FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

yarrina-sincer daca o sa ai 6 mie mi se pare mai mult decat suficient,o amica a facut FIV in Danemarca si a avut 3 foliculi mari doar si toti s-au fertilizat, si i-a transferat pe toti 3 si e gravida cu gemeni..orice e posibil...nu stiu cum e cu pauzele astea de 3 luni dar nu exista o diminuare a rezervei,e fixa,depinde cum o folosesti,dar cu 6 ai sanse f mari din punctul meu de vedere.bafta!
Fetelor eu va urez de pe acum un Paste Fericit!voi lipsi 3 saptamani,plec intr-o vacanta..sper cand ma intorc sa citesc macar o reusita aici!Va tin pumnii si sper ca Dzeu sa faca ceva miracole si pe aici


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Raluca multumesc pentru gandurile bune!
De plictiseala am inceput sa citesc postari mai vechi...din 2008 si am dat peste un mesaj de-al lui Cip care m-a facut sa ma tavalesc de ras:
"Gata fetelor, am comiso. M-am programat la Polisano la dr Mutuliga Greti sapt aceasta. Face consultatzii miercurea shi vinerea dar pt cazuri de inseminare sau FIV vine in orice zi din saptamana. Dr Chicea deabia dupa 30 iunie vine shi eu vreau acum bebic acum.
Se pare ca nu e aproape 30 mil IAD ci aproape 20 mil. Va spun sigur dupa ce ma intorc de acolo. Eu vreau sa fac shi o HSG inainte de IAD k sa vad cum stau cu trompele. Tb sa sun in z 1 a CM urmator pt histerosalpingografie.
Monty te iau de manutza, vrei?
Moni am scapat de pushtulica . Sper sa nu regret ca nu l-am ales pe Chicea. A.... poate ca totusi nu am scapat de pushtulica pt ca am auzit ca fac echipa pe acolo, dar ce atata echipa la un IAD?
Va pup, sunt bucuroasa!!!"

Cum adik Cip pustiulica?
Adik dr meu e un pustiulica? Dar cati ani are, a-propos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

uite ca m-ai scos din 'birlog'cu mesajele astea vechi
mi-e atit de dor de vremurile bune,cind se scriau pagini si pagini,cind toate eram pline de optimism si de sperante
mi s-a facut tare dorulet de voi si de aceea nici si nu am putut sta mult departe de voi ,voi faceti parte din viatza mea si m-am suparat cind am vazut ca nimeni nu mai scrie pe aici ia sa 'va vad' un pic pe toate stiu ca suferinta,esecurile,deznadejdea va facut sa sa stati in umbra ,dar nu uitati doamne doamne are cite un plan cu fiecare ,la un moment dat toate vom fi mamici indiferent prin ce metoda,doar ca avem nevoie de rabdare si dupa cum vedeti mi-am schimbat si titulatura ,am revenit in forta asa ca,urmati-ma

Edit:dr I acum are 33 ani,pe atunci avea 31 si era mai mic fata de cip

cite un si o pt:
cip,iuca,dodo,simonete,rodicutza,denisa,yarrina,
diana,gabriela,monty,andrabirni,raluca,inna,maya,
alexia,cora,eva
si pt cele catre le-am uitat,scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Imi dau lacrimile de bucurie ca te vad Bytzi! Multumim ca esti alaturi de noi!!
Nu vii macar la o discutie cu dr acum inainte de Paste?
Deci numai 33 .
Ia sa strig si eu catalogul poate poate se indura vreo una sa scoata capul din barlog:
Iuca
Cip
Simo
Monti
Rodi
Gaby
Diana
Cora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

s-a intors bytzi ....UURRRAAAA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,nu vin,noi vorbim prin telefon,desi mi-ar fi placut sa ne intilnim pe la Sb,te-am fi tirit dupa noi toata ziuadar nu se stie niciodata ce ne ofera destinul
a...sa nu ratezi turnul din piatza mare si parcul in aer liber din Dumbrava Sibiului(cel mai mare din europa,se intinde pe o suprafata de 96ha)
uite www.calificativ.ro/MUZEUL_IN_AER_LIBER_DUMBRAVA_SIBIULUI_TUR_VIRTUAL-a14549.html" target="_blank">aici,ti-l recomand cu mare drag,atunci cind va veni si sotul in Sb,ca tot ati zis ca stati citeva zile dupa ET ,e o adevarata relaxare(acolo e cea mai frumoasa amintirea a noastra de prin Sb).Asteptam vesti bune pt miine

monaramonacind te citesc pe tine,parca ma vad pe mine cind am intrat prima data pe forum la topicul 'Azoospermia',citisem in citeva nopti capitolele din urma vre-o 13 parca erau si le cunosteam pe toate fetele,ma bucuram pt fiecare in parte,voiam sa vorb cu ele ca si cum as fi fost de la inceput subiectului acolo,dar ele habar nu aveau de mine(cind am intrat dupa 2 ani de la desch sub),nici nu ma cunosteau,probabil asa si tu,ai citit cap din urma si ne stii pe fiecare in parte,dar noi nu prea,dar ne bucuram ca esti alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am fost la o cafea si un corn cu ciocolata...am mai vizitat cateva magazine...mi-am luat fructe si am venit inapoi in camera. Daca era si soata era alta treaba...asa singura nu prea am chef de nimic. Si el acasa e mort fara mine...si eu aici fara el...Nu dormim noaptea...ne dam tel si mesaje din 15 in 15 min..
Maine ma duc foarte increzatoare...de cum intru ii zic dr sa faca loc pe panoul cu poze cu copii si pentru 2 ai mei. Sa vezi ce bucuros o sa fie...il si vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

nimeni la apel

diana,ai fost la dr Zadori?parca trebuia undeva pina in 20 martie,daca retin bine?cum a fost?cind incepi?

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Bytzi, prezent la apel.Va citesc, nu am nici planuri, nici noutati.Va pup si va tin pumnii.
yarrina, iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Andra multumesc!

Mergi la inceput