Dovlecei de sept-oct 2009 *100* a venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Techila mi-a placut la maxim raspunsul pentru alex..auzi la ea, sa pupe javra (deosebit de dragalasa) pe Zeina ca sa-i treaca papusicii supararea

Alex, risc sa te superi, dar prea te panichezi, prea iei lucrurile in tragic..nu-i bine, mai mami!

vin si eu cu o intrebare de la Iulia papusa: fetitei ei ii ies doi dintisori si cica sufera ff tare..altceva in afata de Calgel (care cica nu are prea mare efect..si o cred) si rabdare, mai recomandati?
eu i-am sugerat si un pic de Panadol pentru ca in afara de efectu antitermic este si analgezic..

va rog daca aveti sugestii..intr-o ora suna inapoi!

Alex, multumim pentru capitol!!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Mai am de recuperat raspunsuri din capitolul anterior:

Miha 84 (e clar, gluma asta ramane lipita de tine fiindca Luto chiar si cand greseste la tastatura scoate comori ) sentimentul e reciproc. Si eu ma luminez cand vad ca ai mai scris si citesc pe nerasuflate, de parca atunci cand pleci repede iei si scrisul cu tine si pierd ceva din mesaje. Felicitari pentru casuta noua! Sa fiti bucurosi in ea si sa va fie tare bine impreuna acolo. Imi vine in minte o poezioara pe care mi-o spunea bunicul pe vremuri (Fericite sunteti cele care inca mai aveti bunici!):

Fericit cel ce ridica
Suflet mare-n casa mica.
Dar e vai de cel ce are
Suflet mic in casa mare.
Se pare ca la tine e combinatie: Suflet mare in casa mai mare!

Si la capitolul admiratie, tare imi place atitudinea cum reusesti sa te adaptezi la copiii tai atat de diferiti si cum ii incurajezi spiritul de independenta Laurei.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Mi-a mers la suflet! frumos!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

x_ggg - esti totala cu serbatul zilei. vorba ta, las' ca n-o sa-si aminteasca. pe tine te inteleg ca stai numai in casa, da' sot al tau?

si ca veni vorba de chestii pe care le facem de la atata stat. eu ii zicem sotului ca as sari de gatul oricui imi trece poarta si as atarna de el fara sa-i mai dau drumu'. sa vorbeasca si cu mine cineva vorbe din gura (nu din taste) .
noi avem un nene de pe-aici din sat care ne sapa un sant in curte...face si el un ban. e amarat si toti banii pe care ii face ii bea. rar il vezi treaz. nu are casa, nu are familie...nu are nimic.
ieri cand am iesit cu maia afara in curte sa ne plimbam m-am dus glont la el si l-am abordat . pana si maia a fost fericita cand l-a vazut. a inceput sa rada la el. saracu' la un moment dat nu mai sapa, se sprijinea in coada lopetii si imi povestea viata lui, pe unde a lucrat, ce a facut...e vai de el, da' ne-am simtit bine impreuna .

fragutza - cand ma uit la maia mea minunata nu pot sa-mi imaginez vreo clipa ca din cauza nealaptarii ar avea vreodata de suferit. e peste ceea ce imi pot imagina si accepta. sper sa fie un copil sanatos. relatia afectiva care se creaza intre copilul care suge la sanul mamei sale si mama e de neinlocuit. eu sper doar ca eu sa reusesc sa-i transmit cu ajutorul lui dumnezeu maiei toata dragostea si afectiunea mea.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

DANA,noi avem BONIELA TEETHING GEL.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi! Sanatate multa!
Oau hepilica da ce gasca ai tu acolo bush, kim, rita, olga si linda. Si toti unul si unul, cred ca nu iti este frica de nimic cu asa prieteni
Dana mai exista in farmacii DENTINOX parca dar nu trebuie dat de foarte multe ori pe zi, scrie in prospect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Luto, as vrea eu sa ma lase! Intre timp am dat supica si tzitzi si am negociat la sange cu cel mare care voia sa iasa cu bicicleta afara si la noi e frig azi. Asa ca am terminat prin a scrie mesajul anterir in timp ce maraitul imi baga in fata foi care reprezentau "cadouri urate" (adica mazgalituri) ca sa-mi arate cat e de suparat ca i-am facut "o surpriza atat de urata ca-l impiedic sa iasa afara cu bicicleta" .

Salut si pe Dana, pe Selen,
pe Fraguta, pe Uka si pe Hepilica (tare nostime mai sunteti. Formati un trio formidabil!)

Gata, ma afund din nou in pdf-uri, dar sunt prin preajma pe la butoane.


_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neata

LMA sarbatoritilor de azi, chiar si cei serbati ieri
Fraguta - pic mi pt o felie de tor chiar si fara gelatina
Elle - sa-ti traiasca fetele, ce se mai dixtreaza ele, multumim de complimente la baiat, va prindem si noi din urma
Andraiulia - succes la casting
Manga - marfa cu lectiile de masaj si gatit, astept cu interes sa ne mai povestesti ce si cum
Alex - OMOARA CURIERUL
Techila - frumos remember

ufff ca mult am mai alergat sa va prind

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

DANA,noi avem BONIELA TEETHING GEL.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




si-i bun? simti ca ajuta?

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

dana,noi nu am folosit inca, dar nasa zice ca este mai bun decat calpol.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

hepi esti totala!

eu sunt mai ca techila sau fragutza nu mor daca nu socializez. bine, nu sunt nesociabila, pe cuvantul meu



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput