FIV la Sibiu (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Fetelor acum am venit de la tenis si tipa de la Sibiu m-a sunat acolo. Mi-a zis ca de maine sa incep cu 250 unitati pana miercuri si joi sa fiu la Sibiu.
Lamuriti-ma si pe mine eu am luat 4 flacoane de 300 unitati si acum imi zice sa fac 5 zile cate 250 unitati. Acest medicament zice ea ca are un surplus e adevarat? Dupa aia in fctie de cum e eco ma mai cheama sambata sau luni.
Tratamentul este de doua saptamani. Va intreb eu cu ce? Tot cu puregon ? Sau cu altceva ?
Imi va explica cand ajung la Sibiu. Asa ca doamnelor Doamne Ajuta sa incepem cu dreptul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Gabi in functie de raspunsul la trat. vei continua cu puregon sau iti va schimba cu altceva.
Alina mie mi-a facut echo la prima consultatie .
Sa ne spuneti si noua cum a fost .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Hypnotic acum m-am uitat si eu pe analizele mele si eu am estradiol 97. Probabil de asta i s-a parut mare dr al tau. Fa un eco si o sa te linistesti.
Gabi da, Puregonul are un surplus. Probabil dupa prima eco o sa vada daca iti mareste doza sau iti schimba tratamentul. In functie de cum vei raspunde la tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Gabi ducu faci in felul urmator:
- programezi pen-ul la 250 unitati- prima injectie
- a doua zi programezi pen la 250 pui fiola inceputa, impingi solutia.
Pen-ul impinge solutia ramasa in prima fiola si se opreste. Scoti fiola goala si pui una plina. Impingi din nou si din fiola noua se ia diferenta care trebuia pana la 250. Nu mai umbli deloc la setari cand schimbi fiolele.
Oare am fost destul de explicita? Eu am facut cu 5 file 7 zile de stimulare cu 300 de unitati.

Ce am observat e ca trebuie sa impingi bine, eu impingeam finut...si am lasat intr-o fiola citeva unitati.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Yarina Diphe se face in burta subcutanat.
Vrei mai explicit cumva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Merci medut. Sa inteleg ca puregonul are ceva surplus ca eu socotesc 250 um X 5 zile = 1250 um si eu am luat 300 um X 4 = 1200 um. Deci dupa calculele mele ar mai trebui sa iau 50 um. Dar daca are surplus este ok.
Medut tu cand afli rezultaul?
Tu dupa puregon ai mai luat ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

AM luat Orgalutran ca sa nu mi se sparga foliculii.
Am facut aproape tot tratamentul.
Stiu, o sa ma intrebi de ce. Pentru ca partenerul meu m-a parasit in ultima zi de injectie....Suna urat, a fost un gest urat pt ca o putea face inaintea tratamentulul daca chiar vroia asta, dar de la barbati, cred ca stiti si voi ne putem astepta la orice.
Viata merge mai departe, acum nu pot decat sa stau cu voi pe aici si sa imi impartasesc experienta mea in Fiv. Ca pana la viitorul FIV nu stiu cat va trece. Sper din tot sufletul sa nu va mai prind piciorusele pe aici cand ma apuc eu de urmatorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Imi pare rau Medut. Sa inteleg ca tu nu ai mai continuat FIV? Ai facut doar tratamenul.
Doamne ce om ! Bine macar ca s-a intamplat acum si esti tanara ca sa poti sa o iei de la capat.
Fetelor pt asemenea barbati nu merita sa varsam o lacrima. Nici o suferinta.
pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Alina mie mi-a facut eco transvaginala la prima consultatie,a spus ca aspectul ovarelor confirma FSH-ul mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

buna dimineata fetelor
yarrina, dar la tine ce valori de referinta sunt ptr estradiol?

Mergi la inceput