Trombofilia o cauza a infertilitatii - 23 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Se pare ca nu .
Scuze de off topic.

in asteptarea unui ingeras
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Am reusit , doar ca mai lipseste linia deasupra si oare culoarea cum as putea schimba?




in asteptarea unui ingeras

Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Magduta, copiaza asta si sterege toate spatiile din primele 4 paranteze: [ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[/size=1][/teal][/font=Tahoma]
Am primit si eu o parte din rezultate: mutatia C677T genotip heterozigot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:



Cine ma ajuta si pe mine cu un sfat ?
Azi am luat rezultatele :
Antitrombina III = 101 % ( N > 80 )
Proteina C = 107 % ( N =70-130 )
Mutatia fact. Leiden = negativ
Mutatia protrombinica = negativ
Proteina S = 55 % ( N = 55-140 ) rezultatul e in patratel , cum dau cei de la Synevo rezultatele care nu sunt bune....desi eu am gasit pe net val. normale intre 65 - 150.
A mai fost cineva care sa aiba val. mica doar la prot. S ??
Celelalte mutatii nu le-am facut , ca n-am avut bani , cine stie ce o mai fi si pe acolo.

Va rog sa-mi spuneti , daca stiti pe cineva in situatia asta si daca trebuie facut si pt. asta trat !
Si unde ?
Tot la Fundeni ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Magduta, trebuie sa scoti toate spatiile! Deci spatiile din fata urmatoarelor caractere: hr, font, size, teal, size, teal, /font!
[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[ /size=1][ teal][ /font=Tahoma]

Feteor, eu mi-am recoltat azi pt gena PAI! Dr cu care fac fiv nu e de acord sa fac clexane pt mthfr. Spune ca un supliment de vitamine e OK. Mi-a spus sa repet proteina S si daca e sub limita, e de acord sa fac Clexane. Daca PAI iese bn, nu stiu cum o sa-l conving! Bine, acum nu imi doresc sa iasa vreo mutatie!
Deocamdata medicul cu care fac fiv nu mi-a zis nimic de vitamine, dar eu am inceput sa iau femibion si magne b6. Mai vreau sa iau acid folic, dar nu stiu cat sa mai iau pana la 5 mg. E buna logica asta: daca femibionul are 800 µg (folat si metilfolat), deci 0.8 mg, eu trebuie sa mai iau 4.2 mg de acid folic? Sau metilfolatul "acopera" o cantitate mai mare de folat?
Cine ma ajuta?


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Simonete, si eu am proteina S aproape de limita inferioara (60). Dar am si MTHFER C677T heterozigot.
Felicia, bafta multa la beta! Tu ai facut clexane? Caci mie, la mutatia pe care o ai si tu, Kovacs nu mi-a dat clexane. La Proteina S ai rezultatul?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Deci trebuie sa fac si MTHFR , nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

In principiu, ar fi bine sa le facem pe toate, dar....banii astia! Azi s-a enervat sotul cand a vazut ca ne-am usurat iar de 5 mil de Synevo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Cred ca si daca aveam banii , nu mi le puteau lua in aceeasi zi , mi s-au spart venele , mi-au recoltat din ambele maini , am facut hematom......m-au chinuit si o stiu pe asistenta , ca mi-a mai luat , recolteaza f. usor , dar a fost nevoie de multe eprubete si sangele nu mai curgea....ea a zis ca poate fi din cauza tensiunii arteriale f. mici.....am tensiunea = 8,5-9 .
Dupa ce o sa treaca vanataile de pe maini , ma duc sa fac si cele 2 mutatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Magduta, intre paranteza patrata si hr, ai un spatiu pe care trebuie sa il scoti. La fel si intre paranteza patrata si font, etc.
Ia mai incearca! Sa avem aceeasi culoare!
[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[ /size=1][ teal][ /font=Tahoma]

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput