Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Faza cu colindatorii mi-a spus si sotul o faza din asta. Cand era mic pleca cu colidatul cu alti copii si ajung si in curtea unei batrane, canta ei ce canta, nimic, se vedea cum se misca putin perdeaua, la un moment dat se aude o voce:"Dar plecati mama, nu vedeti ca nu este nimeni acasa!"
Dar o alta faza comica mi s-a intamplat chiar azi dimineata. Vad eu ca mi se termina detergentul de vase, stiam ca acum vreo 2 saptamani ca mi-am cumparat altul si incep sa-l caut, il caut eu, ma gandeam ca nu l-am schimbat, l-am "indoit" eu cu apa pe cel vechi sa ma mai tina un pic pana imi cumpar altul, ma consolasem ca cine stie pe unde l-am pus si il gasesc alta data. Deschid usa de la frigider sa pun ketchup-ul si pe usa de la frigider "trona" si detergentul meu de vase. Nu stiu ce o fi fost in capul meu de l-am pus acolo, poate il confundam cu mustarul ca recipientul era de culoare galbena, cam cum sunt recipientele de mustar.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Am ras cu lacrimi sunteti mortale.

Eu nu mai port fuste pe elastic. Aveam vreo 16 ani, eram in statie la tramvai si aveam o bluza scurta in talie si o fusta pe elastic lunga pana la glezne. Vine tramvaiul, pun piciorul pe prima treapta, calc pe fusta, ma ridic si binenteles fusta coboara. Asa am ramas in chilotei in tramvaiul 5.

Alta faza, eram in tabara, un coleg s-a stricat la stomac rau, a stat saracul doar pe wc vreo cateva ore seara. Asta pana am aflat eu. Ii zic "stai ca te repar eu ca mi-a dat mama medicamente de acasa!" Scot punga cu medicamente, ii dau un pliculet de praf, asta il pune repede in pahar, il bea, apoi ne uitam pe plic: laxativ.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Luna, bine ai revenit! Am intrat special sa-ti dau link spre acest subiect.

Am inlemnit cand am citit primul tau paragraf. Vroiam sa scriu si eu povestirea mea: aveam vreo 16 ani, bluza scurta pana in talie, fusta lunga, pe elastic de voal colorata, in statie la tramvai, la 41, insa, la Miciurin. Cand am facut primul pas pe treapta am calcat cu tocul pe fusta, care, evident mi-a cazut in vine si-am ramas asa, in chiloti, in rasul general. How wierd is that???????????????

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Am ras cu lacrimi sunteti mortale.

Eu nu mai port fuste pe elastic. Aveam vreo 16 ani, eram in statie la tramvai si aveam o bluza scurta in talie si o fusta pe elastic lunga pana la glezne. Vine tramvaiul, pun piciorul pe prima treapta, calc pe fusta, ma ridic si binenteles fusta coboara. Asa am ramas in chilotei in tramvaiul 5.



si eu tot in chilotei, tot tramvaiul 5

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

cine a fost joia trecuta in Mall Cotroceni si a vazut o doamna in costum negru, camasa lila, cizme negre cu toc si cipici albastri (de unica folosinta ) sa stiti ca eu eram !!! am fost la sedinta la gradi si am plecat apoi (cu cipicii ) la cumparaturi . Abia acasa i-am observat. Deci nu-i o noua tendinta in moda, da ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana_m

Totale, mi-ati facut ziua , demult nu am mai ras asa de bine o zii intreaga .
Am si eu una : cu vreo 10 ani in urma cu mama si fratele la cumparaturi de haine . Erau multe magazine una langa alta si hol destul de mic . La cam toate iesirile din magazin manechini . Toata ziua era sa imburd manechini , sau mi se parea . Pana cand la un moment dat dau sa ies dintr-un magazin , mi se pare ca am dat in unul si s-a miscat . Repede cu viteza fulgerului sar sa nu pice jos : ii pun o mana pe gat si una in talie spre fund . In clipa aia realizez ca mana care e la gat sta pe ceva moale si cald , nicidecum o papusa inerta , ma uit si vad un tip care se uita la mine cu ochii iesiti din orbite . Si tot in pozitia aia incredibila tinandu-l imbratisat inca vad o tipa din magazin uitandu-se uimita la noi , o aud pe mama ca prin vis (cosmar) spunanad ANI , ce faaaaaaaaci ?? si il ved pe fratele meu pe jos de ras . Am balbait ceva , scuze , am crezut ca esti un manechin si am plecat rapid
Am ras o saptamana incontinuu numai cand ne aminteam .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m


M-ai omorat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Violeta si Ariel ar trebui o reuniune mama, tramvaiul il alegeti voi, fuste pe elastic lungi gasim noi de cumparat. Si facem chilotareala reloaded.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dita spune:

Acum cativa ani veneam cu taxiul de la parinti spre casa. Aveam in brate un umeras cu vreo 3 fuste, sa nu le sifonez. Ajunsa in apartament realizez ca una din fuste lipseste. Sun rapid la dispeceratul firmei de taxi: 'Doamna nu va suparati gasiti va rog taxiul cu indicativul 'x' ca mi-am uitat fusta in masina' Nu stiu ce a gandit femeia, cert e ca mi-am recuperat fusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Dita, si ana_m,

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

...mai , e ceva in neregula cu tramvaiul 5!!!! oricum , m-ati amuzat teribil......

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput