FIV268

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrix69 spune:

Havin, TSH se face in orice zi, indiferent. Analizele tipice de ziua a 3-a sunt altele, FSH, LH, estradiol, prolactina. Fiwe ai confundat tu TSH cu FSH, ori TSH e mare, el e produs de hipofiza si se poate mari dupa FIV in urma inhibarii, apoi scade. Daca FSH e mare, el arata rezerva ovariana, si atunci valoarea lui iti spune ca nu prea mai ai multe oute...
Sper ca e clar.
Bea

Beatrix 23+
http://lbdf.lilypie.com/DuPQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui havin

Neata fetelor!am si eu o intrebare: TSH se face doar in a doua si a treia zi a CM?pentru ca a iesit in limite normale dar dr a spus ca e totusi mare si as fi vrut sa l repet pana pe 18 martie cand ma duc la clinica.va rog sa mi spuneti.



Eu la TSH nu am tinut cont de primele 2-3 zile, atunci am facut numai hormonalele,eu am avut valori mici sub 1(0.96)nu mai stiu pe unde am citit si cine a spus ca, valoarea optima ptr.TSH ar fi sub 2, dar tot asa am citit ca au fost fete care au reusit si cu TSH-3 , acum cel mai bine sa consulti un endocrinolog, sa mai faci suplimentar analizele la T3,T4,Anti-TPO, daca este o problema poate sa-si dea seama care a luat-o razna. Toate tin de tiroida-hipofiza.
Eu am facut odata 3 analize- TSH,FSH,VSH- fiindca nu mai stiiam care i-mi trebuia,
Succes mult, toate au o rezolvare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:



De luni am inceput stimulare cu gonal F- si am niste dureri de cap- nu mai pot (mi-au mai aparut si niste pete rosii pe fata si ma doare si burtica).
Imi vine sa-l tai .
Am mai facut stimulare cu gonal- dar nu m-a durut asa de rau capul.

Doza este ff mica- 1 fi/zi.

Dimineata a citit sotu' prospectul si scrie ca este un efect secundar.

Intrebarea mea este- pot sa iau vreun analgezic: nurofen, rupan, algocalmin ... ceva .. orice ..(sunt z4)??




Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Poti lua orice pana la ET.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Cata- saru'mana



Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Elly me: Cred ca cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu dr tau, desi eu subscriu la ce a spus Catalina. Tin pumnii stransi sa fie un succes acest FIV, e cazul sa mai semnam si "statele" de la odisee dupa ani si ani de " aspirante".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Multumesc de raspuns fetele,inseamna ca am sa l fac luni ca sa l am joi la control.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Havin: Cat a iesit TSH-ul ? Si eu am intrerupt un FIV in octombrie din cauza TSH-lui, am tot avut valori oscilante.....am consultat un endocrinolog si m-am lamurit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui mairis

Buna fetelor!

Mi-am bagat si eu nasul pe aici, va citesc de ceva timp.
Eu sunt de la subiectul cu FIV Ungaria si sunt proaspata detinatoare de II! Maine facem 5 saptamani!

Moshulik, felicitari, suntem colege de odisee! Voiam sa te intreb care au fost valorile tale de Beta si in ce zile le-ai facut.
Eu am joi ecografia de confirmare a sarcinii.... si nu mai pot de emotii si nerabdare: daca e bine, daca am unu sau doi? Si pana atunci ma pepelesc....

Va urez teste pozitive si BB sanatosi!

Irina, +4

Mairis, la beta am avut 109, 16 si am facut-o in ziua 12 dupa ET (ET a fost pe 10 februarie cu embrioni de Z3), iar analiza am facut-o pe 23 februarie (ziua cu nu se pune in calcul)
eu nu am mai repetat Beta
ecografia de confirmare am facut-o ieri, pe 9 martie si a rezultat un singur BB

Moshulik +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Moshulik de-acum doar sa cresteti incet-incet si sa fii tot asa vioaie chiar pana la 9 luni!!!

Dragaica, hai da-ne raportu' draga! Cum a fost la eco? Ce-ai mai aflat? dulce graviduta fericita!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput