Fiv in Ungaria 94

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

samira draguta ca intotdeauna .Multumim ca te gandesti si la cela ce vom pleca la Budapesta si ne ajuti.Asteptam prezentarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pamy, eu cred ca daca imi vine pe 12, atunci incep AC si in prima saptamana dupa paste voi fi la Budapesta. Asa ca sigur ne intalnim! Poate stam la aceeasi pensiune!
Sami, ne-ar prinde bine o prezentare! Eu la Koral as vrea a stau daca spui ca ai platit 28 euro, caci parca in alte parti e mai scump. Si cu mancarea e o problema, caci trebuie sa ne hranim bine...
Trebuie sa ma uit oe harta sa vad ce distanta e pe jos intre clinica si Koral.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamaryllis sigur ne intalnim.Eu incerc sa ma hotarasc intre Helios si Korall.Si nu stiu exact daca voi sta de la primul eco la Budapesta sau numai de la punctie pana dupa embriotransfer.Am avantajul ca sunt aproape de Ungaria.In 2.30 min sunt la Budapesta.Dar vom mai vedea pana atunci,daca va fi vreme buna nu ne-ar strica un concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

PENSIUNEA KORALL

-are 8 camere duble-unele sunt mari,altele-3 la numar, sunt mai mici...asadar pentru cele care veti sta 12-14 zile acolo e de preferat sa cereti camera mai mare-este mai spatioasa,deci sederea va fi mai comoda.

-camera costa 30 de euro pe noapte.pentru perioade mai lungi primiti discount,iar camerele mai mici sunt ceva mai ieftine decat cele mari.

-este situata in arondismentul 11,la 5 km de clinica.cu masina se ajunge in maxim 10 minute.se poate ajunge si cu transportul in comun insa nu cunosc date exacte pentru ca noi am mers numai cu masina.

-vila este intr-o zona foarte linistita,intr-un cartier numai de case.

-in costull cazarii intra si micul dejun,locul de parcare in curtea pensiunii si internet wifi-care merge brici

-micul dejun este indestulator,produsele sunt foarte proaspete si cuprinde cam asa:
oua-in toate felurile posibile,cremwursti,prosciutto crudo,2 sorturi de salam,3-4 sorturi de sunca,3-4 sorturi de branza si cascaval,pate de ficat,unt,gem,miere,ceaiuri,cereale-ciocolata si simple, lapte,cafea,fresh de portocale,rosii,castraveti,ardei,5-6 sorturi de chifle si paine,2-3 sorturi de produse de patiserie, portocale,mere,banane.

-mi-a placut in mod special curatenia din intreaga vila.lenjeria de pat se schimba la 3 zile,prosoapele de picioare in fiecare zi,se face curatenie sarguincioasa zilnic,este foarte cald,vesela este mereu impecabila.

-au si o curte cu gazon,vara am inteles ca scot afara masutze cu scaune,balansoar,au posibilitati de gratar.curtea este tare intima si-mi imaginez ca vara e o placere sa stai afara.

-la 10 minute de mers pe jos de pensiune este un centru comercial-Eleven Center unde se gasesc urmatoarele:
banci-Unicredit si Otp,case de schimb valutar-care schimba si roni,nufaru,farmacie,coafor,benzinarie,posta,supermarket foarte bine aprovizionat si un restaurant-autoservire unde se mananca foarte bine si foarte ieftin-o masa in 2 cu fel I,fel II si bautura pentru fiecare costa cam 3500 forints-cam 5,6 sute de mii pentru 2 persoane.aici gasiti 3-4 feluri de ciorba/supa,garnituri de toate felurile,fripturi,snitele,mancaruri gatite,salate,bauturi...toate gatite in ziua respectiva.inconvenientul aici este ca se inchide in jur de ora 3.
langa acest centru este si o cofetarie si o rotiserie deschisa pana la ora 7 seara.

-si nu in ultimul rand vreau sa-l mentionez pe dl.Robert-proprietarul pensiunii,o persoana extrem de agreabila.este roman.sta de vorba cu turistii in fiecare dimineata,este foarte amabil si serviabil,ne-a oferit multe sfaturi bune despre locurile ce le-am putea vizita,cum este mai bine sa o facem si in general ne-a lamurit orice neclaritate am intampinat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

feli...daca consideri utile aceste informatii...te rog sa le pui pe prima pagina...in ajutorul fetelor ce urmeaza sa ajunga la Budapesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cezara66

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Deci.....azi, beta 2 = 92 ( z 16 de la punctie )

asadar....ne-am dublat


Prin urmare si asa deci,ti se trage de la greci!Bravo,fata scumpa,ma bucur pentru tine!





se mai trage si de acolo....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu sunt foarte multumita de alegera facuta...pe bune...as fi carcotasa sa spun ca ma nemultumeste ceva...poate doar teveu...ca-i din ala mic...da aici cred ca problema e mai mult in creierii mei...si punand inn balanta cu toate plusurile de aici...devine ceva ce poate fi usor tolerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

goggy, ce mai veste de 8 martie! doamne, ce fericire, bravo!

samira, iti iau de pe dum daca gasesc. eu nu am apuicat azi sa fac de-ale gurii. alerg intruna, iar acum l-am trimis pe sot sa puna cauciucuri de iarna, la cum ninge si ce polei e.pasari de noapte, noi!

fug la bagaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Goggy, heeeei asa da cadou! Trebuia sa iasa bine afurisitul asta de Beta!!!! Sa ai sarcina usoara si BB sanatos si cuminte in burtik!

Tamaryllis, inhibarea o vei face doar pe final cu Cetrotide. Eu asa am avut. Despre tratamentul cu vitamine, aspirina etc, sa stii ca PK nu da. Cel putin mie nu mi-a dat. Doar acid folic daca vreau. Dupa punctie insa mi-a dat antibiotic, metypred, aspirina si progesteron. Dupa transfer vitamine prenatale (elevit), acid folic si continuare Crinone (progesteron). Eu am mai adaugat B-Komplex, aspirina si Clexane 0,2 (incepand cu a doua zi dupa transfer)- de capu' meu!. M-am oprit in z 8 de la transfer cu Clexane, dupa ce am avut testul pozitiv. Aspirina, Elevit, Magne B6, B-Komplex, Vitamina C si Crinone iau si acum.
Am si io mutatia MTFHR la una din gene. Si m-am gandit ca ar trebui.... Acum ca am facut bine sau nu, ca a ajutat sau nu, eu sunt gravida....
Si nu-ti fa griji ca nu se sparg foliculii cum vor ei.... Esti monitorizata si stie PK ce face.

Mult succes!

Irina, +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_

Eu n-am facut inca testul, ca e frig si urat afara, si am zis sa mai lenevesc o zi, ca de maine incep serviciul.
Cezara?



Feli, multa bafta pentru maine daca faci testul!
Trebuie sa iasa bine, facem de-o gasca la un alt capitol - ala de
Tinem pumnii!

Care mai e la rand la Beta? Pentru cine mai facem galerie?



Irina, +4

Mergi la inceput