Fiv in Ungaria 94

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mairis

Care mai e la rand la Beta? Pentru cine mai facem galerie?



Irina, +4


Eu urmez la test dupa Felicia,pe vineri,dar parca stau rusii la granitza si nu mai apuc.Mairis si pe cainele meu il cheama ca si pe al taudar fara 66!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

bai fetelor, ce bine ca exista forumul asta, va sarut pe toate!l-am tampit pe barbatul meu, acuma nu duce numa grija noastra, ma intreaba si de voi.


Mie-mi spui...uite....un vecin mi-a spus sa va urez drum bun!La mine si vecinii cautau pe net last week embrioni de ziua treia,morule,blastocisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Cezara66, tinem pumnii! Facem galerie sa fie cu ochisori!

Eu am doi caini, Sophie si Argo, dar de unde stii cum ii cheama? Oi fi zis pe undeva si oi fi uitat???? Am probleme cu memoria????



Irina, +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Sami, multumim de informatii. F utile!!
Mairis, cat metypred ti-a dat?
Sa inteleg ca nu a mai primit nimeni la Budapesta in protocolul pt fiv vitamine, aspenter etc....pana la ET?


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Tamaryllis, am luat Metyppred pana la transfer, adika 5 zile, parca. Dupa transfer nu am mai luat.
Si tin minte clar ca l-am intrebat dupa transfer ce sa iau si a zis nimik! Nimik???? Vitamine???? Si mi-a raspuns ca pot lua prenatale. Mi-a dat si o hartie cu indicatii dupa transfer unde nu era trecut decat progesteron.

Eu, obisnuita cu tratamentul lui Zadori de la Szeged si cu ce mai auzeam pe la voi, nu am putut sa nu iau nimik....
Ma rog, referitor la mutatia MTHFR, mi-a zis ca 50% din oameni o au, si ca nu e nimik de fapt. Repet, eu nu am decat Mutatia C677T - genotip heterozigot, in rest sunt TUN!

Bafta Felicia !



Irina, +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pt fetele lui Kovacs:
ma intereseaza cat metypred se da dupa puntie? 3 pstile sau 2/zi? Se intrerupe brusc? Sau treptat?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Mairis, felicitari pentru puiutul din burtica! Imi poti spune, Crinone de unde ai luat si cat a costat? Merci mult pentru raspuns.


Felicia, sa fie bine!

Fetelor in focuri bafta multa, sa veniti acasa numai cu vesti bune!

Mirela, ce faci iubita? Te-ai decis urmatorul pas unde-l faci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Miki01, multumesc pentru urari, sa dea Domnul sa fie bine pana la capat si dupa!

Crinone am luat din Budapesta si costa 19000 ft cutia cu 10 (doze) zilnice, pt ca se ia doar unu/zi. E mai scump dar e mult mai
practic, nu curge deloc, are aplicator propriu... Mie mi-a convenit cand mi l-a prezentat P.K.
Chiar ma gandeam cand le termin daca sa trag o fuga in Ungaria sau sa trec pe Utrogestan.... Mai vadem.

Pupici!

Irina, +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Merci mult pentru raspuns!

As vrea si eu sa dau o fuga, dar nu sunt asa aproape ca tine

Fetele care sunteti la Budapesta (si eventual din Bucuresti), cine imi poate cumpara si mie? Va rog tare mult! (Astept PM)

Citat:
citat din mesajul lui mairis

Miki01, multumesc pentru urari, sa dea Domnul sa fie bine pana la capat si dupa!

Crinone am luat din Budapesta si costa 19000 ft cutia cu 10 (doze) zilnice, pt ca se ia doar unu/zi. E mai scump dar e mult mai
practic, nu curge deloc, are aplicator propriu... Mie mi-a convenit cand mi l-a prezentat P.K.
Chiar ma gandeam cand le termin daca sa trag o fuga in Ungaria sau sa trec pe Utrogestan.... Mai vadem.

Pupici!

Irina, +4


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

capitolul 95 - aici

Mergi la inceput