Trombofilia o cauza a infertilitatii - 23 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tecadra2009 spune:

Avalon
Buna! Felicitari pentru bebe!In urma cu 2 luni am descoperit Factor V Leiden (G1691A) - Pozitiv-heterozigot si MTHFR(A1298C)Pozitiv-heterozigot. Fertilizarea ai facut-o in strainatate? Unde?cine ti-a dat tratamentul pentru trombofilie?cat timp l-ai urmat inainte de sarcina.Eu nu am ramas insarcinata pana acum.De 4 ani incercam.Am facut 6 inseminari, dar nimic.Ajuta-ma cu informatii, te rog! Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

La multi ani! O primavara minunata si plina de vesti bune!


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot

Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

LA MULTI ANI DE ZIUA MAMEI SI A FEMEII!


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, ThromboAss 100, Utrogestan, Prima sarcina Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

La multi ani,trombofilicelor!

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

LA MULTI ANI ! O primavara superba si plin de vesti bune!

in asteptarea unui ingeras
[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ups, am cam bulinat-o la semnatura. Poate ma ajutati voi sa fie bine.

in asteptarea unui ingeras
[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

magduta10, tb sa stergi spatiul de aici: [ teal]
tecadra2009, Avalon si-a anulat contul, din cate stiu eu, daca ai intrebari, poate te ajuta fetele.
Eu astept zilele astea rezultatele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

O primavara frumoasa tuturor!
Rocris au aparut si la mine micile neplaceri dar nu le bag in seama.Ma deranjeaza mai mult ca am devenit cam lacrimogena!
Tu cand iti faci prima echografie?
Mie dr Uscatescu nu mi-a mai trecut si Aspenter la tratament dar eu l-as lua.Tu ce tratament iei?


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Letzy, eu iau asa: Aspenter in continuare (1/zi), clexane 0.4, utrogestan 400 (2 pastile de cate 100 si ovul de 200), medyn forte 1/zi, cetebe 1/zi si acid folic 5mg 2/zi.
La eco mergem in 16 martie.


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara-sa speram cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Feli oare am reusit.

in asteptarea unui ingeras
[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[ /size=1][ teal][ /font=Tahoma]

Mergi la inceput