Fiv in Ungaria 94

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

quote]citat din mesajul lui goggy

Deci.....azi, beta 2 = 92 ( z 16 de la punctie )

asadar....ne-am dublat



MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero

[/quote]


BRAVO Goggy, felicitari, o sarcina usoara si la termen. Ce frumos cadou de 8 martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

La multi ani tuturor fetelor, sa ni se implineasca visul frumos de a fi mamici si sa avem copii sanatosi!

In curind sa fie aici pe forum doar asa:






si pe urma asa:






va

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Deci.....azi, beta 2 = 92 ( z 16 de la punctie )

asadar....ne-am dublat


Prin urmare si asa deci,ti se trage de la greci!Bravo,fata scumpa,ma bucur pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

feli...mor si eu de curiozitate sa aflu cati foliculi am...tot il intreb pe dr. K si-mi zice de fiecare data..."very good number,there are plenty"...acu ce inseamna asta...nush exact

goggy...bravo fetica!!!!ma bucur sincer pentru tine!!!
sarcina usoara si la termen iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mami,adi si sonya
care va milostiviti sa ne aduceti si noua un borcan cu mucenici???
ca murim de pofta pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Goggy, bravo! Ai zis tu ca trebuie sa te lase cineva gravida! Asta da 8 martie fericit!
Noi am platit cu cardul la clinica si am iesit bn la bani!
Nu inteleg de ce am platit 21.000- caci nu mi-a recoltat nicio analiza si nici nu mi-a mai facut altceva decat eco (parca asta intra in consultatie, nu?) si s-a uitat la col(cu ochiul liber).
O sa incep si eu in aprilie. In prima zi de ciclu trebuie sa incep AC si sa ii trimit mail sa-mi spuna cand trebuie sa incep stimularea. De data asta o sa fac stimulare cu menopur, in primele 6 zile 150/zi (o fiola de lichid combinata cu doua de pudra). Mi-a spus ca el considera ca e ok daca recolteaza 10-12 ovocite(data trecuta am avut 4 din 5 foliculi) Totusi nu mi-a spus nimic de inhibare. E posibil sa nu mai fac inhibare cu nimic?
O alta nelamurire: nu mi-a spus nimic de tratamentul cu vitamine, aspenter ...etc. O sa imi trimita tratamentul asta cand imi spune si cand trebuie sa incep stimularea?
Nu l-am convins ca trebuie sa fac clexane pt mthfr! Voi cum ati reusit? De fapt mi-a spus sa repet proteina S si daca e sub limita, e de acord sa fac clexane, daca nu, nu!
Azi mi-am recoltat si pt gena PAI. DAca iese naspa, e clar ca voi face clexane, dar daca nu, ce sa ii spun sa-l conving? Parca nu as face de capul meu!
Sami, multumesc! Pana la urma am reusit sa fac analizele astea azi!
Feli, sa ma treci si pe mine pe lista pt aprilie, te rog!
Va pup!
Succes fetelor in focuri!
Multe

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy...inhibarea o faci cu Marvelon
sau faci in paralel inhibare cu stimulare???ce se poate si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pai eu credeam ca e musai sa faci in paralel inhibare cu stimulare, chiar daca iau AC inainte! Sau nu e obligatoriu? Eu deja am inceput cu stresul! Sa ma vedeti in aprilie!
La fiv-ul trecut mi-a fost frica sa nu se sparga foliculii inainte de punctie. Acum cred ca o sa am acelasi gand!
Tu ce faci? La Koral poti sa iti gatesti ceva? Sau trebuie sa mananci numai la restaurant?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamaryllis ce ma bucur ca ai trecut in listuta ptr aprilie.Nu ne lasam noi la cele din martie .Eu am inceput cu Marvelon din 1 martie si stimularea o incep in prima saptamana dupa Paste.Eu i-am cerut lui Kovacs sa-mi lungeasca tratamentul cu Marvelon ca sa trecem de sarbatori.Mi-a zis ca oricum imi prelungea tratamentul cu Ac ptr ca pleaca de sarbatori departe si vrea sa ma vada pe toata perioada de stimulare .Tu cand incepi cu AC?
sonya mea tu cand faci fiv-ul?Ca eu te vad pe lista din martie.Parca ziceai ca in aprilie sau nu?Daca faci in aprilie intra cu noi in lista ca si asa sunt cam multe in martie si sunt un pic geloasa
googgy felicitari,nici nu se putea un alt cadou mai frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy...stai linistita ca nu se vor sparge foliculii inainte de punctie...pentru asta vei face in ultimele zile de stimulare Cetrotide...care are exact acest rol ...de a preveni spargera foliculilor si in paralel de a finaliza maturarea foliculilor inainte de punctie.

la Korall nu poti gati...ai micul dejun inclus...si variante de a manca foarte,foarte ieftin pe langa pensiune.
uite...am sa fac o prezentare cat mai ampla a acestei pensiuni si a tot ce se gaseste pe langa ea...cu preturi cu tot...poate este de folos fetelor ce urmeaza sa vina aici si au temeri si intrebari legate si aspecte de genul:unde stam???unde mancam??? etc etc.

Mergi la inceput