Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Eram studenta si locuiam intr-un apartament impreuna cu catelusa mea, o corcitura de pechinez, rea ca o scorpie. Cand plecam de acasa era atat de razbunatoare incat rodea tot de la covor pana la picioarele de la mobila sau calorifer.Aveam o intalnire fierbinte intr-o seara si aveam de gand sa-mi invit iubitul la mine acasa dupa o seara romantica la restaurant.Asa ca am facut luna in casa, si inainte sa plec mi-am inchis catelusa pe holul de la intrare, cu access doar la bucatarie sa manance. M-am gandit ca singurul lucru pe care il poate strica e cuierul de lemn din hol, ca doar nu poate sa manance gresie.

M-am intors cu gagiul pe la ora 12.... am intrat in casa, intuneric bezna...simt un miros groaznic!!!...Aprind lumina....si imi dau seama ca dementa de catea scosese TOT din cosul de gunoi si imprastiase prin bucatarie si pe hol. Mi-a scos toate tampoanele (tocmai fusesem la ciclu) si mi le-a desfacut cu dintii intr-o mie de bucati care erau imprastiate pe gresie impreuna cu invelisul la tampoane lipit peste tot, alaturi de coji de oua, cartofi, cereale inmuiate in lapte...

Seara romantica s-a incheiat acolo, la usa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Aratam mandra fratelui meu , poze din timpul sarcinii, convinsa fiind ca am deschis fisierul "cu acces publicului larg" - cand colo, sa inghetz instantaneu: apare pe ditamai monitorul, fullscreen, o poza cu mine in luna a 9-a (sarcina gemelara), in cada , complet nacked (normal), apa pana la buric (ca eram panicoasa rau si imi era frica pe-atunci sa nu ma inec), cu sanii cat China in prim plan, radeam ca un manz in timp ce ma radeam axial (sotzului i s-a parut foarte amuzanta ipostaza ) - mi-as fi dorit macar sa nu fi uitat sa folosesc spuma de baie cum faceam de obicei .

Fratele, sa salveze putzin situatzia: "da, aveai ceva burtica" (burta era ultima mea grija in momentul acela :)) ).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Vara trecuta la nunta unui prieten. Merg pana la baie, in timp suna telefonul si il aud pe David (5 luni) cum plange. Panicata, icep sa-mi caut sotul. Il vad. Merg spre el, il iau in brate si-i spun dragastos, destul de tare, cat sa auda si celelalte persoane din jur: "Iubitule, trebuie sa mergem pana acasa caci plange bebe" Cum termin propozitia, il vad pe sotul meu in celalat capat al salii. Vaiiii ce rusine, imi incurcasem sotul. Nu vreti sa stiti cum se uita prietena/nevasta "presupusului" meu sot. Nici macar nu-i cunosteam...Nu ne-am mai intors la nunta. I-am zis sotului ca sunt obosita si vreau sa raman acasa



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mi-am mai adus aminte de una. Inceputul relatiei mele cu actualul sot. Ma duce de sarbatorile pascale acasa la ai lui, unde urma sa-mi cunosc socrii. Prima noapte, "pretenul" tot tragea de mine, caci de... tineri, indragostiti si la inceput de relatie. Eu nu prea ma lasam caci mi-era o rusine de nu mai puteam. El hai si hai si tot hai...pana la urma m-a convins cu replica: "Ai mei sunt mai invarsta, nu aud asa bine". Distractie mare, de rasunau peretii A doua zi, al meu foarte relaxat, eu la fel...vorbim in sufragerie, cu usa un pic crapata, soacara in bucatarie. Mi se facuse cam foame si intreb: nu mai mancam astazi? La care socrella din bucatarie: "imediat este gata mancarea". Am crezut ca lesin de rusine cand mi-am dat seama ca de fapt mamon are un auz foooaaarte finut si in minte mi se derula filmul din noaptea trecuta cu chiuieli si tipete Nu stiam cum sa-mi fac bagajul si sa plec mai repede acasa si ce l-am mai certat pe al meu Si acum cand mai vine pe la noi suntem mai "retinuti". M-am invatat minte: soacra are urechi luuuungi.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Fetelor, sunteti totaleeeeee!
Mai vreau! Cand imi mai amintesc mai scriu!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Sa va mai zic eu una tare...eram in saptamana 38a si dr.mi-a spus ca trebuie sa ma urce pe masa,sa-mi spuna exact cum programam cezariana ...eu m-am dus bineinteles aranjata,parfumata si cu matza cheala(da cheala rau )...si cum controlul se facea la colposcopie in Giulesti, eram 3 gravide,plus o gramada de tipe intre 18-80ani...bineinteles ca pana sa apara dr. la control m-a trecut pisu'...cum nu aveam destula hartie sa pun pe capac m-am straduit sa fac aplecata...neavand directie,ca o tunsesem , tot pisu' s-a scurs in pantofi,iar chilotii mei cu manecute erau fleasca ...am stat ceva timp(10min.)la chiuveta sa-mi spal chilotii si picioarele...ma duc cu chilotii uzi la sot si-i zic "da-mi o punga sa-mi pun astia ca s-au udat,am facut pipi pe mine"...o tanti de la coada,care avea urechile palnie,dar nu destul,a si inceput cu zvonul "saraca,i s-a rupt apa,sigur naste azi,si ce naiva e,crede ca mai apuca sa ajunga acasa"
Am nascut dupa 3zile,nu cand mi s-a rupt apa-pisu'


....................................................................................
Awareness
Because
Until it happens
Suffering shall not
End.


www.youtube.com/watch?v=o7WyBAOLLZ4&feature=related" target="_blank">Stop Child Abuse ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Baiatul meu a lucrat la un restaurant italian si a plecat de acolo pt ca era exploatat la maxim. Intr-o zi, merge cu mine la alt restaurant italienesc sa vorbim cu patronul pentru angajare. Ajungem acolo si santem invitati la o masa alaturi de tot personalul ( in pauza era rest. inchis )sa stam de vorba. Il trimite pe baiat sa faca niste capuccino si tot discutand, patronul ma intreaba de ce a plecat de la fostul loc de munca. Spun in mare nemultumirile si convinsa 100% ca vor intelege perfect caracterul fostului sef, zic:este calabrez( ma ciocanesc cu degetul in cap ) tzesta duro ( asa mi-a spus o prietena care sta in Italia cand a auzit de calabrezi ) Italienii de la masa ma priveau seriosi, nicio reactie si deodata primesc raspunsul de la patron: noi toti santem din Calabria! Vaaai am zis ca mor acolo de rusine, nu stiam cum sa o dreg sa ies din situatie

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Am trimis odata cuiva in loc de si inca de 3 ori pentru ca imi mergea greu computerul si, totul misacandu-se cu incetinitorul, am vazut doar fata galbena care zambeste si am crezut ca doar zambeste, nu am mai vazut cum se inverzeste si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Totale, mi-ati facut ziua , demult nu am mai ras asa de bine o zii intreaga .
Am si eu una : cu vreo 10 ani in urma cu mama si fratele la cumparaturi de haine . Erau multe magazine una langa alta si hol destul de mic . La cam toate iesirile din magazin manechini . Toata ziua era sa imburd manechini , sau mi se parea . Pana cand la un moment dat dau sa ies dintr-un magazin , mi se pare ca am dat in unul si s-a miscat . Repede cu viteza fulgerului sar sa nu pice jos : ii pun o mana pe gat si una in talie spre fund . In clipa aia realizez ca mana care e la gat sta pe ceva moale si cald , nicidecum o papusa inerta , ma uit si vad un tip care se uita la mine cu ochii iesiti din orbite . Si tot in pozitia aia incredibila tinandu-l imbratisat inca vad o tipa din magazin uitandu-se uimita la noi , o aud pe mama ca prin vis (cosmar) spunanad ANI , ce faaaaaaaaci ?? si il ved pe fratele meu pe jos de ras . Am balbait ceva , scuze , am crezut ca esti un manechin si am plecat rapid
Am ras o saptamana incontinuu numai cand ne aminteam .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Una dintre povestile de top ale mele...eram pe un feribot in Turcia si ma luase o durere de stomac de numa.Ma dud la toaleta coada mareeeeee, 3 wc uri doar si intru in primul wc turcesc, imi zic yupiii iubesc tipul asta de wc uri publice, fac ce fac si dau sa trag apa, apa care s a dovedit a fi doar o suflanta, asa sunt pe vapoare, mai si facusem un mastodont nu stiu ce dracu imi dadusera aia sa mananc , frate nu se ducea nici nu se misca, ingrozita ce ma fac, coada mare afara, nu puteam iesi si sa las nebunul acolo , nu aveam nimic cu mine, ma apucasera toti dracii ce fac cum fac.In mana nu puteam sa l iau ca na era mare, mult si scarbos, si imi da prin cap hartia igienica numai ca gaura de scurgere era foarteeeeeee mica si trebuia cumva sa-l sectionez si sa-l bag pe bucati.Asadar cu mana facuta sul de hartie am inceput sa transez rahatul in mini bucatele , sa l centrez cumva si sa trag suflanta aia de milioane de ori, cred ca am stat pe putin 15 minute sa termin toata treaba, am si frecat wc ul sa fie luna, apoi am iesit ca doamna mirosind a Dihor in coada de femei nervoase cu vezici sau funduri pline, lipite de cele 3 usi.
Ulterior am aflat ca acel WC era doar pentru treaba mica, celelalte 2 aveau optiunea KK.



Mergi la inceput