

Mada cred ca de sarbatori m-ai mai facut sa plang asa . Un mesaj superb! M-am emotionat tare tare . Ai exprimat ce simt si eu dar nu imi gaseam cuvintele

Multumim fetelor de dedicatii, cam plangacioase totusi

Elle ce mandra sunt de nora mea . Ce razacioasa e!!! Scumpa de ea!

Ioanna ma bucur ca zici ca te simti mai bine.

Mi-ai amintit ca si eu in noaptea de sambata spre duminica m-am trezit la 4 cu sanul stang bolovan bolovan cu pietricele mici mici pe toata suprafata, vizibile cu ochiul liber, nu numai la palpare. Seara nu avusesem nimic si m-am speriat cum se pot schimba lucrurile asa repede. Si in plus, jumatatea de sus a sanului era rosie de numa si fierbinte si super dureroasa, si fara sa ma ating. Pfuai, am zis ca sigur am facut mastita si ma tot intrebam ce as fi putut face sa nu patesc asta... L-am pus pe pui sa pape. Si chiar daca ma asteptam sa pape foarte putin, ca de obicei la ora aia, a papat mult de tot si a revenit si sanul meu la normal. Altfel eram hotarata sa pompez sa incerc sa scap.

Uka am vazut aseara pozele minunate!!! Sunt un deliciu! Si am inteles bine ca si tu esti si Raluca si Dana?

Iulika multu

Maria ma bucur mult ca v-ati gasit laptic! Ce cosmaruri ingrozitoare ai avut... offf

Andra m-ai distrat tare ca filmul love story iti aminteste de adolescenta . Adica de acu vreo 2 ani?

Lali mai e valabil sa trimitem pupici?

Uka un si pentru tine! Ai fost totala cu home delivery si cu mersul vostru in carciuma!

Meli multumim ca ai adus aici mesajul lui Beatrice . Beatrice, uite, ti-a raspuns si Hepilica, du-te la un endocrinolog bun, care sa te monitorizeze. Eu stiu ca e mai grav hipotiroidismul la sarcina, nu hipertiroidismul. Dar oricare ar fi, daca esti monitorizata de un medic bun, totul e ok. Gandeste-te ca mie mi s-a spus ca anticorpii tiroidieni pe care ii am (tiroidita autoimuna Hashimoto) vor ataca tiroida bebeului in trimestrul doi de sarcina, si deci voi pierde sarcina. Am intrat aici pe forum la subiectele de boli autoimune si sarcina si m-am cutremurat, femeile pierdeau sarcini una dupa alta... M-am documentat pe internet, am mers la endocrinolog, m-am rugat mult si uite ca am minunea in brate! Hai ca hipertiroidia e ok, se poate tine sub control! Sa mai intri pe la noi sa ne spui cum esti! A, si felicitari!!! Uitasem sa incep cu asta




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multi Ani, Mamici de Dovlecei!!!

Sunteti minunate si va doresc sa fiti sanatoase!

Am vazut si io pozici minunate de Carina, Sophie si Anna razacioasa dar si flacaii de Anco (care mie mi se pare ca seamana si m-am uitat in toate pozitiile) care mi-au luminat aceasta dimineata uracioasa. La noi este ger si e mohorat.

Cum v-ati propus sa va petreceti azi?? Noi...acasuca, cu cel mai minunat barbat din viata mea. Si ca sa fie tacamul complet, mi-a promis ca-mi face si striptis ca deh, trebuie schimbat din cand in cand.
De la cerealele alea si-a propus sa nu mai faca 10/zi ci numai 4. Si faca bulbuci, ca doar e sarbatoare

Va pupilez cu mare drag!

Ellenuta m-ai terminat cu dedicatia ta . Ieri mi l-a cantat fii-mea de m-a rupt si azi de dimineata imi merge prin creier ca trenul de marfa...si-l cantam lu' Radulescu si el m-a cadorisit cu zambete si bulbuci la botic Cand am vazut ca l-ai pus tu aici, imi venea sa pup ecranul ! pe mine nu m-a dus mintea sa-l caut pe trilulilu


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput