Bobocei de sept-oct 2008 (264)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

carti

daca ati stii de cand cautam eu carticelele cu animale...bine ca am intrebat aici si am aflat ca le gasesc la teora

eu nu prea merg la cumparaturi si cam tot ce i-am luat a fost de la libraria mladinska, ca doar aia mi-a fost in drum, dar oferta este destul de limitata pentru varsta asta, nu mai pomenesc de ce scoruri au....

Dintre toate jucariile, Thea e cel mai inebunita dupa carticele, ii place foarte mult sa se uite la poze, sa dea paginile, sa recunoasca animale sau obiecte sau sa ne asculte pe noi povestindu-i diverse istorii pe marginea imaginilor din carticele.

Noi mai deosebit mai avem:
- o carticica cu magneti despre o pisicuta de la editura Prut
- din seria Ferestre magice de la Rao, cartea La drum
Ii mai plac carticelele alea mici cu forme, culori, numere se gasesc la diferite edituri

Cartile cu povesti ilustrate sunt inca mult prea grele pentru ea, nu mai pun la socoteala ca unele imagini (parti din poveste) contin elemente infricosatoare.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ada da aparatu se poate folosi si cu pacientul culcat are furtunul acela destul de lung singura conditie e sa nu se rastoarne aparatul dar e usor de tinut de el e micut si e si usor il tii intr-o mana.Eu stau pe pat langa Andrei pun aparatul langa mine drept si cu o mana ii tin mascuta in dreptul fetei.A mers tare bine asa.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

sunt tot in faza de sondaje, asa ca mai propun inca unul:

scaun auto

de care aveti si la ce v-ati uitat atunci cand ati ales?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

sunt tot in faza de sondaje, asa ca mai propun inca unul:

scaun auto

de care aveti si la ce v-ati uitat atunci cand ati ales?


Maxi Cosi Prior XP am studiat testele de siguranta efectuate de ADAC si am vrut sa fie cu husa din bumbac, sa mearga pana la trei ani. Si evident ne-a placut culoarea, e roz.. Am avut de ales intre asta si REcaro dar nu ne permiteam Recaro punand astea in balanta am ales Maxi Cosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Ada, si eu vreau sa te vad negresit, sper sa reusesc sa vad si alte fete si bobocei. Merci pt ideea cu siropul de tei si miere, o sa mai aiba sora-mea ceva de cumparat maine:) O sa vina mama incarcata vineri la noi.

Miruna, stai linistita ca eu nu mai sint certareata, asa ca poti sa spui ce vrei:) Inteleg ce vrei sa spui tu, insa, vezi tu, eu incerc sa o invat pe Elsa sa fie deschisa oamenilor din jur, sa nu fie egoista, si uite asa am pretentia sa am astfel de oameni in jurul meu, insa nu-mi iese de fiecare data (mai ales in parc). Poate ca eu as fi vrut ca mamele alea sa fie mai 'open' vis-a-vis de mine, de Elsa. In fine. Mi s-a intimplat o singura data chestia asta, asa ca nu o pot face regula (aici parcurile sint cam vide, mamele lucreaza, chiar a fost eveniment sa vad atitia copii in acel square ieri seara)
Oricum, cind ai trait intr-o tara unde toata lumea se baga in seama si ajungi intr-una unde nimeni nu te baga-n seama (aici exagerez putin:))), e cam ciudat.



hehehe, auzi la ele, se simt ciudat la 30 de ani, putin respect pentru cele care mai au putin si schimba prefixul in 4, duamnelor:):):):) Acum, sincer, eu ma simt din ce in ce mai tinara, cel putin de cind am facut 30 de ani am senzatia ca intineresc pe an ce trece, parca ma simt din ce in ce mai bine. Nu stiu cum va fi la 40, dar nu mi-e frica de virsta asta, noi mai vrem copii inca, asa ca va dati seama cit de increzatori in viata sintem.

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna seara

babytza bine ca nu este mai grav...sanatate multa....apropo de produse...ai cumva si lac de unghii cu vitamine??? as vrea si eu

ada bine ai venit..din concediu...pina la urma cred ca ti-a priit cat de cat....nu a fost dracu chiar asa de negru...nuuu??

XOR multa sanatate, si viata lunga si plina de bucurii alaturi de cei dragi

dya mami nu mai fi supi...pe bune ca nu ai nici un motiv...stiu cum te simti ca si eu sunt la fel...daca imi zice cineva ceva de rau,pun la suflet si greu imi trece...uite sa -ti mai treaca putin .....si campul contiunua

In seara asta am lesinat de ras...fi-mea a ragait dupa ce a baut lapticu...iar eu tot timpu' ii zic "pardon"(si nu numai la laptic)....probabil zicandu-i de prea multe ori....hop si ea "papom"...am lesinat de ras
Noi avem scaun de masina de la chicco...se lasa si pe spate....tine pina la 18 kg.sunt super happy ca sta in el..ca pe cel de masa l-am cumparat degeaba...nici nu vrea sa se uite la el...il tin de mobilier sa mai depozitez te miri ce pe el....in fine
Va pupacesc...nopate buna

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Am ajuns si noi a casa. Is ruptaaa. Am facut si o vizita la Medicoveru din Brasov doar asa sa nu ne plictisim . Dar macar este ok nimic grav si nu e cazu de antibiotic.

Am citit pe sarite cand apucam laptopu fara Baby Einstein
Cand am plecat a inceput fulfuiala sper sa nu revina iarna, brrr


La multi ani Xor

babytza multa sanatate. La noi vad ca trece laringita cu nurofen, eurespal si tantum verde. I am dat si ketof dar n a avut efect sau i am dat prea putin nush.
Miine vreau sa i fac aerosoli si lamaie si gutie , cred ca imi fac si io ( sau mai bine pap o gutuie si o lamaie?)

piolica sanatate multa Elsei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Carti: anda are una cu cenusreasa si o poveste cu cei trei ursi, ii place super mult, e cartonata. Tot cartonata mai are una groasa rau "invatam sa numaram" (e innebunita si dupa aia). si inca una cu winny si prietenii gen atinge si descopera cartonata, normal. Abia de curand s-a aratat intresata de reviste, agende (noi avem cateva de la firma unde lucram si sunt cu poze faine) si diverse cartulii cu pagini subtiri - reuseste sa dea pagina usor (pana acums e astepta sa se comporte ca si alea cartonate). Inca sunt de ajuns cartile astea pentru fi-mea. I rest are tom si jerry (care acum prin och de mama mi se par super-sadice dar na...), calculatorul meu, pe mine... :P

Scaun de masina: britax first class plus, l-am luat de pe ebay impreuna cu Julymorning si alte fete, am iesit la un mega ultra super pret este nou, nu folosit. Merge de la 0 la 4 ani (16 sau 18 kile). 00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

scaunel de masina: AXISS de la Bebe Confort. L-am ales pentru testele de siguranta, confort - Elsa s-a simtit super bine in el cind l-am incercat, am facut testul asta cu mai multe scaunele in magazin si se vedea ca in asta statea cel mai bine, plus confortul nostru - faptul ca se roteste si poti sa pui copilul in scaunel f usor. Ca sa nu mai spun ca era o super oferta in ziua aia, l-am luat cu 100 de euro mai ieftin:)

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

La multi ani, Felicia! Sa ti se implineasca toate dorintele! Te pup tare.

Mergi la inceput