Bobocei de sept-oct 2008 (264)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

neatzaaaaa

Am avut o noapte foarte agitata...nu-s cea avut,ca sa foit toata noaptea si ma si plins....urat de tot ...vreau si eu o galeata de ciocolata calda...

niko sa nu-ti mai fie rusine sa ii faci poze copilului...in fond si la urma urmei ii faceai copilului tau...ca mai erau si altii in jur este partea a-2-a....intelegi tu ce vreau sa spun...tupeu

Carti...hmmm...noi avem colectia de la adevarul cu Peter Pan, Cenusareasa...etc...care bineinteles ca deja le-a facut praf...atat este de disperata dupa ele ca deja le-a invatat pe dinafara...nu are stare sa i le citim si practic doar ii povestim ce vedem in imagini...si acum, cum dai pagina ea deja stie dinainte ce se afla acolo ....mai avem o carticica mica cartonata cu diverse animale...deja a invatat cum fac si alea....bine, ca nu stiu eu sa ii spun cum face veveritza

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

[size3] FELI..LA MULTI,MULTI ANI CU SANATATE SI MULTE BUCURII [/size3]

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:


LA multi ani, draga Feli!!!!



Anamona, scaune de masina am doua. Le-am ales dupa certificari (sa fie certificate si in UK, sunt mai duri la reguli) dar si dupa pret/oferta.
Cand l-am luat pe al lui Teo nu prea am avut de unde alege, are un MotherCare Motion, vad ca se comporta super, nu s-a uzat husa deloc, nu transpira, sta comod, doarme de rupe...
Radu are Chicco Proxima, cand am ales pentru el am vrut sa se puna si cu spatele la directia de mers, Radu de la 4-5 luni n-a mai incaput in scoica. Acum sta desigur cu fata, si scaunul lui pare cam la acelasi nivel cu Mothercare, doar ca husa e deja cam praf pe unde o freaca el cu picioarele... urat...
Ambele scaune sunt pana la 18kg, nu am putut lua direct 9-36kg pentru ca erau prea mici copiii la momentul acela.

Sfatul meu: Theea acum e marisoara, poti lua direct 9-36kg, ca sa nu mai schimbi scaunul pana la 12 ani.
Si doi, daca ai cumva isofix, mergi pe isofix. La scaunele astea care acopera si grupa 3 se scot de la un moment dat centurile in 5 puncte si copilul se prinde doar cu centura masinii. Sa prinzi si copilul si scaunul cu aceeasi centura... ei bine mie nu-mi surade deloc!
Deci isofix plus centura mi se pare mult mai ok... doar ca eu n-am isofix la masina mea

Am pus pozele de la cetati www.facebook.com/album.php?aid=2055794&id=1444203850&l=d0b64f3e13" target="_blank">aici, lipsesc cele de la bran, nu le pot descarca din telefon... le-am facut cu alt telefon care sta cam prost la capitolul conectivitate
Aparat foto n-am...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata

Nu mai stiu cine a dat cafea, ca am citit cu ochii mijiti de raceala Sunt varza Multam pentru cafea insa Si in dimineata asta servesc si un ceai cald si cioco calda

La multi ani duamna Felicia !!!!!!!!!! Sa fii iubita si fericita, sanatoasa si la punga grasa Sa ramai vesnic asa cum esti, o tacanita si jumatate O zi minunata alaturi de cei dragi !

Felicitari abe !!!!! Sarcina usoara si bebe sanatos !!!

Ada ma cam feream de prospan ca are sorbitol si ma gandeam sa nu faca piciul moale , ca era deja rosu la fundulet. Si un pic si de concentratia de alcool, insa oricum se da putin.....asta e acum, ne tratam sa nu o dam in altceva mai grav. Mi-a dat dr pe reteta si antibiotic, a zis daca mai face febra ( numai peste 38 daca face ) sa il incepem. A zis ca e cam nasol ca a tot facut 3 zile la rand febra asa mica. Insa e posibil sa fi avut temperatura de la canini ca e foarte umflat, sunt gata sa sparga. Asa ca nu incepem inca antibioticul. Suntem pe siroape de gat si panadol.
De la Ketof mi-a facut reactia adversa de agitatie si tulburare de somn : s-a trezit la 5.30 si de atunci e spirt pe aici prin casa

Niko ce frumos

Ada noi ce scaun de masina avem ???

Laureta si noi luam in continuare Eurespalul si ii dau si cu Tantum macar o data pe zi, nu de alta dar ii place

kllemi cred ca a fost tare dulce printesa cu pardon-ul ei

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello,

iar am avut o noapte agitata cu tuse si voma pe la ora 4 de dimineata, ca un facut numai in jurul acelei ore se intimpla...


Felicia, LA MULTI ANI! Sa ai o zi frumoasa alaturi de cei dragi!

Claudinna, wow, ar fi super. Si mie mi-ar placea mult sa te / va cunosc. Pupicei.

abe, saru'mina

Kllemi, scuze ca ma bag, dar cred ca tupeul ala de care spui tu ar fi fost sanctionat in Elvetia / Franta si toate tarile din vest. Cind am dus-o pe Elsa la cresa m-au intrebat daca sint de acord sa-i faca poze la diverse evenimente si am semnat niste hirtii. Puteam sa spun nu, asa ca ei nu aveau dreptul sa faca nicio poza cu fata mea. Dreptul la imagine este sfint. Nu stiu daca tie ti-ar conveni ca oricine sa faca poze cu fata ta, numai asa ca era si ea in peisaj.
Am fost mai demult la Lyon cu niste prieteni si cum am mincat in centrul turistic erau o gramada de asiatici in jurul nostru. Nu va spun cite aparate aveau astia, cert e ca la un moment dat l-am vazut pe unul ca o filmeaza pe Elsa 'cu tupeu', Elsa jucindu-se cu noi pe scaun. Asa ca m-am dus la el si i-am spus clar sa termine filmatul ca nu-mi amintesc sa-mi fi cerut voie. El abia o rupea pe engleza, noroc ca aveau un translator francez si ala i-a spus ce si cum. Si-a cerut mii de scuze si a sters filmul dupa.
Nu sint paranoica deloc, insa nu mi se pare normal sa-mi fie pozat / filmat copilul numai ca e si el in peisaj. Nu te supara pe mine, ti-am spus doar punctul meu de vedere.

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

abe, esti insarcinata? eu nu am vazut cind ai anuntat! FELICITARI! Sarcina usoara si bebe sanatos. Poate te prind la odisee! :) Pupici!

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

piolica am citit ieri ca ati fost la dr si incepeti tratamentul Spor la treaba Sa va iasa din prima incercare

carticele : avem din carton gros, rezistente la pici, avem din material care fosnaie, pentru bebici mici
Sunt cu animalute, cu bebici, cu forme, cu masinute, cu imagini din desene animate. Nu de mult se uita cu interes pe ele, pana acum erau bune doar la rontait si la tras de ele sa le rupa. Acum se si uita la imagini cu interes si le arata cu degetul.
Insa nu stie inca niciun animal, sau vreo forma...sau mai bine zis nu recunoaste inca nimik daca il intreb ceva

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

piolica am citit ieri ca ati fost la dr si incepeti tratamentul Spor la treaba Sa va iasa din prima incercare

Babytza si puiiValentina David


merci mult, Babytza! Sper sa fie bine!

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

LA MULtI ANI FELICIA!!!!! Sa fii fericita, sanatoasa si implinita alaturi de familie si de cei dragi!!! si sa ramai asa cum esti: vesela si optimista !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

pio nu am de ce sa ma supar pe tine...imi esti foarte draga...dar sa sti ca si in Ro dreptul la imagine este sfant..eu ma refeream, nu sa vina unul oarecare sa imi filmeze/pozeze copilul ca asa i sa nazarit lui, ca asa nici eu nu as fi de acord....dar fiind intr-un loc de joaca...acum na... nu pot sa imi dau copilul de-o parte sa ii fac numai lui poza...automat v-or mai fi si altii in poza repsctiva....eu de exmplu i-am facut o poza lu fi-mea in Mall, vanise o alta fetita la ea si a luat-o in brate si erau atat de scumpe ca nu mam putut abtine....iar parintii nu mi-au spus nimic, chiar erau de acord....acuma na...fiecare cu alegerea lui..daca vrea sau nu sa-i fie pozat copilul....si aici ma refer la locuri de joaca...nu asa pe te miri unde....in fine

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput