Dovlecei de sept-oct 2009 *100* a venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica


si ca veni vorba de chestii pe care le facem de la atata stat. eu ii zicem sotului ca as sari de gatul oricui imi trece poarta si as atarna de el fara sa-i mai dau drumu'. sa vorbeasca si cu mine cineva vorbe din gura (nu din taste) .
noi avem un nene de pe-aici din sat care ne sapa un sant in curte...face si el un ban. e amarat si toti banii pe care ii face ii bea. rar il vezi treaz. nu are casa, nu are familie...nu are nimic.
ieri cand am iesit cu maia afara in curte sa ne plimbam m-am dus glont la el si l-am abordat . pana si maia a fost fericita cand l-a vazut. a inceput sa rada la el. saracu' la un moment dat nu mai sapa, se sprijinea in coada lopetii si imi povestea viata lui, pe unde a lucrat, ce a facut...e vai de el, da' ne-am simtit bine impreuna .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


lasa draga ca si eu folosesc limbaj articulat doar cu cainii..."hai fata sa facem pipi""hai fata sa dam mancare la pui""hai fata sa ne uitam la film"....ce-ti inchipui? dar cum da caldura o sa imi scot muscatele in balcon si o sa le zic si lor pasurile mele...o sa am si mai multi prieteni...
si am si eu un baietzas d-asta...diseara vine sa imi sape gradina...oare sa il abordez???

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

SELENE felicitari pt ba-ba,eu fac precum Uka daca zice ta-ta ma fac ca nu aud si nu spun la nimeni
UKA,HEPI sunteti mortale,ma distrati si ma bucur ca avem fete care ne binedispun indiferent ca suntem cu pitici dupa noi
ALEX eu nu ii fac baie zilnic,ii fac o zi da doua nu dar il spal in fiecare zi la fundulet (dupa kk) si pe fata,maini si gat.De iesit afara a iesit mama cu el in fiecare zi aproape,numai daca ploua sau e vantul prea tare nu a iesit
ELLENUTA imi pare tare rau ca trebuie sa ajungeti la operatie,eu sper sa fie totul bine si sa scapati repede de spital
UKA multa sanatate bunici tale
DANA felicitari si tie pt dintoc,ce ma bucur ca nu a deranjat-o atat de mult pa Ana
Gata capitolul,oare sa mai citesc sau sa ma duc sa-mi rezolv treburile?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

fetele!

capitolul 100!!! Suntem valabile duamnelor...vad ca suferim rau de tastarnita...eu alerg de la 10 dupa voi...mai sa nu vad ca ati schimbat capitolul

La multi ani sarbatoritilor zilei!!!!

Miha..felicitari pentru casa mai mare...sa va bucurati de ea!
Am vazut ca a intrat un pic si Cristina...si ca are deja rezervare de 1 mai...super! Ce curaj pe ea...eu sunt ca Alex...ma tot gandesc oare o sa fie ok cu bebe mic la drum???

Dana...e ok cu panadolul...ca e si analgezic dar sa nu ii dea 5 ml ci intre 3-4 ml. Despre calgel ma gandesc ca are efect 15 minute si nu mai mult.

Techila esti mortala...dar ce te invidiez pentru asa prieteni speciali...il pupam pe Stef cel vorbaret

Luto, Manga, Raluk, Nela ...ce tonice sunteti voi...ca de obicei!

Biaz..spor la treaba! O sa vin si eu pe canapeaua mea daca ma primesti...aduc si un ceai bun...dar mai pe seara.

Vad ca da soarele, asa ca noi iesim sa ne plimbam...



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

HEPILICA nu stiu de ce esti suparata dar te sa-ti treaca
DANA mie mi s-a spun sa ii dau si nurofen ca o sa treaca mai usor peste dureri,eu nu i-am dat deocamdata si sper sa nu mai vina o zi ca aia de marti in care urla fara consolare
Ete ce ma intreaba un nepot,aveam l-a status "te-am cerut" pt Techila care m-a pus sa o cer pe mess si el zice"l-ai cerut pe alin?"...oare asa rau am ajuns,copii ce sa le ceri
Ma duc sa ma imbrac ca nu as mai pleca de langa voi si ma striga westernul si bancile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

neatza doamnelor,

techilo mami, ce de amintir in capitolul 100 de la odisee. observ ca scriam si mult mai corect. intre timp...tastatura de la laptop e pe duca.

clodute frumos Patrick-ul tau.

Sarbatoritilor de azi, multi pupici, multe imbratisari si multe urari de veselie: ANDREEA, ANNA, ERIK si nu in ultimul rand, RARES.

mai ce ti-e si cu doctorii astia...doamna H nu mai fi supi...cand nu se poate, nu se poate. una e sa zici eu nu vreau sa alaptez pentru ca mi se pare animalic si primitiv si ma simt ca o vaca (am o colega care a declarat deja ca ea nu va alapta in veci din motivele enumerate mai sus - pana la urma e dreptul ei la opinie si trebuie respectat) si alta e sa nu se poata. Sun convinsa ca Maia simte dragostea si fericirea ta ca o ai chiar si fara alaptat.

Dana mami, ti-am vazut frumusete de Lugojana care are zambetul tau. am zis, am zis. fragutzo nu da cu rosii. ai fost super tare ieri cu picamarul. si vorba fetelor, in constructii se castiga bine, sa stii.

raluk am vazut si ghiocelul cel frumos si zambitor. ma, esti sigura ca baiatul asta plange atat de mult?

tre' sa ma laud pana nu uit (mi te intampla des zilele astea) - copchilu' meu a dormit 8 ore azi noapte. a adormit intr-un final de tot pe la 10 si s-a mai trezit la 6 sa manance. nu-mi venea sa cred azi noapte. m-am trezit si il controlam prin gratiile de la patut sa vad dk e ok si dk respira. de cand nu am mai dormit atat, nu=mi vine sa cred. vai, se fac din ce in ce mai scumpi. ma uitam aseara la el cand dormea ce bb mare am. e ca un baietel. sunt convinsa ca vi se intampla si voua. si ma uit la primele poze si filmulete si nu-mi vine sa cred cat de repede s-au dus 5 luni. maine, poimaine, tre' sa-l inveti sa scrie.

am vazut si Anna razacioasa. Elleai doua fete superbe.

Mada bine ca ai rezolvat cu umblatura. tata cum e?

alex si eu as fi facut la fel cu santierul. prefer sa nu stiu si sa ma duc cand e gata. ca sa nu ma apuce frustrarile ca uite cat mai e de facut. cat despre Zeina, pupam fata sperioasa. intr-un final va trebui sa se obisnuiasca si cu d-astea mai grele.

miha84 13 septembrie suna foarte bine. mie-mi place acolo.

raluci_b ti-am vazut Bubi rumusel cum doarme el cu fundicu'n sus. ai fost tare cu omoara curierul.

Luci . si pe Davidosu' dintzosu'. vezi ca aiz e oferta la blue air de la 3 la 12 orele Romaniei. 29.99 de euro orice destinatie. intre 15 aprilie si 30 octobmrie.

Adinus esti pe acolo, da? te pupam si pe tine si pe So cea frumoasa.

cristina, claucia care e aza cu iesirile in concediu ca eu nu am ost pe aza in capitolele trecute. noi vrem sa venim in rom dupa 15 aprilie ca au blue air-ul oferta azi. si mai vrem si un concediu la cald si bine dk promit sa slabesc pana atunci (asta e de la mine). mai spuneti o data si la baba pe unde vreti sa va concedariti anul asta?

ma duc sa mai fac ceva treaba ca sunt o putoare. sa fiti cuminti.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Am uitat sa le urez si eu la multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi si de zilele trecut,sa cresteti mari si sanatosi
MANGA sarumana de intrebare,tata e asa si asa,cred ca tot la internare ajunge,tot face analize peste analize si azi i-a zis dr ca nu prea ii place cum arata plamani lui si trebuie internat.Azi a facut is idr ala sa vedem cum ii iese,ma rog sa fie bine.In schimb a facut o mare realizare:nu mai fumeaza!!!,el care fuma 2 p de tigari pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

observati ca litera ffffffffffffffffff nu mai vrea deloc la mine pe lactoc.




MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Doamne ce activitate poate fi pe acest forum!!!
Fetelor, va scriu din nou: incerc sa tin tot Postul Pastelui, desi pana acum tineam post max 2 sapt. Observ ca de la un timp, ma simt extenuata (poate si de la tiroida, sunt racita). Credeti ca o eventuala sarcina ar putea fi afectata de postul meu?Maine sau samb merg sa-mi fac si hcg-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Capitolul 100 Haideti fetelor ca suntem tari,suferim rau de tastarnita.... Eu sper nici sa nu ne treaca,si in zilele foarte aglomerate tot sa mai aruncam cate un buna si o sau....

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Imi multumea cineva de capitol, dar nu l-am facut eu!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput