Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (42)
Raspunsuri - Pagina 21
btz_ovi spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui michelle1981 btz_ovi, si mie mi-a spus asta o cunostinta.. nu credeam sa aiba dreptate . Dar cu ce frecventa nu ti-a zis? ![]() ![]() ![]() ************************* Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">18+ |
Da uite ca cica face bine.Frecventa?Banuiesc ca nici de 3 ori pe zi :)) Dr mea mi-a spus sa fac de fiecare data cand imi vine,insa cel mai important e sa fie cu chef.Insa depinde de om,eu am o verisoara care are abia 8 sapt si desi nu ii este deloc rau,nu are chef deloc.
Acum tine de fiecare persoana in parte
20+cu
...IUBESC 2 BARBATIUs
My Baby Boy
coteasca spune:
Fetelor cum pot intra si eu in albumul comun sa vad poze cu voi si sa postez si eu poze cu mine si cu bb???
22+ 
Corina, viitoare mamica de baietel
bamboletta spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Dragaica Fetele din Iasi aveti grija cu spitalul de copii, prietena mea s-a intors cu bebelul la cateva zile inapoi pentru ca a luat copilul din spital stafilococ auriu, care e foarte periculos. http://community.webshots.com/user/Dragaica Graviduta fericita de 15+ |
unde e stafilococul in maternitate sau la spitalul de copii?
eu voi naste tot acolo unde am nascut si prima data...sper sa scapam si de data asta...

Bamboletta
14+ si
Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
puiutz_mic spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui btz_ovi Vai fetelor,daca stiam nu mai puneam filmuletul.Scuze,mii de scuze.Nu vreau sa vi se faca rau .Eu am zis ca na..poate sunteti curioase.Michelle secretul a constat in sex.Prima oara am crezut ca isi bate joc de mine dar chiar a vorbit serios.A zis ca a facut sex si miscare pana in ultima clipa,iar mama mea o stiu: e o persoana extrem de energica.Chiar si cand statea in spital cu hemipareza,tot se ridica,nu are stare. Asa mi-a recomandat si mie,mult ca face bine,iar asta a aprobat si doctorita mea.Slava Domnului ca nu mi-e rau de la asta 20+cu ...IUBESC 2 BARBATIUs My Baby Boy |
Asa deci....
la greu.. pai noi nu am facut decat o data de cand sunt graviduta...pana si-a facut sotul curaj, ca ii era rusine de bebe cica...si cand am comis-o nu am reusit ca lumea pentru ca m-am stramtat de zici ca-s virgina
Chiar nu stiu ce o sa ma fac...trebuie sa incercam mai des, sa profitam de trim. II cat ma simt inca bine. Poate ajung la normal Elena
16+
coteasca spune:
As vrea sa vad daca se poate si filmuletul cu cezariana daca se poate, l-am cautat dar nu l-am gasit prin postarile anterioare. Sunt tare curioasa. 
22+ 
Corina, viitoare mamica de baietel
rox-mada spune:
Si cat mai multa miscare favorizeaza mai repede nasterea.
ROXANA
15+ si mami lui ERIC(31.12.2007)
Otiliav spune:
Hai ca ai fost foarte tare cum iti faci tu curaj. E chiar fain filmuletul, mai putin partea cand rupe cu mainile sa faca gaura mai mare. Sange mult nu se vede. Eu chiar te sfatuiesc sa te uiti, nu acum, dar pana nasti ca sa intelegi mai bine ce ai de facut dupa operatie, cum sa ingrijesti rana, sa nu te sperii daca supurezi sau mai stiu eu ce alte minuni care se intampla.
| Citat: | ||||
citat din mesajul lui btz_ovi
Pai sincer de ce am ales-o 1.mi-e frica de durerea nasterii in sine Se rezolva foarte simplu cu o epidurala pusa de la inceputul travaliului, se poate la primul copil, se poate daca n-ai mai vut taieturi pe uter de fapt. Nu mai simti nici o durere, simti ca se contracta uterul dar nu te doare, te plictisesti in asteptarea lui bb. Recomandabil sa ai cu tine o carte buna de citit, prieteni care fac glume bune sau un televizor .2.am vaginul foarte mic si stramt si mi-e teama de taietura si cusaturi No, pe bune, chiar stii cat de elastic e vaginul? Daca la epiziotomie te gandesti, aceea nu-i in vagin ci afara. Si mie mi s-a zis in Romanica noastra ca am bazinul ingust dar faptele vorbesc, la masuratori in CT scan oasele au iesit bine. 3.nu vreau sa ma chinui cu nasterea Se exclude cu solutia de la punctul 1, fara durere inainte si fara durere dupa nastere 4.mi-e mai comod sa ma adoarma si sa ma trezesc cu bebe Eu la cezariana am avut anestezie generala si iti spun sincer ca atasamentul fata de copil vine mult mai greu daca nu-l vezi de la inceput. Pe mine m-au dus intr-o camera cu multi copii, evident ca nu stiam care-i al meu, ma simteam ca la piata cand trebuie sa aleg. Si mi-a trecut si prin cap ca poate mi-au gresit copilul. Alt dezavantaj, familionul il vede inaintea ta care vorba aceea nu mai poti de nerabdare, mai ales la primul copil Stiu ,se spune ca te refaci mai bine dupa o nastere naturala,ca la cezariana ramai cu traume si psihice si fizice(la o cezariana programata, cand totul decurge bine si frumos n-ai de ce sa ramai cu traume, la nici o nastere n-ar trebui sa pornim cu premisa traumelor),dureri cand se schimba vremea, dar daca ar fi sa dau curs tuturor parerilor nu as mai face bebei.Am auzit pareri negative despre cea naturala (eu toate persoanele care le cunosc si au bebei au nascut natural si nu a fost una care sa fie multumita),dar si pareri pozitive Oricum nu e batut in cuie,momentan e first choice,dar pana in iulie mai este 20+cu ...IUBESC 2 BARBATIUs My Baby Boy |
Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 18+
nela_didea spune:
Buna burticutelor! Ce mult ma bucur pentru vestile de la eco
Eu eram programata pe data de 10, insa m-a sunat aseara secretara dr. si m-a amanat pe 11, pe motiv ca d-l doctor merge la o conferinta in ziua aia.
Nu-i nimik, doar ca nu mai am rabdare.
Cris multumesc pentru cele 2 site-uri cu hainute pt.bebelasi,sunt hainute frumoase si nu scumpe.
Dupa ce aflu culoarea caruciorului....incep cumparaturile
15+
Mycya spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui grety_niku
pai din cate stiu eu, cel mai bine sa faci TT este intre 16 si 18. el se poate efectua intre 14 si 21si6zile. si cand am facut dublu test, cand mi-a luat sange pe buletinul de analiza a trecut valorile rezultate in urma eco (varsta fatului, translucenta nucala si datele mele, greutate, istoric); adik am facut intai eco si cu rez la eco am mers sa imi i-a sange. Si asistenta mi-a zis ca aceleasi coditii sunt si pt TT... hmmm.... in fine .... cati doctori atatea proceduri si tratamente, fiecare procedeaza dupa cum e obisnuit si dupa cum ii este mai comod. 15+ cu bebic rusinos![]() |
asa e...cate teste si analize nu imi vine a crede,citesc atatea termene aici la voi
17+

. Dar cu ce frecventa nu ti-a zis?
15+ 
