Licurici de ianuarie-februarie 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

De adormit, il mai adorm si eu ziua pe picioare daca ma grabesc, ca altfel dureaza o ora adormitul si trezire in 30 min... aaa, si nu functioneaza treaba cu lasatul sa obosesca, cu cat oboseste mai tare cu atat adoarme mai greu si doarme mai prost. In schimb daca respect programul lui de somn, il pun in pat la somn la aceleasi ore, ne descurcam mai bine cu adormitul.


Ma bucur ca sunteti mai bine...sper ca si analizele sa fie OK...

Ei uite d'asta il adorm si ai mei pe Razvi pe picioare ca e mai rapid...da' bietu' copil nu invata asa sa adoarma...

Inteleg ce zici ca se oboseste mai tare si nu mai adoarme...da' matzul meu nu stie singur si ma gandeam si la alternativa asta ca zau faza cu leganatul nu mai e de dorit ca are 11 kile jumate...pe mine ma rupe la picioare...nu stiu cum se descurca ai mei.

Mai vedem...sper ca la 18 ani sa stie si el sa doarma singur ...sau poate il adoarme prietena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Crisspy, eu cred ca ti-ar sta frumos roscata la ochii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Crisspy, Hahaha, buna faza cu prietene, eu sper lui Vladut sa nu trebuiasca sa-i dea prietena tzatzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Crisspy, Hahaha, buna faza cu prietene, eu sper lui Vladut sa nu trebuiasca sa-i dea prietena tzatzi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Crisspy, eu cred ca ti-ar sta frumos roscata la ochii tai


ceva de genul asta as vrea....vedem...cred ca in urmatoarele 2 sapt o sa fac pasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:

ceva de genul asta as vrea....vedem...cred ca in urmatoarele 2 sapt o sa fac pasul


chiar si mai rosu cred ca te prinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dragelor,

Vin de la controlul ginecologic...E ok, nu am chist sau vreo formatiune tumorala care sa justifice durerile pe care le am de vreo 2 luni, insa m-a trimis la colposcopie, ca cica am nu stiu ce congenitala (nu am retinut) si o portiune mai rosiatica pe col. Pana ma programez o sa am si rezultatul la testul PAP si vedem. Pana una alta, mi-e cam teama, desi dr nu s-a exprimat in nici un fel, din contra, a fost f jovial.

Erau o multime de gravi si mi s-a facut dor si mie de burtica. Cu ajutorul lui Dumnezeu, sa fie totul bine, dupa examenul din toamna ma pun pe facut bebe 2. Il voi informa si pe tati, sa vedem ce zice.

Patri
, buna idee cu dezbaterea unor teme precum cele propuse de tine. Si eu stiam de faza cu albusul de ou, insa mai stiu ca exista un spray special pt arsuri care nu tre sa lipseasca din casa. O sa vad cum se numeste si va scriu.

Irina, iti tin pumnii tot timpul ca totul sa fie bine si acasa si la serviciu. Si sper ca Papacelul sa fie puternic si sa nu se lase in fata unui virus.

Crisspy, o schimbare e intotdeauna binevenita! Iti doresc sa ai inspiratie!

Ma duc sa mai citesc nitel apoi duc pachetul pt finut la posta. Nu stim cum se va numi, parintii vor sa ii puna numele sotului, insa noi nu spunem nimic. Tine de alegerea parintilor.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

bebelusi, super margele, le-am admirat aseara!imi plac colierele f mult!

andru ziua il culc pe picioare, iar seara adoarme singur, dupa ce se tavaleste bine prin pat!

aseara si-a spart buza, de am ajuns la urgenta.s-a impiedicat si a causut cu gura in muchia noptierei. are o taietura sub buza , plus pe inerior.i s-a umflat bine buza.dar mananca bine in continuare. taietura de sub buza mi s-a parut adanca, cel putin mie, desi la spital au zis ca e superficiala. daca trageam de margini se vedea in profunzime cam vreo 2 mm. am mai auzit acolo cazuri de copilasi care au bagat in gura monede mici si s-au innecat, sau in nas....iar andru meu misuna peste tot, baga tot in gura, nu stau cu ochii pe el 100%, plus jucarile mici intinse de flavia. cand andru a cazut, eram si eu si tati langa el.totul a durat o fractiune de secunda.incercam sa prevenim, dar nu tot timpul reusim.

irinac, multa putere de munca iti doresc!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Am vazut ca au mai raspuns fetele la unele dar hai sa deschidem un subiect din toate si sa isi spuna fiecare punctul de vedere. De exemplu ARSURILE. Cum ii ferim de ele? Ce folosim in caz de arsura? Ce protectii folosim? Cum ii invatam ca nu-i voie la aragaz?ETC

Crisspy eu sunt pentru culoarea naturala, cred ca e cel mai frumos....desi crede-ma ca am avut 1000 de culori in cap


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Buna ziua fetelor!

Eu ma simt la fel ,Ainoa este mai bine!dar mai rau de atat sa nu fie!

Anna_ma bucur mult ca si voi sunteti bine!pupam falcutele scumpe !

Roxana_multumesc pt urare!of si inca ce urat e la noi,nu stii cum sa te imbraci,ba ploua,ba e vant ba vreo 20 de grade!astea au fost saptamana trecuta si acum sunt 15 dar este innorat si va ploua tot weekendul!multumim pt sfaturi!a am si eu o intrebare,dupa cum am vazut si Eva are o podoaba capilara la fel ca Ainoasi vreau sa te intreb daca ai vreun habar cand o sa ii creasca parul odata,ca parca a uitat sa creasca si cand ma intreaba lumea ca am tuns-o imi vine sa...

Crispy_multumim de urare!sa le porti sanatoasa!uite eu chiar caut sa imi iau pantofi albastri,dar ii vreau din piele intoarsa sa mearga la blugi!imi place enorm freaza si culoarea si daca gasesti o coafeza buna sa te faca la fel sigur o sa fii guapa !

Bebelusi_foarte frumoase!ai inceput sa ii introduci lui Vlad alimentele care il iritau?buna idee ai avut!

Aalina_mi-ai frant inima!foarte frumus exprimat cat si lucrat!felicitari!

Micola_hai ca daca ai zarit deja luminita,acusi ajungi la ea!

IrinaC_off ,prin cate treci!saracul bebe!degetul cum iti mai este?acum ori decate ori blenduiesc ceva imi vii in cap si sa vezi ce atenta blenduiesc!

na va pup,ma duc sa fac patul ca s-a trezit si mandra mea,apoi ii dau sa pape si poate dam o tura cu carutul peafara,numai sa nu ploua!



Mergi la inceput