FIV268

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Maria08 eu am TSH 3,10 si intervalul de referinta este 0,25-5 deci e mare asa a zis si dr.sa vedem cum o iesi luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui moshulik

Citat:
citat din mesajul lui mairis

Buna fetelor!

Mi-am bagat si eu nasul pe aici, va citesc de ceva timp.
Eu sunt de la subiectul cu FIV Ungaria si sunt proaspata detinatoare de II! Maine facem 5 saptamani!

Moshulik, felicitari, suntem colege de odisee! Voiam sa te intreb care au fost valorile tale de Beta si in ce zile le-ai facut.
Eu am joi ecografia de confirmare a sarcinii.... si nu mai pot de emotii si nerabdare: daca e bine, daca am unu sau doi? Si pana atunci ma pepelesc....

Va urez teste pozitive si BB sanatosi!

Irina, +4

Mairis, la beta am avut 109, 16 si am facut-o in ziua 12 dupa ET (ET a fost pe 10 februarie cu embrioni de Z3), iar analiza am facut-o pe 23 februarie (ziua cu nu se pune in calcul)
eu nu am mai repetat Beta
ecografia de confirmare am facut-o ieri, pe 9 martie si a rezultat un singur BB

Moshulik +6


Moshulik, multumesc. Voi vedea maine cati am si eu!!!!

Irina, +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

t

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Moshulik de-acum doar sa cresteti incet-incet si sa fii tot asa vioaie chiar pana la 9 luni!!!

Dragaica, hai da-ne raportu' draga! Cum a fost la eco? Ce-ai mai aflat? dulce graviduta fericita!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???




Tks, BUBU

spor la FIV-ul norocos!

Moshulik +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ia uitati ce am gasit
Fetelor am ajuns, fac si eu comanda de carucioare .....unu albastru si....siii.....unu roz
Gata m-am linistit misca de nu se mai poate, roakerii lui mama, sunt unu deasupra celuilalt.
La fetita exista niste dubii, 80% fata, sotu face rugaciuni pana pe 7 aprilie cand mergem la morfofetala.
Din pacate doctorul meu a fost chemat de urgenta la o embrioreductie asa ca am ramas cu o alta doctorita, a fost super amabila si draguta care mi-a raspuns cu calm la toate intrebarile si paranoile mele.
Masuratorile sunt bune, copii sunt in grafic, diferenta dintre ei este de 1 mm, cervixul 39 mm, cica e foarte bine, tensiunea buna, pulsul la fel.
Mi-au schimbat vitaminele, mi-au dat Preg-Vit, se dau numai pe reteta.
Nutritionista a fost multumita de greutate, 62 de kg....la cantarul lor.
A zis daca continui asa am sanse mari sa nasc natural.....e prea devreme sa fie 100 la 100 siguri dar daca o sa fie bine cica exista o posibilitate.
Am intrebat de triplu test si mi-au zis ca riscul la mine este redus din cauza asta nu m-au trimis sa fac testul, eu totusi as vrea sa-l fac asa ca am sa incerc sa-mi fac maine o programare la privat.
Ce mai sunt extaziata c-am vazut bijuteriile bebelului, are mama baiat, acum barbatu e cu sufletul la gura, eu sunt calma, ambele variante in convin
Acum astept morfofetala pe 7 aprilie

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 16+




--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - Dragaica on 10/03/2010 21:08:35
sper sa nu te superi dragaica, dar toata lumea astepta sa vi cu vesti de la eco.
felicitari sa te bucuri de puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

DragaicaCe ma bucur pentru tine!!!pup bijuteriile! Numai bine pe mai departe!

Mirelus ca bine te-ai gandit!!!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Fetele voi cand ati facut eco imediat dupa CM inainte sa incepeti stimularea cam cati foliculi aveati? Vi i-ati numarat vreodata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Havin: mie nu mi-au dat voie medicii de la Viena sa incep fiv-ul cu un TSH de 2,90... Au zis ca e obligatoriu (din punctul lor de vedere) sa fie sub 2, dar cat mai aproape de 1. Asa ca eu iau de aproape 2 ani Euthyrox cate 50 mg/zi. Imi repet analizele cam la 2 luni si este ok acum. A ajuns la valorile dorite de austrieci cam in 5-6 luni. Acum, sunt alti medici care nu pun prea mult pret pe TSH, dar se pare ca in sarcina el creste mai mult si duce la avort... Sper ca ai inteles ceva din nebunia din capul meu....
Vreau primavara
Va pupic pe toate

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

ia uitati ce am gasit
Fetelor am ajuns, fac si eu comanda de carucioare .....unu albastru si....siii.....unu roz.
Gata m-am linistit misca de nu se mai poate, roakerii lui mama, sunt unu deasupra celuilalt.
La fetita exista niste dubii, 80% fata, sotu face rugaciuni pana pe 7 aprilie cand mergem la morfofetala.
Din pacate doctorul meu a fost chemat de urgenta la o embrioreductie asa ca am ramas cu o alta doctorita, a fost super amabila si draguta mi-a raspuns cu calm la toate intrebarile si paranoile mele.
Masuratorile sunt bune, copii sunt in grafic, diferenta dintre ei este de 1 mm, cervixul 39 mm, cica e foarte bine, tensiunea buna, pulsul la fel.
Mi-au schimbat vitaminele, mi-au dat Preg-Vit, se dau numai pe reteta.
Nutritionista a fost multumita de greutate, 62 de kg....la cantarul lor.
A zis daca continui asa am sanse mari sa nasc natural.....e prea devreme sa fie 100 la 100 siguri dar daca o sa fie bine cica exista o posibilitate.
Am intrebat de triplu test si mi-au zis ca riscul la mine este redus din cauza asta nu m-au trimis sa fac testul, eu totusi as vrea sa-l fac asa ca am sa incerc sa-mi iau maine o programare la privat.
Ce mai sunt extaziata c-am vazut bijuteriile bebelului, are mama baiat, acum barbatu e cu sufletul la gura, eu sunt calma, ambele variante in convin
Acum astept morfofetala pe 7 aprilie

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 16+




--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - Dragaica on 10/03/2010 21:08:35
sper sa nu te superi dragaica, dar toata lumea astepta sa vi cu vesti de la eco.
felicitari sa te bucuri de puiuti





Cum sa ma supar , eu acum citeam din urma si incercam sa-mi compun mesajul, am postat deja unu, am sa-l sterg
Cam astea sunt vestile, acum ma tot gandesc daca sa fac triplu test sau nu .......


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 16+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Buna dimineata fetele!Cristal mai pus pe ganduri rau de tot,dar ma bucur ca mi ai zis pt ca o sa aprofundez aceasta problema la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

bubu

dragaiga sa ti traiasca

Mergi la inceput