Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

georgy.ce minune mica ai....ce de dintisoriii..e atat de dulce cu mingiuta..iti vine sa o papi..hmmm ce as musca-o!
m-am tot chinuit sa pun la semnatura povestea dar zau k nu reusesc,ori is bleaga ori singurul meu neuron e in vacantae m-am enervat!
caciulitele le cumpar de obicei de la OBAIBI..ultimele 2 cea alba si bleu in dungi gri le-am luat de la BRUMS..mi-au placut ff mult!multumum pt aprecieri...
k sa nu uit..felicitari pt rezultatele Giuliei..

nu am reusit inca sa o adorm pe Denise...asa maraici e...sper sa adoarma..[:)

alexandra:multumim pt aprecieri...spr k ai prins ceva curajabia astept sa-l cunosc pe bb

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

raluk:multumim de aprecieri...hmm fetitele sunt slabiciunea meale iubesc tare mult...tin pumnii k bb2 sa fieasteptam pozici..si cu micuta burtik

vroiam sa adaug ceva dar m-am imprastiat...

nafi:multumim de reteta....cred k voi incerca...cum te simti?esti la sfarsit...ce putin a ramas...ai emotii?



ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

roxali:multumim frumos..ce mai faceti?noutati,pozici?asteptam cand ai timp...

clary:imi pare rau,nush ce sa-ti spun..cred k ceea ce au spun fetele e valabil,aici nush cum e k nu lucrez...sarcina usoara in continuare,te asteptam in dk iti face placere...

ufff broscuta mea e varza,nu vrea sa doarma neam,candcand se joaca,cand ....nici ea nu stie ce vrea...nu am nici spor la scris...

georgy.pozicile le gasesti la 8-12 mesi m.denise...cele 3 le-am adaugat din greseala in celelalt album!

kemsy.ms si tie pt aprecieri...te asteptam cand ai timp..dk poti sa adaugi pozici...suntem numai ochii...



sper k nu am omis pe nimeni
restul fetelor pe unde sunteti,ce faceti?



ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi

Clary - aici legislatia e f slaba din punctul de vedere al mamicilor iar indemnizatia se plateste doar 6 luni daca ai lucrat aici. daca nu lucrezi atunci poti primi de la primarie un ajutor de genul 311 euro/luna timp de 5 luni.

Deci cel mai bine , desi mai putin ortodocs sa zicem, e sa nu enunti la servici si sa beneficiezi de acolo de cei 2 ani cu 85% din salariu caci e mult mai mult decat poti obtine aici. stiu cazuri de fete care s-au mutat in Italia cu sotii si pana la prenatal si concediul de maternitate au tinut-o in concedii medicale pe motiv de sarcina cu risc.

Eu mi-am incheiat raportul de munca pe 30 aprilie 2009, in luna mai mutandu-ma definitiv in Italia. si in iulie am ramas gravida. total neprogramat! ca altfel , nu renuntam la servici si acum stateam 2 ani in concediu bine mersi cu aproape 1000 euro pe luna!

Sarcina usoara in continuare si bafta!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/



Multumesc mult pentru raspunsuri..si eu cred ca cel mai bine e sa mai stau in tara pana intru in prenatal si dupa aceea sa plec,adica pe la jumatatea lui iunie.Sotul o sa plece acum,in aprilie.
Ce acte sunt necesare pentru a putea naste acolo ?Am inteles ca trebuie dosarul medical din timpul nasterii, eu il am dar scrie in romana,e ok daca il traduc?

Va pup si inca o data multumesc

16+

http://picasaweb.google.ro/CLAUDIASTATE/CUNUNIECIVILA21032010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neata' fetelor!

Sper ca sunteti bine cu toatele. imi inchipui ca sunteti ocupate pana peste cap cu pregatirile de Paste, curatenie...etc Spor la toate!

Ely - sper ca Denise e mai bine! imi inchipui cum trebuie sa fie de minunat sa o urmaresti crescand si facnd lucruri noi de la o zi la alta! Succes cu salamul daca te decizi sa-l faci!

LAlexandra - cum iti mai este? eu am acum ceva contractii si durere de burta...dar nu cred ca sunt eu asa norocoasa sa fie inceputul travaliului!

Clary - cred ca e cel mai bine asa...pana in iunie nu mai e asa mult...Ca si documente in cazul tau nu sunt f sigura...Banuiesc , un act de identitate, cardul european de sanatate si fisa tradusa...dar spun asta ptr imi suna logic...o sa incerc sa ma interesez...

Ma duc sa iau un no spa , ca nu mai pot de durere de burta!

O zi buna fetelor!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

SALUT, FETELOR!
Ely, uite am facut aici sa pui direct link catre povestea nasterii, asta o pui la semnatura ta, in profil, acolo unde ai pus si linkul catre poze. Am incercat sa iti trimit mesaj privat, dar nu ai activata optiunea. Il copiezi si apoi faci modificarile. La denumire, unde am scris eu ...nasterea broscutei...modifici tu si scrii ce vrei. Sper sa reusesti, ca de nu vin eu pana acolo sa fac
il trimit in alt mesaj, ca altfel nu ma lasa

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

(url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149473&whichpage=17")Nasterea broscutei(/url)

asta e linkul, dar pana la urma nu am reusit sa il pun decat asa, pana la urma trebuie doar sa modifici parantezele, adica in loc de paranteze rotunde le pui drepte ( [ si ) ] M-ai inteles..? Sunt patru paranteze de modificat.

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NAFI...eu sunt bine momentan, oricum il simt foarte jos, ca ma doare de zici ca e implantat cu capul acolo , oricum vad eu maine la control. Aseara am avut dureri si credeam ca acum ma apuca nasterea, pana la urma erau doar dureri de stomac...ca am dat tot afara, si apoi nu am mai avut nimic. Inca asteptam, sotul ii explica aseara ca unde se grabeste ca doar mai are de stat...

FETELOR... nu ma prea pricep...nu ar trebui schimbat capitolul....?

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna!!
Clary, asa mi-au zis si mie, sa aduc dosarul, dar nu au aruncat nici o privire (adica daca ai foto de la ecografii, eventual traduci ce ai facut la dublu-test si morfologicele, e ok). I-a interesat doar daca am facut tamponul vaginal care arata daca esti pozitiva la anumiti streptococi, ca sa faca antibiotic lui bb la nastere, in caz ca iese pozitiv la tine.Tu daca vii dupa 7 luni de sarcina, mergi la clinica de care apartii, si te programezi pentru alte examene, monitorizari, etc.
Ce pare salamul de la nafi!! Ely, daca faci de Paste, vreau si eu o felie...mai mare, TE ROG. O trimiti prin email
Poze voi mai pune sapt asta...

Nu mai stiu ce vroiam sa zic

O zi buna!!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Buna!!
Clary, asa mi-au zis si mie, sa aduc dosarul, dar nu au aruncat nici o privire (adica daca ai foto de la ecografii, eventual traduci ce ai facut la dublu-test si morfologicele, e ok). I-a interesat doar daca am facut tamponul vaginal care arata daca esti pozitiva la anumiti streptococi, ca sa faca antibiotic lui bb la nastere, in caz ca iese pozitiv la tine.Tu daca vii dupa 7 luni de sarcina, mergi la clinica de care apartii, si te programezi pentru alte examene, monitorizari, etc.
Ce pare salamul de la nafi!! Ely, daca faci de Paste, vreau si eu o felie...mai mare, TE ROG. O trimiti prin email
Poze voi mai pune sapt asta...

Nu mai stiu ce vroiam sa zic

O zi buna!!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris






Am facut deja papanicolau si mi-a iesit gradul 2,doctora a zis ca e ok.In afara de asta a iesit pozitiv de candida albicans(nu stiu exact cum se scrie) si am facut tratament dupa care a iesit negativ..analiza asta urmeaza sa o mai fac peste ceva timp, in caz ca mai apare.
Cu drag vin in randul vostru.Pana ma voi muta in Italia ,va impart cu cealalta odisee unde activez-cea a gravidutelor de septembrie-octombrie.
Am vazut ca unele sunteti pe ultima suta de metri sa va vedeti bebeii,va doresc nastere usoara,bebei sanatosi si sa va recuperati repede

16+

http://picasaweb.google.ro/CLAUDIASTATE/CUNUNIECIVILA21032010#

Mergi la inceput