Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Doamne, stefanyia!

Pe bune ma gandesc ca ar trebui sa strangem multe pagini din astea si sa le tiparim. Cred ca s-ar vinde ca painea calda!
Mai ziceeeeeeti! Promit sa-mi mai amintesc si eu si sa scriu ca am fff multe! Prietenele imi spun ca parca-as fi predestinata.

Aoleo, mi-am mai amintit exact acum una de basme rau! O sa dureze mai mult povestea, ca sunt importante detaliile.

Ca de obicei, in delegatie. (Apropo, toti colegii mei ma asteptau ca pe painea calda sa ma intorc pentru ca nu exista drum pe care sa-l fac si sa nu ma intorc cu minim o povestire haioasa).
Merita sa mentionez ca in acea perioada ma mutasem la un prieten acasa, care obisnuia sa vina in fiecare dimineata sa ma trazeasca astfel: venea, ma mangaia pana ma trezeam, iar eu intindeam mainile prin somn, asa, il luam de gat si ne pupam. Asta se derula in fiecare dimineata de vreo 2 luni.
Calatoream, deci, cu vagonul de dormit pe rute f lungi: buc-cluj, buc-satu mare etc si, din pacate pentru mine nu prea reuseam sa dorm niciodata. Mai atipeam, iar ma trezeam etc. Intr-o dimineata, ajunsa in Satu Mare, reusind sa atipesc spre dimineata nu am putut sa ma trezesc singura. Insotitorul de vagon a tot batut ca disperatul in usa, eu-lemn! pana s-a speriat ca am crapat si a descuiat cu cheia lui, a ridicat si lantzicul ala de protectie pe care, grijulie, l-am pus decuseara , sa nu intre careva sa me violeze-Doamne iarta-ma!-. A intrat in vagon, eu eram in starea aia dulce somn-trezire si, ca prin vis, zarindu-i silueta apropiindu-se si, fiind inca intuneric, am avut impresia ca sunt la prieten acasa si, evident, m-am ridicat in fund, am intins mainile si l-am prins de gat, intinzand botul la el sa ne pupam.
M-am trezit brusc, pt ca omul se scutura, efectiv de ras. Eu nu mai zic! Mi-a fost si rusine dar m-a podidit un ras atat de isteric incat mi-a luat vreo 40 de minute sa ma opresc, sa-mi strang catrafusele si sa cobor din tren. Omul mi-a urat la plecare drum bun, succes la intalniri si m-a intrebat, intamplator cu ce tren ma intorc.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007



Violeta! TE iei asa pe nepregatite de saracii oameni !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Daca tot m-am amuzat pe seama pataniilor voastre sa va zic si eu una:
Eram acasa cu tero ,3 la numar,era una din zilele acelea in care turbeaza unul si-l urmeaza si ceilalti doi in turbare,in fine cert este ca eram la capatul puterilor si al nervilor,cand pe la ora 16 suna fixul ,raspund,de la celalalt capat al firului o voce feminina ma intreaba:Ce faci fata??
Moooooama atata mi-a trebuit -Ce dracu sa fac uite cu astia si Robert a facut....si Maria a dres..........si Edi blablabla,si eu nu mai pot imi vine sa ma spanzur ,sa ma duc invartindu-ma etc etc,turui vreo juma de ora pe nerasuflate toate nemultumirile si frustrarile,poznele si dezastrele,fac o pauza, ca obosisem, evident si interlocutoarea mea imi zice pe un ton condescent:Cred ca am gresit numarul dar va inteleg si mi-e mila de dvs
Bineinteles ca am ramas cu telefonul in mana ca proasta realizand ca ma confesasem unei straine si nicidecum prietenei mele ,asa cum crezusem si cealalta mai si statuse sa ma asculte in loc sa-mi tranteasca telefonul in nas,caci era evident ca nu eram in deplinatatea facultatilor mele.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

inafara ca atunci cind l-am cunoscut, el gentleman atragator la primul schimb de cuvinte printre ciripelile mele, mi-a cerut respectuos de nu cumva am o bricheta, eu bineinteles, cu placere si scot fara sa ma uit doar asa pe pipaite, cum altceva decit un ob, si i-l mai si dau in mina fir-ar sa fie, a mai trebuit ca la prima intilnire data in fata casei la 5 trecute fix, eu asteptind nerabdatoare sa treaca cele 5-10 minute "regulamentare" de intirziere ca sa-mi fac aparitia precum o zina si tot trecind prin dreptul oglinzii mai dadeam cite o pensula de gloss, ca era aparite noua pe atunci si asa ce-mi lucea boticul de parca statusem bagata 3 zile cu gura-n untura si ajunsa in masina vorbeam eu dulce batind din gene, el zimbea credeam eu cucerit, dar tot dadea sa zica parca ceva si eu ziceam ca o fi timid si cind colo simt cum imi luneca ceva pe barbie-n jos la vale:)), imi zic in minte la naiba chiar imi curg balele la propriu dupa tip, ma uit totusi finut in oglinda si cind colo ditamai dira de gloss sclipicios pina-n barba.pina la urma ma lua de nevasta, clar ca buna ziua, nu?ps: apropos de ob-urile astea, ca vad ca multe ati patit-o, si cind ma gindesc ce reclama feminio-sexoasa are, numai tipe aratoase care sar ca sirenele-n piscina, ies impecabile cu parul lucind, ce mai toate cuceritoare foc nu alta si cu situatia sub control! da, da, sigurVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Mamaaa, de 2 zile rid fara sa ma mai opresc...si cind nu citesc ce s-a mai postat, rid de ce-mi aduc aminte...

Stiti ca exista (cel putin) 2 situri cu intimplari d'astea, traznite? Unul din ele, in franceza, "vie de merde" (viata de rahat): www.viedemerde.fr. Cel de-al doilea, in engleza este "f...my life": www.fmylife.com.

Da' mie imi place mai mult cum povestiti voi, e cu mai multe detalii, mai savuros si fiecare are stilul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Aveam vreo 7 ani si un profesor particular de pian foaaaaaaaaarte simpatic...Nu avea copii si lectiile erau mai mult decat o simpla predare a pianului...erau un cumul de glume, rasfaturi din partea mea, armonii zburand din clape...in fine, in semn de mare amicitie, de fiecare data la plecare isi lua la revedere de la mine stringandu-ma usor de nas, asa cum se face copilasilor...
La una din lectii, intr-o iarna, lectia de pian ma gaseste super racita. In ora respectiva nasul meu s-a umplut de secretii treptat-treptat, iar eu ambitioasa nu am vrut s-o intrerup ca sa-mi suflu nasul, ci asteptam terminarea ei ca sa fac acest lucru.
Cand in sfarsit terminam, imi conduc proful spre usa repede-repede ca sa-mi rezolv eu dupa aceea problema. Vine si mama ca sa-l salute. Eu trepidam ca sa plece proful mai repede, cand deodata ma trezesc...stransa de nas cu gestul acela prietenes care imi facea atata placere in alte ocazii.
Dar bineinteles ca acum vad ca proful isi trage repede inapoi mana, care se umpluse cu...tot continutul strans intr-o ora de pian in nasul meu.
Nu maistiu decat ca mi-a venit sa intru in pamant, am balmajit un "la revedere" si am fugit la mine indormitor trantind usa de jena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaFuica spune:

...pana sa raman insarcinata,am lucrat intr-un restaurant,din afara tarii(Cipru),eram un personal alcatuit din 12 persoane,dar numai cu 6 ma intelegeam,iar printre aceste 6 persoane se afla si un tip care era mereu pus pe glume si farse,ne facea tot felul de chestii mie si celorlalte fete,era super sa lucrezi cu el,trecea timpul altfel,dar vroiam si eu sa i-o intorc intr-un fel,pana cand a fost ziua unei fete din bisericuta noastra si am hotarat sa mergem in oras dupa terminarea programului,zis si facut,am mers intr-un PUB,ne-am distrat foarte mult in acea seara,putin ametita,plina de curaj,m-am gandit ca-i timpul sa ii fac o farsa tipului,am mers la bar am cerut 4 pahare mici goale,merg si i-le pun tipului in geanta sa,apoi foarte bucuroasa ca totul a iesit ca la carte,distractia incepuse sa fie si mai super,eram foarte distrata si radeam intruna,apoi cand am hotarat ca fiecare sa se indrepte spre casa lui,am chemat un taxi,putin ametita,mi-am luat geanta si am plecat,aveam o geanta ceva mai mare,intodeauna am avut slabiciune la ele,m-am urcat in taxi si am plecat acasa,ajunsa,am facut un dus si direct la somn...m-am trezit dupa amiaza,m-am pregatit sa plec la munca,iar in graba mea spre munca,am mers la geanta sa iau rujul,cand am deschis geanta,am descoperit ca in geanta mea se aflau 6 pahare de marime medie,imaginati-va cum m-am simtit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaFuica spune:

vreau sa va mai spun ceva,acum mi-am adus aminte,in legatura cu tipul de care v-am povestit...,vreau sa va spun una din farse,pt ca restaurantul era tot timpul busy,totul era pe fuga,mancai pe fuga,mergeai la baie pe fuga,etc pe fuga,si cum aveai un minutel liber cautai sa-l folosesti in folosul tau,adica sa bei putina apa,si alte chestii,iar eu fericita ca am putin timp,merg grabita pana in bar sa ma dau cu niste crema pe maini,masandu-mi mainile cu crema am simtit un miros ciudat,a usturoi,m-am sucit,m-am invartit si am realizat ca mirosul venea chiar din mainile mele,deci colegul meu mi-a pus pasta de usturoi in crema mea de maini,am mers repede la baie,imi dadusera lacrimile de durere cat am frecat cu sapun mainile,dar degeaba,vreau sa va spun ca asa am lucrat in acea seara,iar toti clientii se uitau ciudat la mine,dar oarecum si mirati...

mama de Adina Maria,ingerasul meu,te iubeste mami si te...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

eu am patit o faza cu oglinda intr-un magazin de haine dintr-un mall clujean. eram dupa serviciu putin obosita, ametita de la plimbarea prin magazine, si in magazinul cu pricina dupa ce am intors pe toate partile niste pantaloni, mi-am luat vreo 2 perechi sa le incerc la cabina. si hotarata o iau la picior spre cabine si...buffff!!!! intru in peretele de oglinda cu toata puterea . nu stiu ce a fost in capul meu, nu m-am vazut cum meregeam spre mine? ma uitam in alta parte? habar nu am si nu-mi explic. cert e ca am intrat linista in cabina apoi, am probat pantalonii si can am iersit am realizat "momentul penibil"....asa ca am pus frumos pantalonii la loc, m-am facut mica....si am incercat sa ies cat mai repede din magazin

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)






Exact asa am patit eu in Unirea (Bucuresti). Partea hilara a fost ca incercam sa ma dau la o parte, si in gand o certam pe persoana aia neindemanatica, ca ce naiba are, de nu vrea sa ma lase sa trec... Dupa impact ma mai gandeam ca a durat ceva timp, daca am avut timp sa ma gandesc la asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa Ioana

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

nu m-am vazut cum meregeam spre mine?


ce fain suna !!!!!

mami de brotac rocker


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici




Pai, na! Ca intrebarea asta mi-am pus-o si eu... acu' ma-ntreb n-oi fi fost hipnotizata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniela23

Cred ca subiectul asta e mai potrivit la ''un ochi rade'' dar cred ca mult mai multa lume intra aici decat acolo. Daca moderatorii vor sa-l mute la ''un ochi rade''ii rog sa il lase un pic aici ca aiba ocazia sa posteze lumea:). M-am gandit ca dupa o zi stresanta de munca as vrea sa citesc ceva tare nostim pe forum, sa ma prapadesc de ras. Si m-am gandit sa scriem fiecare cate o intamplare care ne-a facut sa intram in pamant de rusine cand s-a intamplat, dar de care rad prietenii nostri cu lacrimi cand le povestim. Incep eu:

Acum vreo cativa ani, merg intr-un club ''select'' cu o gasca de prieteni. Era la inceputul serii, nu foarte multa lume in club, deci toti se vanau din priviri. La un moment dat, ma hotarasc sa ma mut dintr-o parte a clubului in alta sa ''inspectez'' si masculii din cealalta emisfera. Si plec la drum, incet incet, cu ochii la picioare ca aveam tocuri si nu vroiam sa ma fac de ras si sa-mi rup gatul de fata cu atata lume. In timp ce mergeam, vad ca o gagica care mergea inspre mine se apropie cam tare fara sa mi se fereasca din cale. Mai fac 2 pasi gandidu-ma ca o sa se dea la o parte. Nimic. Imi dau seama ca daca nu ma feresc o sa ne ciocnim. Fac un pas in dreapta. Face si gagica un pas in dreapta. Pas la stanga. La fel si gagica. Deja devine amuzant/enervant. Ma mut din nou stanga-dreapta, asa cum faci cand fentezi un adversar pe terenul de fotbal. Incredibil, dar si ea face aceleasi miscari. Deja aud lumea in jurul meu cum incepe sa rada. E penibil. (trebuie sa specifit ca toate miscarile astea se desfasoara f repede in timp real).Incep sa ma gandesc ca gagica cealalta o face intentionat sa ma enerveze. Ma hotarasc efectiv sa o imping, ce naiba vrea de la mine!!!???? Asa ca ma apropii de ea(cu ochii la picioare sa nu-mi rad gatul),si incerc sa o imping atat cu mainile cat si cu picioarele!! Dintr-o data imi dau seama ca incerc sa trec printr-o oglinda!!!

N-am sa uit niciodata rasetele tuturor atunci cand mi-am intors privirea dupa jocul meu idiot stanga-dreapta in fata oglinzii







Am citit opicul de la coada la cap, asa ca asta a fost ultima pagina citita... da' cam la fel am patit si eu. Nashpa cu oglinzile astea mari si curate. Noroc ca era dimineata si putine persoane in jur... n-a prea avut cine sa rada de mine....

Mergi la inceput