FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Rodi pai am 6 saptamani. Ar trebui sa se vada de acum.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Da, asa e,la FIV se socoteste altfel varsta sarcinii!
Yarrina- te rog daca ai putea estima cat te-a costat in total FIV-ul ,cu
stimulare,drumuri, cazare,proceduri etc, bineinteles orientativ,caci ma gandesc ca n-ai stat sa socotesti fiecare banut,dar asa in mare, peste 150 mil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cam asa Rodi, in jur de 150 cu tot.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodicuta32
Bytzi si Simonete-"veteranele" mele dragi-va pup,va veni soarele si pe strada voastra (adica a noastra).Iar daca nu se va intampla "minunea", macar stim ca am luptat pana unde a depins de noi.


Ai mare dreptate dragutza noastra,dumnezeu are pregatit pt toate cite ceva,numai ca trebuie sa avem rabdare si eu te pup.

Diana,nu te-am lasat singura,sintem aici cu tine,asteptam numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

multumesc frumos de incurajari, va pupacesc pe toate si sper sa fie bine pana la urma. pana in prezent totul a decurs f bine, dr mi-a zis mereu ca sunt ok, si culmea, lh-ul meu pt prima data a iesit in limite, tot spre minim, dar se incadresaza in limite totusi. sper sa o urmez si eu pe yarrina luna asta si voi sa vedniti apoi pe urma mea.
rodicutza nu mai stiu exact din ce parte a tarii esti, dar eu iti recomand cu toata increderea Szeged daca vrei sa mergi pe fiv. In primul rand e mai ieftin decat in tara si in al 2 lea rand pt profesionalismul medicilor. ce imi place f mult este ca imediat iti gasesti medicamentele prescrise de medic si esti tratata ca la carte, anaalize de sange care intra in pretul fertilizarii la fiecare intalnire cu medicul cand incepi tratamentul, pt a verifica nivelul hormonal din timpul stimularii. Pe mine una peste alta macosta pana in 100 mil, si daca ai sta a colo te duce spre 110, 120. O sa iti zic exact pretul la care am ajuns dupa ce incchei procedura. Oriccum inclusiv cazarea este maai ieftina, transformand in lei vine undeva in jur de 1 - 1,1 mil pe zi maxim.
yarrina te asteptam sambata cu vesti bune de la eco.

bytzitu cat timp trebuie sa stai pe bara din caauza progresteronului crescut?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

diana pumnii sunt stransi pentru tine si sunt sigura ca va fi o reusita pt tine. Yarrina avspart ghiata si o sa vedeti cate iivom calca pe urme. Yarrina sa stii ca nu o sa lasam o mare diferenta de varsta intre copii nostri......vrem sa se joace impreuna
Pupici pentru toate fetele



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata fetelor!
Am trecut doar sa va salut si sa va am o perioada mai aglomerata.
diana23ct ma bucur ca esti ok. Mai lasa telefonul nu-l mai tine ocupat.
bytzi lasa draguta lucrurile in voia sorti(o luna- doua) si nu te mai stresa, fiindca se vor rezolva cand te astepti mai putin.


toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aspirante_bb spune:

Dupa cum vedeti,capitolul deschis de iuca a fost cu noroc,yarrina esti trecuta la gravidute,o asteptam si pe diana cu aceleasi vesti bune.
iuca,dupa cum vezi,capitolul care urmeaza tot tie ti se cuvinesa-l deschizi


bytzi



***************intr-o zi toate vom deveni mamici ***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Daa, asa e,sa-l deschida tot Iuca ! Macar cate una pe capitol sa trecem de la aspirante la gravidute!
Diana-nu cred ca voi face FIV, sper sa reusesc luna viitoare prin inseminare,dar nu se stie niciodata ce imi mai puiaza mintea pe viitor,oricum iti multumesc pt. sfat,sunt din nord-vestul tarii si deci foarte aproape de Ungaria, dar deocamdata mai incercam o inseminare la Sibiu,sper luna viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

Salut Fetelor Dragi!
Ce ma bucur sa citesc ca ai reusit yarrina!!!Felicitari!
va pup pe toate

20+

Mergi la inceput