Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *103*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Girls, am nevoie de putin ajutor

Tot cu dermatita asta nenorocita...apropo de ficat si de imposibilitatea de a prelucra reziduurile si de aici efectele ce se vad pe piele..Cum as putea investiga chestia asta? Sunt analize specifice sau cum? Si asta cu pielea care nu secreta grasime suficienta...oare cum pot afla daca asta e..sunt teste, ceva?

Si dc puiul e numai pe lapte de la mine ce poate fi atat de toxic? Nu stiu, e o ceatza totala in capul meu...

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Raluk La multi ani mamei tale!!la mine e inca 23.13

Te pup!

Gata! Acum chiar plec!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


luci gogo e legat in bouncer? cand ma uit la poza, acum zic ca face buf baiatu' ..

monique tare interesant joculetul acela. trebuie sa imbrace papusile acelea, nu? ce frumos o urmarea andreea pe teo. doua frumoase ai tu mami acolo!

selen felicitari pentru statul in popo!!

am inceput s-o pun si eu pe anna cate un pic intre pernute .. astazi aproape ca a reusit sa se intoarca de pe spate pe burta .. s-a intors mult pe-o parte si eva i-a facut un branci de-a ajuns pe burtica .. cred ca in scurt timp, va face si ea tumbe ..

techila ce hai e si la voi .. imi si inchipui cum falcosul se repede la ochios ..

anamaria ce haios e piticul, cum rade si cat de fericit e in jumparoo ..

sabina stiu cum e cu crizele de plans .. am parte de ele din plin .. si eu ma simt vinovata fata de eva .. i-am rapit dreptul de a ma avea alaturi de ea in tot timpul meu liber, ca sa spun asa .. sper sa fie totul ok in viitor.

uka este super tarcul acela gen gardulet. lasa copilului mai mult spatiu, e sigur, se ridica mai usor in picioare tinadu-se de el. eu am mai multe bucati ptr ca am cumparat 3 si le-am impartit cu sora-mea .. cum ea are loc mult la dispozitie, i-au revenit mai multe bucati de gardulet .. daca ai loc, poti lua doua, daca nu si unul e super ok.
mi-au placut mult pozutele cu carinuta in costumase .. cred ca ii vor sta super bine!



iulia tare scump e raducu si ce par mare are!

dana pup pofticioasa! ma bucur ca i-a placut marutul.

nela te cred ca esti emotionata ca vii acasa. cred ca mami tau va astepta cu sufletul la gura .. ce frumos va fi!

lullaby iti multumesc mult!





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Raluk oricand cu placere. E tare uratel Lutonul dar m-am obisnuit cu el si acum mi se pare normal
Am mai fost si prin alte localitati in UK ...mult mai faineeeeee

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


cred ca mai repede ajungeti voi la Maramu'!
Si sotu face mici si gratare, si nu ma refer la champignoane mici si vinete la gratare

Iulika somn usor! Multumim mult!!!

Ralu eu am mai citit cat poate fi de rea proteina din laptele de vaca mancat de mama, sau direct de copil (de aici si problemele de la laptele formula). De aia sunt nedumerita la Diana ca si alapteaza, si a si renuntat la lactate...

Eu ovo-lacto-vegetariana, daca ma pui sa iti spun ce alimentatie e mai sanatoasa, as zice un NU categoric lactatelor, chiar daca asta inseamna sa manance omul carne. Lactatele fac cel mai mult rau in organismul nostru pentru ca nu suntem facuti sa papam lapte mai incolo de 4-5 ani, si in nici un caz nu laptele altei specii, nici un alt "animal" nu face asa ceva.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ralu , intamplator nici nu-mi plac lactatele...

Hepilica, spuneai tu ceva la un moment dat ca poate rezolvarea va veni o data cu diversificarea, sau poate am inteles eu gresit. Imi zici pls la ce te-ai gandit.

Incerc sa ma relaxez un pic cu asta, dar tot mai citesc experientele altor mamici si pare tare sumbru...

Iar apropo de Luton, asta vara fratele meu si sotia au plecat in concediu si au stat cateva ore si in Luton, de unde au luat alt avion. Si eram tare mandra ca stiu si eu pe cineva de acolo

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



deci .. am vazut poze cu maia .. ce copilas frumos si dulce! ce vesela e si ce par are, mami .. poti sa-i pui clamute deja!! m-ai dat gata cu toate jucariile alea .. o sa aiba cu ce se juca pitix.

uka eu am zis ca mai faci unul .. stai sa vezi .. ce zici tu de cozonac acolo .. iara ma infig in biscuitii fetii .. apropo, v-am spus ca fac mucenici moldovenesti ...

luci asa baiat frumos n-am mai vazut de mult!

moni eu te pup cu mare drag!

diana of mi se rupe sufletul cand citesc cat se chinuie mititelul .. sper sa va gaseasca un remediu la clinica aceea.


fetelor sunteti totale .. uka, hepi, miha, liliaco ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ralu te inteleg perfect cu frica. Si al meu are de vreo saptamana niste zone care din piele mai uscata a devenit piele mai iritata, rosie. Sunt sub ureche, tot am sperat sa fie de la ceva guler care l-a iritat, si sa treaca, dar nu... Si sunt deasupra pliurilor de grasime, deci nu e de aia... Si doar daca ma gandesc ca s-ar putea face mai rau (cum am mai zis, am observat ca la ai vostri in luna a 6-a a aparut) intru in panica...

Doamne ajuta sa fie bine si sa isi revina repede toti puiutii

Am impresia ca io am stricat cheful ca n-am venit cu glume in program dar tot e bine ca imediat mi se trezeste flamandul.

Eu am lipsit putin ca a trebuit sa ma "usurez" si nu ma refer la pipi. Aveam sanul drept ditamai mingea de oina tare tare, care in plus avea si pietricele mici mici, inclusiv pe mamelon. Am mers la muls la chiuveta din baie si m-am distrat incercand sa trag la tinta, ca barbatii

Va pupicez si va doresc o noapte buna!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



azi a venit pediatra la noi. i-a dat ultima doza de rotarix. sper sa fie ok dupa asta. la prima doza mi-a facut un pic de febra la cateva zile. trebuie sa-i dau calciu .. luna trecuta am uitat .. in rest e bine, are 72 cm si 8915g .. am vb despre operatie si mi-a spus ca e bine s-o fac ... mai ma gandesc ..

tot azi ne-a vizitat o colega de serviciu .. am palavragit vreo doua ore si aproape de plecare mi-a aratat degetul fara verigheta .. saracuta i-au dat lacrimile si m-a lasat fara cuvinte .. barbac-su a bagat divort asa tam-nesam .. imi pare tare rau de ea. au un baietel de 2 ani si ceva, un frumos si un istet .. barbatii astia .. unii au tarate in loc de creier ..

acestea fiind zise .. ma retrag la dormitoare ...

noapte buna!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Asaaaa!
Deci ultimele doua ore am recuperat,am citit rar,sa inteleg tot [omulet mic si pricajit cu ochelari mari,mari],ca-s tare toanta in ultimul timp... M-am uitat la Davidosul frumos,frumos, eu pe el sa zambeasca macar nitel,ascuns,in coltul buzisoarelor...
V-am speriat aparand din umbra,asa,canjd nu va asteptati,si eram intr-o ceata totala...Am intrat la 102 ,era terminat deja,am intrat in 103 si,erau 16 pagini,asa ca am postat fara sa citesc,mi-am infrant curiozitatea si nu am citit nimic,nimic inainte...
Pai am justificare,scutire,chiar doo .
1 Azi m-am plimbat cu sora-mea pana pe la 13( plata telefon,cumparat cadou nepotica deoarece implineste curand 4 anisori),de la 13 la 14 am descantat o ciocolata calda cu o fosta colega de primara-generala(chiar colege de banca)-liceu,cu care nu mai vorbisem de vre-o 3 ani si azi ne-am intalnit intamplator cand am condus-o pe sorelina.
2 Am avut musafiri care au plecat cu 2 minute inainte sa vaz ca ati scris inca 17 pagini de cand am citit eu.
Deci asa...cozonac si la pofticioasa nu ati lasat,ha? Biineee,lasati ca v-o coc eu,nici o grija{ fetita alintata imbufnata]
Pozicile cu raturi ale Techilei au fost mortale,le-am savurat si aratat la sotz,citit si lui cum ma cearta lumile ca merg prea des la baitza cu el(merci Uka pentru luat apararea,hai mai ca nu suntem chiar asa tineri pe langa voi).
Diana imi pare rau de problema pe care o aveti,poate de data asta ii dati de cap. de incurajare...
Uuuf,cu siguranta mai era ceva,dar am uitat cu desavarsire...of,unde o fi memoria mea? Cred ca a fugit impreuna cu umorul,si pe ala l-am pierdut declar nul,sigur nu mai e intreg daca il regasesc

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sabina unde esti? Neatza!

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput