Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Petra draga, l am dat gata cu proiectul, pe care l a luat si l a facut. Fara mine :))))) mai bine ma pisam pe tapiteria lui bej! :)





Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Petra draga, l am dat gata cu proiectul, pe care l a luat si l a facut. Fara mine :))))) mai bine ma pisam pe tapiteria lui bej! :)


Ruxandra, am ras cu lacrimi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Eram prin clasa XI si impreuna cu mai multe prietene ne intorceam de la liceu. Eram in autobuz si ne amuzam teribil, habar n-am de ce. La un moment dat urca la Piata Romana 2 negri, tinerei si tare frumusei. Era ceva foarte neobisnuit pe vremea aia (prin anii 83-84). Ne uitam la ei si zimbeam toate cu gurile pina la urechi. Ei nici nu ne bagau in seama, vorbeau in limba lor si incercau sa nu ne deranjeze cu nimic.
Si cum era la moda si foarte urmarit serialul cu Kunta Kinte (asta era eroul principal - un sclav negru, nu-mi mai aduc aminte numele serialuilui), noi ce niste "glumete" ce eram am inceput sa batem apropouri de genul Kunta Kinte-n sus, Kunta Kinte in jos... nu rautacios, dar nimic. Nici un rapuns din partea celor doi. Bineinteles ca ne-am desumflat complet... cind am ajuns la Universitate, unul dintre ei ma bate pe umar si ma intreaba nonsalant intr-o romana excelenta: Si acum ii dai voie lui Kunta Kinte sa coboare?
Am crezut ca pic din picioare.... m-am facut verde-albastra si-am tacut.... dar nici n-am uitat....

Si alta:
Nascusem de citeva luni (pe vremea lui raposatu") si eram super fericita ca nasul meu imi adusese din strainatate niste anticonceptionale sub forma de pastile intr-un tub ca de drajeuri si se numeau ceva de genul Sapro...something. Cum stateam la mama, am incercat sa le ascund ca sa nu dea de ele, mi-era cam rusine si nu vroiam sa-i dau explicatii ce sunt si la ce ajuta. Tineam de ele ca de nu stiu ce, ca de' erau putine si noi foarte tineri si "nelinistiti".... Anyway...
Vin intr-o zi acasa si mama imi da raportul de cum intru pe usa, sti, vecina de sub noi s-a taiat rau de tot la un deget si a venit la noi sa-i dam niste saprosan sa-si puna pe rana. Si continua: si cum eu nu aveam, am cautat la tine in sertar si am gasit un tub cu saprosane, i-am pisat vreo 4 pastile si i le-am pus pe rana si am bandajat-o. Am simtit ca lesin... pastilele mele la care tineam atit.... m-am dus imediat la serar si intr-adevar lipseau 4 pastile.... m-am asezat pe pat si am inceput sa rid cit ma tineau plamanii... nu ma mai puteam opri... intr-un final i-am povestit mamei ce si cum si am ris amindoua de ne durea burta.... si bineinteles ca nu i-am spus vecinei nimic.... dar dupa vreo 3-4 zile ne intilnim in scara blocului si ne arata mandra tare ca rana de la deget e aproape vindecata.... si intr-adevar era....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Si alta tot cu conceptionale
Tot nasul dragutul de el imi aduce (tot din strainataturi si tot pe vremea lui raposatu") niste anticonceptionale, de data asta sub forma de supozitoare. Semanau foarte tare cu supozitoarele pentru copii.
Fica mea avea pe vremea aia probabil vreo 2-3 ani si intr-o seara o gasesc cam fierbinte, drept pentru care mama ma sfatuieste sa-i pun un supozitor. Eu, copil ascultator, iau fata in brate, ii dau pantaloni jos si hai sa-i pun un supozitor. Ma chinui eu vreo citeva minute bune, fata urla din gura de sarpe ca nu-i placea ce ma tot chinuiam eu sa-i fac, eu eram frustrata toata ca "supozitorul" mi se topea in mina si nu puteam nicicum sa-l pun unde trebuia. M-am chinuit vreo jumatate de ora si tot n-am reusit sa i-l pun in fundulet. Am stricat vreo 5 supozitoare si am facut copilul sa plinga ca-i venea mamei sa ma stringa de git. Intr-un final am renuntat si mi-a adormit fata instantaneu. Ma apuc eu sa string "mizeria de la locul de chinuiala" ca sa realizez ce timpenie era sa fac.... vroiam sa-i pun copilului un anticonceptional in fund sa-i treaca febra.... ce mama nebuna.... dupa ce mi-a trecut criza de frica, am inceput sa rad iar ca o nebuna..... si mama cu mine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

mi-am mai adus aminte de una: intr-o vreme, fi-mio mic, le zicea "tati" unor barbati - aleator - care treceau pe strada. nu stiu de ce. tac-so era bine mersi pe acasa sau cu treaba. poate ar fi vrut sa fie cu noi, nu stiu.

si uite asa ma faceam eu mica-mica, cand mai trecea cate un nene si fi-miu zicea "tatiii" iar aia se uitau ba mirati, ba incruntati, ba rideau de se spargeau...

eu , cu (DPN 20.08.2010), andi (24.06.2003) si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Felicitari autoarei subiectului si participantilor la discutie!!

Intamplarile voastre vor ramane in Antologia umorului romanesc ... pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Intru zilnic pe la voi. Imi faceti ziua mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Felicitari autoarei subiectului si participantilor la discutie!!

Intamplarile voastre vor ramane in Antologia umorului romanesc ... pe DC.


vaiiii, ce mi-ai facut???? am intrat pe linkurile de acolo si efectiv lesin de ras aici. unele le stiam, dar acum am ajuns la ala cu gandacii invidiosi si imi curg lacrimile de ras!!!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

aia cu gandacii m-a terminat si pe mine, e bestiala

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Oricum e tare subiectul
Si eu intru zilnic pe la voi

Hai ca mi-am mai adus aminte de ceva.
Cum stateam numai eu cu sotul , singurei, pe la noi nu prea au venit musafiri numa din an in pasti...cand mergeam la toaleta lasam usa deschisa pentru ca asa ne obisnuisem...ei da intr-o zi vine socramiu pe la noi si cum avem masa cu scaune pe colidor stateau la cafea acolo asa ca eu tzusti la baie si obisnuita sa las unsa deschisa...m-am pus pe wc si cand ridic capul imi dau seama ce fac...noroc ca nu m-a vazut nimeni si m-am imbracat si am inchis usa... aio ma gandesc ca nu si-a dat nimeni seama...adica sper

Andrei
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput