FIV la Sibiu (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Yarrina nici o problema ca sunt sub tensiune.Tu de unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

va multumesc ca sunteti alaturi de mine,
yarrina vezi ca ti-am trimis un mesaj pe PM.

va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

dordemunte: Ispasoiu a spus ca in cazul meu varsta este un motiv, mai am un pic si implinesc 41 de ani.
trebuie sa verific mai bine ce este un trombofilia si eventual sa incep un tratament cu clexane mai devreme, o sa merg la Uscatesc sa vedem protocol este necesar inainte de FET.

mi-a spus ca am un uter perfect, ca analizele toate mi-au iesit bine, asa ca am sperante, a IIa oara barza o sa ajunga la destinatie...la o adica o dotez cu GPS :))

o sa astept cel putin 2 CM-uri inainte de FET...asta inseamna ca in luna mai o sa merg la Sibiu.

bytzi: mi-ai ridicat moralul, acum am un plan :), esti o scumpa!

bafta fetelor si fruntea sus, o sa rasara soarele si pe strada noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mocanita ma bucur sa vad ce spirit bun ai!!! Asa da!! Ci siguranta data viitoare va fi cu succes. NU tot timpul este varsta...eu am 27 de ani si tot nu-mi iese nimic! Tine de noroc pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor,va rog,raspundeti-mi si mie la o intrebare: noi avem programare la sfarsitul lui martie la dr. Chicea.Daca totul e ok,ne programeaza la FIV la urmatorul CM?
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Anelize depinde daca ai toate analizele facute si daca sunt in parametri normali. Pe mine da, m-a programat la CM-ul urmator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Yarina, merci pt raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multa bafta iti doresc!! Eu sunt la dr Ispasoiu dar am facut o inseminare si cu dr Chicea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Yarrina,
Cum ti s-a parut Dr.Chicea? De ce te-ai mutat acum la alt medic? Nu ai fost multumita?
Eu am acum primul consult.Nu l-am vazut niciodata si imi doresc sa merg la el pentru ca am citit lucruri bune referitoare la latura sa umana si la profesionalismul dansului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu am fost la dr Ispasoiu de la inceput insa o data el a lipsit si am facut inseminarea cu dr Chicea ca sa nu pierd luna. Este profesionist dar eu il prefer pe dr I ca nu stai pe la cozi...sta de vorba cu tine cate o ora...nu astepti...nu-i grabit...si as mai putea enumera.
Dr Chicea este foarte coupat si stai cate 2-3 ore pe la usa pana intri ...Eu la inseminarea cu el vroiam sa renunt la un moment dat...nu mai puteam...aveam programata la ora 15 inseminarea si el a venit la 17.20 in conditiile in care eu am stat cu vezi plina in tot timpul asta. A fost cosmarul vietii mele...faceam pipi cu picatura...cat sa nu ma scap pe mine ca putea aparea dr din moment in moment. Ma apuca plansul de acum.
Ca si dr am auzit si eu lucruri bune despre el dar eu sunt o fire care nu am rabdare si atunci nu ne potrivim.

Mergi la inceput