Licurici de ianuarie-februarie 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Va sa zica am gonartroza. Diagnosticata. Cu acte. Ma doare genunchiul drept de leshin de vreo 2 zile, asa k azi am fost la doftora de fam. mi-a dat trim pt radiografie, insa situatia era clara, mai e de stabilit cam cat e de grav.
Ce ma omoara de inima: cel mai prbbl n-o sa mai pot alapta. Ma simt sfasiata. As fi vrut sa renuntz eu la alaptat, nu sa ma oblige situatia. Hai k iar ma ia plansul ala mare, ma duc la bucatarie sa-mi gasesc ceva de facut.

Nici buna ziua nu am spus...buna ziua, fetelor.

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Buna fetelor,

Mi-era un doooor de voi de numa...

IRA, imi pare rau sa aud vesti din astea despre tine...offf . Important e sa te faci bine si poate ca o sa mai poti alapata pana vrei tu...este chiar asa de ferma chestia asta? Ce se poate intampla daca alaptezi in continuare?

Bee, nu stiam ca ai avut probleme...dar am vezut ca esti OK acum si ca nu ai nimic grav. Chestia aia congenitala este probabil de mult ca de aia ii spune asa :-)....si cum ai facut-o pe Alexia cred ca poti bine merci sa mai faci inca unul/una . Se dea D-zeu sa fie bine!

Crisspy, da de ce agitatia asta cu aranjatul? Dai vreo petrecere si eu nu stiu???!!!

Mara, offff saracul Andru...imi pare asa de rau sa aud asta! Cred ca a suferit mult mititelul de el...pup dulce si sa treaca repede.

Mai fetelor, eu ca noutati pot sa va spun doua:
1. Mi-am scos o alunita care nu i-a placut deloc Dr dermatolog cum arata...si 2 sapt am tremurat dupa rezultatul histo-patologic....care a venit si e negativ....DAR, se pare ca a fost un nev de tip Jonctional care este tipul cu cel mai mare risc de a dezvolta cancer! Asa ca Dr mi-a zis "Foarte bine ati facut ca ati scos-o acum...ca peste 2-3 ani sansa sa se faca ceva rau era fff mare"....asa ca aveti grija fetelor si mergeti la control cu alunitele, chiar daca voi nu suspectati nimic rau.

2. Pe 3 Martie a nascut prietena mea din Seattle (daca va mai aduceti aminte ca va pove eu de ea cand a plecat...). Are o fetita, Alessandra, de 2400kg si 47cm. Mica dar frumoasa si sanatoasa.
Ce a fost tare este ca tot travaliul a fost in direct pus pe TV-ul nostru de acasa. Si noi impreuna cu sora si cumnatul ei am fost cu ea si cu sotul ca si cum am fi fost acolo. Foarte tareee! :-)


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
"http://lb4f.lilypie.com/qhF1p3.png" Asa creste Anutza noastra
"http://lb1f.lilypie.com/lHCCp3.png" Asa creste Sabinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Bine, doamna Alina1986 intri dupa un veac si nu ne arati si noua poze cu printzesele? ha?
macar la astea cu baieti, care tanjim dupa rochite si fundite



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciufik

Bine, doamna Alina1986 intri dupa un veac si nu ne arati si noua poze cu printzesele? ha?
macar la astea cu baieti, care tanjim dupa rochite si fundite



Andreea si Andrei (27.12.2008)


Pai a pus Alina o poza superba pe mail cu printesele ei chiar de topit inima mamelor de baieti

Ira, sanatate multa, sper sa nu fie ceva grav
Mara, off, buzita sa treaca, bine ca nu a fost mai adanca sa fie nevoie de cusut
Bee, sanatate multa, sper sa iasa ok si colposcopia
Edinutza, ati fost la plimbare?
Alina, sa fie sanatoasa prietene ta si bebelul, ce moment emotionant. Ma bucur ca si tu esti ok, iar fetele tale sunt divine.

Eu l-am scos pe Vladut afara desi e racit si ninge si e frig....era ca un catel, nu mai puteam sa-l iau de langa usa de la intrare si sceuna pe langa ea, si tragea de chei sa o deschida...asa ca am cedat si am fost la plimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bee ma bucur sa aud ca a decurs bine controlul...bafta la colposcopie si asteptam vesti bune si de la celelalte analize...Tin pumnii sa fie totul bine .

Of Mara buzitza lui Andru sa treaca repede... e bine ca mananca totusi alfel dadeati in alte probleme

Ira

Alina86 ...vazut poza cu printelese tale...da' si tu esti zgarcita cu pozele de n-am vazut...sa nu vada si okii nostri niste fete frumoase, tz-tz-tz...cu agitatia, nu e agitatie dom'le...e o toana de-a mea, ca acus vine ziua in care fac 30 de ani si as cam vrea sa schimb cate ceva prin punctele esentiale ...si daca tot nu am cupilu' cu mine tre' sa fac si eu ceva, nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Anna

Ciufik, ia baga un ochi pe e-mail-ul comun!!

Crisspy, eheeee ce bine e la 30....sa vezi cum e la 33! Foarte bine faci, bravo! Si mie imi vin chefuri din astea cand e frumos afara da acum cand vad cum ninge ma deprim de tot si nu mai vreau nimic


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
"http://lb4f.lilypie.com/qhF1p3.png" Asa creste Anutza noastra
"http://lb1f.lilypie.com/lHCCp3.png" Asa creste Sabinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Pai m-a apucat acu' cateva zile cand simteam iz de primavara ...sper sa scapam naibii odata de ninsoarea asta ca m-am saturat ...diseara iar conduc pe ninsoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Pai m-a apucat acu' cateva zile cand simteam iz de primavara ...sper sa scapam naibii odata de ninsoarea asta ca m-am saturat ...diseara iar conduc pe ninsoare




bine ca ai ce sa conduci, pe mine tocmai m-a anuntat sotul ca cumnata-miu ne-a busit masina de trebuie bagata in service , acum tocmai cand a inceput ninsoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Aoleu....fug sa o iau pe Ana de la gradi ca pe ninsoarea asta fac juma de ora pana acolo (desi sunt la 5 min cu masina...)...

Crisspy, drum usor! Sa mergi incet si PUPICI lui Razvy!

Anna, ce ghinion!!! Nasol ....



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
"http://lb4f.lilypie.com/qhF1p3.png" Asa creste Anutza noastra
"http://lb1f.lilypie.com/lHCCp3.png" Asa creste Sabinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Pai m-a apucat acu' cateva zile cand simteam iz de primavara ...sper sa scapam naibii odata de ninsoarea asta ca m-am saturat ...diseara iar conduc pe ninsoare




bine ca ai ce sa conduci, pe mine tocmai m-a anuntat sotul ca cumnata-miu ne-a busit masina de trebuie bagata in service , acum tocmai cand a inceput ninsoare


Aoleu...nasol...a patit ceva cumnatu? Sau la cati nervi trebuie sa ai acum nu mai conteaza?

Mergi la inceput