Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyteo

Buna fetelor.
Pot sa ma inscriu si eu?
M-am distrat copios ce am citit din urma si m-am gandit sa scriu si eu.
Era ficamea mai mica si eram in maxi-taxi si in fatza noastra era un om mai in etate si obez si avea niste bidoane cu apa la care omul se apleaca si ficamea in gura mare "io mami i se vede culu la nenea" imi venea sa intru sub scaune ca omului chiar i se trase pantalonii
Va mai povestesc numai ca acum ma cam grabesc.
Super subiectul

Andrei
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari





Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Sa va mai povestesc ceva de care mi-a fost
Eram in spital chiar proaspat nascuta si binenteles ca pe toate mamicile la 3 zile de la nastere le lasa acasa la mine a durat 5 zile si a 4-a zi vine doctorita pediatra in salon (eram 4 mamici in salon) si ne zice ca daca va fi bine ne va da drumul a doua zi si eu (care facusem si putina depsresie) ma trezesc strigand "YES" si in momentul acela mi-a tras o privire doctorita ... va dati seama ca imi venea sa ma fac invizibila

Nu demult mergem la socrii si acolo sta si cumnatamea cu nepoatele la care m-a scapat la wc si cum nu am mai putut sa ma abtin m-am dus si am tras repede apa sa nu cumva sa se simta asa ca am mers in bucatarie, dupa un scurt timp intra nepoata cea mare in baie si cum e sensibila rau vine in bucatarie unde era plina de oameni si incepe "cine a fost la wc ca miroase?" eu va dati seama ca am simtit cum imi ard obrajii nimeni nimic , tin sa mentionez faptul ca nepoata are 10 ani, si incepe catre unchisu "aaa Dani tu ai fost..." cumnatamiu incepe sa zica "pe cuvantul meu daca am fost" si chestii de alea si incepe nepoatamea sa dea cu sprei in baie cred ca a terminat spreiul lu tacsu si al meu ma intreaba "mona nu tu" si eu "nuuuuu" ai de capu meu am crezut ca imi iau obrajii foc zau asa pentru ca in primul rand am tras apa imediat si au si din ala de pus la wc sa miroase frumos cum a simtit ea nu stiu dar faza tare e ca s-a apucat de urlat in gura mare cand eram o multime pe acolo apai cu toate ca toate da nu mai fac mai bine stiu ca fac pe mine



Andrei
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Poate am avut si eu momente cand mi-a fost rusine de ceva, acum nu-mi aduc aminte. Baiatul nostru ne face ziua ....
Am tot vazut la TV, ziare ca se fura copii. Am luat pozitie si mi-am invatat baiatul sa nu plece de langa mine, sa strige, ....daca vede ca pateste ceva si vine mama sa-l salveze.
Vineri mi-a spus ca un mos a vrut sa-l fure. I-am spus ca nu-l fura un mosneag ci unul tanar care se poate bate cu mama. Pe mosneag, mama ii trage un sut.....

A fost cu sotul in parc cu bicicleta. A plecat de langa sot cam departe si a foat certat. Un mos s-a bagat in seama ca-i fura bicileta daca nu asculta de tata si ca-l fura si pe el...
Paul " ba nu ai sa o furi ca o chem pe mama si iti trage un sut...."
A mutit sotul si nu a avut replica. Cand mi-a povestit am ras...si i-am povestit de unde faza cu sutul.

Asta da faza sa te faca de rusine un pusti de 4 ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Paula, copilul si-a invatat lectia si a aplicat tot ce a invatat! Mai ramane sa invete si autoapararea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Am zis ca sa citesc o pagina si eu, acolo si nu m am mai oprit :)
Misto subiect.
Contributie: intilnire cu un tip foarte smecher, caruia trebuia sa ii dovedesc cit de smechera sint la rindul meu ca sa demaram impreuna un proiect. Vine sa ma ia de la birou cu masina lui maaaare, de teren, sa se vada. Eu urc cu nonsalanta, ma pierd in scaunul cit o canapea si incep sa fac small talk, sa se vada cit de relaxata si de inteligenta sint. Dupa citeva minute, simt cum incepe sa se scurga ceva caldut din mine. Pisu? Ciclu?! Ma fac palida si vad cu coada ochiului pielea bej a scaunelor. Indiferent ce era chestia calduta, se va vedea! Pe linga rusinea mea, panica: ii stric tapiteria + ce am?!
Strecor o mina sub fund, pipai, nu simt nimic, ma uit la mina, curata... uscata... Ce mama naibii?!!! Erau scaune incalzite... Dar taranca de mine... :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Ruxandra, si l-ai dat gata pe tip ?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Buna...
Vreau sa va zic ca copiii astia sunt de toata groaza
A venit sora mea mai mare la noi si cu cumnatu si ficamea incepe " eu nu mai stau langa Marius ca e imputit, nu imi place cum pute" ai de capu meu...omu era dat cu parfum si chiar imi placea dar ficamea si a mai facut asa o data la tacsu numa ca de el nu mi-a fost i-a zis ceva de genul "tati pute a lucru" si i-am atras atentia ca sa nu mai vorbeasca asa si i-am zis ca banii nu put? binenteles ca a zis ca nu
Da azi mi-a facuto...

Andrei
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Petra draga, l am dat gata cu proiectul, pe care l a luat si l a facut. Fara mine :))))) mai bine ma pisam pe tapiteria lui bej! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Da, dar nu ma steptam sa reactioneze asa si sa-i fi format o imresie de batausa sau eu stiu ce o fi in mintea lui.
Mi-a placut ca l-a taxat. Asta mi-a palcut, nu discut de fapta in sine, este un copil(4 ani) si asta se formeaza in timp. Uneori este bine sa taxezi la momentul oportun.

Mergi la inceput