Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *103*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Azi nu avem sarbatoriti.Dar ne sarbatorim pe noi,ca suntem harnice si facem capitole dupa capitole,pline de sfaturi utile,glume si bunadispozitie.Va pup dragele mele,incerc si eu sa dorm...
Aaaa,era sa uit.Explicatia ca nu am mai vrut party ultimele 3 nopti.Nu a mai fost sotz de noapte,a stat casa .
Noapte buna...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

oare cum ce am gresit sa ajung mereu cand toate dorm?

e 12 si minute, dar urez si io la multe lunite Emma, Alexandra, Alex.

la multi ani ralukule pt mami tau.

ati fost dementiale in seara asta. am ras cu lacrimi de una singura...ba nu...cu Luci ca martora pe mess. mai fetelor, sunteti TO-TA-LE.

liliacule succes la serbare.

ralukule stiu sigur ca mai voiam sa-ti zic ceva...dar am uitat...cam in acelasi stil cum uit tot, tot, in ultima vreme. imi place ca Relu te ajuta si ca ii si dai voie. e important ca partnerii sa se implice. eu ma mai ratioesc uneori la Sergiu ca-l ia si-l plimba, ii arata copacii pe geam si dupa aia mi-l tranteste in leagan/rocker...bine..il aseaza frumos, dar tot nu-mi convine ca nu sej oaca suficient. uneori isi scoate parleala si atunci ii iert scaparile.

nela cred si eu ca abia astepti sa ajungi ak. eu mi-am luat bilet pe 16 aprilie si stam pana pe 6 mai. sper ca de data asta sa vedem si noi mai mult decat bacaul.

cristina si clau multumesc pt informatiile despre concedii. al meu ar vrea pe 1 mai la mare...dar eu nu m-am pronuntat. a se citi, sa vedem cine ne primeste mocca...dk tot au fost discutii pe tema. eu va spun fetelor cu mana pe inima, dk veniti la londra, va primesc cu draga inima. va cazez in camera la Piski. avem saltea gomflabila cu pompa incorporata, un goblen cu tom si jerry pe perete de la mama soacra si mai avem si alte facilitati. robinete 2 in 1, ca la uamenii civilizati. shoricei, dk vreti...am aflat azi dim ca avem si din aia. mi-a ros sacosa cu tarate pt baie a lui piski.

lullaby am vazut frumos tunsulica in bouncer. scump baietel mai ai.

si nu mai pot dupa talpitele febletei mele, Gogo. ce tare e poza, mami.

am mai vazut si poze rumoase de anamaria si copii de revista ai Cristinei. Emma e o scumpete de copil.

trebuie sa va multumesc din suflet pt comentariile pe care le-ati lasat la ultimul meu post pe blog. eu nu am mai intrat de atunci si nu am stiut cate comentarii ati lasat. am fost impresionata. va multumesc fetili.

dana te citesc si pe tine, draga mea. ce ma bucur ca Ana s-a diversificat cu placere. cate lucruri noi a acut in ultima vreme. si cu o usirinta din aia, diafana.

nela iti las o frapuccina ca stiu ca-ti plac.

diana si raluk si carina imi pare tare rau ca puiutii se chinuie cu nenorocita de DA. dk tot vorbea Diana de regim, oare nu are legatura si cu felul de produse pe care le mancam. adik degeaba zici ca mananci gratar cu salata, dk gratarul e carne cu hormoni sau mai stiu eu ce.

apropo de mancat sanatos, am vazut sp trecute un ilm care m-a oripilat - Food Inc. despre cum sunt crescute animalele a carora carne o mancam. era un film facut in state, dar it makes you think la ce bagi in gura. asta se leaga de ce va spuneam acum cateva zile - ca vreau laptar. si l-am si gasit. oare v-am mai spus de Food Inc? dk da...iertati-ma.

stiu sigur ca am mai vrut sa mai zic ceva...dar oare ce?

moni_iula mi-e dor de veverite...dar acum ne canta pasarelel in geam. ma bucur ca mai poti amana diversificarea.

lali am vazut pozele cu voi - doamne ce ochi aveti...superbi. iar Paul e un frumos.

cecilia .

techila in sfarsit am aflat si io raspunsul la intrebarea arzatoare: care era chirugul si care asasinul. iar scorul e o nebunie: 43-0. jucau tenis?


iulika imi plac zambilele tale.

ma duc sa ma culc, nu de alta. dar nu e fan sa vorbesti de una singura. c u in za morning.


MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata fietiliii!!
Uof ce noapte am avut...am stat numai cu Paul pe picioare,asa am dormit de la 2 la 5.30...nu stiu ce a avut,gemea in somn,se trezea plangand,tipand mai mult.De la 5.30 la 8.30 am dormit si noi ca oamenii,imbratisati,si acum gangureste,dupa ce i-am dat sa pape.Mi se rupe sufletul cand nu stiu ce are.
de incurajare mamicile cu bebici cu problemute...Imi pare r au ca nu pot da nici un sfat pertinent,problemele mele nici nu ar trebui sa le scriu,sunt nimicuri fata de ce traiti voi
pentru doritoare...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Neatza dragelor!

Capucine, frapucine (citat Nela) si cafea decof pentru toata lumea!

Si o feliuta mica mica de diplomat sa nu va ingrasati!

Azi al meu sotz mai imbatraneste cu un an (sau mai bine zis se maturizeaza ) asa ca va invit la tort!

Va , o zi buna!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

'neatza

Vik,sa-ti traiasca sotul,sa va aduca multe bucurii tie si mamarutzei .La Multi Ani !

Luci,aseara am uitat sa te ca ne-ai pus poza cu Davidelu'

Monica,where are you?

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

'Neatza, neatza!

Am tot citit din urma si zau ca sunteti amuzante rau! Uka, Hepi, Luto....toate fetele din clasa. Super! Doamna profa a pus niste intrebari... Iar aia cu balconu' care a murit cand era miiic...

Am vazut si Davidel dulce si costumase si multe treburi interesante...si zambile, in detaliu. Purceii Techilei sunt de-a dreptul adorabili.

Elle, buflei lung Anutza ta. E unul din copilasii mei preferati. Iar dupa ma-ma-ma....

V-as mai zice eu multe, dar ma mai duc un pic langa pocusorul meu cel mic. A....ieri m-am vazut cu regizorul si am vazut filmul, care nu-i chiar gata. Si imi place ce am vazut. Si am vazut si scenele cu Maia Morgenstern. Dupa ce am terminat noi filmarile, a ramas ceva de filmat la Bucuresti, scena de inceput si cea de final. Era nevoie de o mama, un personaj mai mic. Si a acceptat ea. Ceea ce ne ajuta mult. Tare e ca a reusit regizorul sa gaseasca o montoare f tare...lucreaza numai prin afara, a lucrat la Matrix, Terminator si altele. Si a venit pt scurt timp in Romania si vroia sa aleaga un proiect la care sa lucreze. Si i-a placut ce a vazut si l-a ales pe al nostru. Sper sa fie bine. Cei care au vazut pana acum, cica m-au ales ca favorita... alaturi de unul din colegii mei. In fine, o-m vedea. Sper sa fie bine! Trebuia sa va zapacesc putin cu treburile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza si de la noi,se vede ca v-ati destrabalat aseara,dormiti in post.Eu am disparut din motiv de pici
LALI multumim de cafeluta,sper sa treaca maraiala lui Paul
VIK sa-ti traiasca sotul,sa fiti fericiti si sa va bucurati de fetita voastra
DIANA imi pare tare rau ca aveti probleme,stiu ca faci orice sa-l ajuti si te sa ai putere in continuare.
MANGA ma bucur ca sunteti bine ,mai putin cu soricelul aceala,eu daca as avea in casa nu as mai sta aici pana nu l-ar prinde careva
MONICA voi sunteti bine?sper ca nu te-au napadit iar pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Woooow...nu sunteti zdravene!! Cand am deschis dimineata, vad 5 pagini, super ok..cand ma uit...2 capitole mai incolo!!!
Sa mai zic ca cine se apuca de citit 102 se "cracaneaza" de ras si nici nu intelege nik??
Eu seara nu pot intra, ca dupa baita de pe la 8-8 jumate bagam nani(eu si bebe cu hugs and kisses), dar dimineata la prima ora tot citesc...
Va ofer cu drag niste cartofi prajiti cu piftelutze, asa la micul dejun...vi se pare ciudat?? pai recititi cap trecut si va trece...
PS: eu sunt profa, mai!!!! Da` va pun 10 la toate ca ati fost de coma...

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Wow Andra,suuper!!!.Nu stiu daca ti-am mai spus,dar te admir extrem de mult.Suntem cam de-o seama si jos palaria in fata ta ca pana la varsta asta ai resit sa faci atat de multe

Diana,nu stiu ce sa-ti spun,cu ce sa te ajut...Doamne ajuta sa primiti vesti mai bune de la dr. asta la care mergeti si sa vina zile mai senine (si cu mai multe ore de somn) pt tine

La noi e tare urat afara,treaba n-am de facut,curatenie si mancare am facut ieri asa ca azi lenevim toti 4

Anco,daca nu te deranjeaza intrebarea,la ce manastire ati fost ieri?

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ANDRA ma bucur ca te vad atat de incantata de filmul pe care l-ai facut ,sper sa ti se indeplineasca toate visele,Shopie ce mai face?
Nu am mai vazut-o pe CRISBEBE,oare e bine?
X-GGG ai cumparat jumper?multumim de tratatie,eu nu refuz cartofi prajiti indiferent de ora
As vrea sa fac curat dar nu stiu cum sa fac cu baiatul,cred ca o sa il dau mamei pana diseara

Mergi la inceput