Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Clary, o sa vad la ce o sa se uite la mine la spital.
Pana acum medicul meu, care lucreaza la spitalul unde voi naste, s-a uitat peste analizele din tara, si le-a priceput fara traducere. Termenii medicali sunt tot aceeasi. Si eu am facut aici analizele de streptococ, care se fac cam in saptamana 37, si care sunt obligatorii. Eu una le-am facut la privat, ca mi-era mai la indemana.
Va trebui sa vezi cum isi rezolva sotul aici si apoi sa vii si tu, oricum nu merita inca sa renunti la munca, acum pe ultima suta de metri.

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...scriu rapid pana nu se trezeste Denise...am avut o zi grea,nu a mancat mai nimic,a dormit totusi la pranz 1h si30min..iar acum are deja 1h..macar asa sta linistita..sper sa-i iasa rapid dintisorii k ma doare cand o vad asa,mai ales k e si ff mofturici...

alexandra:saru.mana..m-ai scapat de o grija..imediat o sa copii si o sa modific......cat despre capitol trebuie schimbat,dar nu are cine..personal imi cam prind urechile,nici tp de noi experiente nu am..dk poti tu..cred k fetele s-ar bucura!


trimit si revin cat pot de rpd

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Clary, asa cum zice si Alexandra, in saptamana 37 se face tamponul pentru streptococ.
Ce frumos, eu am fost gravi de sept-oct 2009

Eu nu stiu sa schimb capitolul

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

kemsy.dk fac salamul ofer intregului

nafi.sa treaca durerea de burtik

alexandra:cred k am reusit

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



Noi tot pe-acasa,ultime perioada a fost f. grea pt. mine...ii iese la Ambra ultima maselutza,si e fff. sacaita,ma zapaceste...sapt. trecuta am crezut ca ma iau si ma duc ,,in lume" ...parca s-a mai linistit acum Ambra,sper sa iasa odata maselutza aia de tot.

Tin pumnii Nafi si Alexandra!!!Sunteti pe ultima suta de metri,am emotii pt. voi!Sa va ajute D-zeu sa aveti nasterte usoara,si bb-i sanatosi!asta e cel mai important,ca restul toate trec...eu am nascut de 2 luni jum,dar parca a trecut f. mult de atunci,probabil din cauza ca ma trezesc si noaptea...cine stie?!...Sa fiti cat puteti de calme si linistite,aveti incredere in voi ca o sa treceti cu bine peste tot.

ma duc sa mananc pana nu se tezeste Giorgio,ca dupa aia nu mai am sanse...
pe toateeee!!!!

andreea, Ambra si Giorgio
cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

clary:am vizionat pozicile voastre,casa de piatra...un bun venit calduros in nostru...te asteptam mereu cu vesti bune,sarcina usoara in continuare si la termen!

alexandra.acum am vz k dk nu reuseam sa adaug la semnatura,veneai tu..imi placea ideeace combini asta seara?

broscutik mea,e tot o cacatza...tre sa ma duc sa o schimb,doar ce i-am facut baitza...pt k facuse pupu..

georgy.voi cf?ce meniu mai are giulia?

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ELY, ma bucur tare mult ca am reusit sa te ajut .
In seara asta am facut la mancare o gramada, dar cred ca ne ajunge doar pana maine .
Maine dimineata merg la nenea doctorul, sunt curioasa ce imi zice, ca eu il simt foarte, foarte jos, ma doare rau cand ma misc, zici ca e cu capul bine fixat jos.
Am citit cum se schimba capitolul, dar ne trebuie parola de la mamiciitalia, poate intra fetele mai vechi sa ne ajute.

Astept sa scrieti cat mai repede ca au iesit dintisorii copilasilor si ca nu mai biruiti sa le dati de mancare si sa le faceti poftele
VA PUP FETELE. SA AVETI O NOAPTE BUNA, LINISTITA!

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

alexandra:te asteptam cu vesti bune..posibil sa-si "faca drum"bb...imi imaginez ce greu iti este

eu is pe la buc,mesteresc ceva bun...Denise e "in transa"parca ar vrea,parca nu ..sa doarma,sta pe genunchii mei...ufff mai devreme era sa o scap in cap,asa m-am speriat...o tineam pe picioare se uita la tv k era ceva publicitate,s-a aruncat in fata nush dupa ce anume am prins-o din zbor..e tot mai rapida..iar eu tot mai lenta

o seara linistita,noapte buna

pt dimineata

ely mamica ....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

CIAO, FETE COCHETE!
Am ajuns si eu acasuca, am fost la medic si intradevar bebele a coborat, e jos, dar mai dureaza. Se pare ca vrea sa vina chiar la termen, ca tat-su asa ii explica aseara. Contractii nu am, doar il simt jos de tot. Poate ca o ia el asa incet si nu vrea sa sufere mult mami cand vine travaliul . De la medic am fost pe la cumparaturi, ca acum imi permit daca mai sta feciorul meu.
Prin urmare, daca nu ne face vreo surpriza o sa petrecem Pastele in doi si cu burtica mea, iar daca nu nastem, marti dimineata mergem din nou la medic ca sa vedem cum ne prezentam.
In rest suntem bine, aseara am reusit sa dorm bine. Azi cred ca urmeaza zi de leneveala, sa ma mai bucur de burtica.
ELY multumesc de cafea. E sprintena Denise, de-acum trebuie sa fii atenta la ea.
Va si sa aveti o zi superba!

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal...

azi sunt trista,broscutik mi-a picat din pat pe la 4.30....imi este ciuda k nu am simtit nimic,cu doar 30 min inainte o luasem din patut sa am masurat distanta cu mana dar am zis k nu pica,am pus mana peste ea sa o tin apoi am adormitnu va spun cum m-am trezit,sotul urla k Denise a cazut,ea plangea mititik..in sec 2 m-au luat toate caldurile,m-am inmuiat toata...am adunat-o de pe jos...am pus-o la san sa ii alin durerea..nu am putut dormi pana la 7 de frica..desi o aveam in mijlocul patului inconjurata de perne...urata experienta....nu are vanatai,cucuie...nimic ...am tot cautat-o...sper sa nu aiba urmari mai tarziu...

ely mamica ....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput