FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Din ce mi-a zis dr au cam 120-130 ui in plus. Parca...

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

diana,doamne ajuta!sa fie un inceput cu noroc,
ne rugam pt tine sa vii cu acelasi rez ca a lui yarrina.

Ce anal hormonale ai facut ,toate din z1-3 de CM ?fsh,lh,estradiol,PRL,tsh?progesteron ai facut?
ce protocol faci?ai inceput stimularea de o data sau inainte cu o zi inhibarea sau faci protocolul cu antagonisti?

eu nu am mai facut nimik,trebuia sa incep fiv-ul acum citeva zile,dar fiindca mi-a iesit progesteronul mare a trebuit sa aminam,ce sa fac ,asta-i norocul meu

tin pumnii tare ,te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

bytzi imi pare tare rau ca iar a trebuit sa amani. eu sincera sa fiu cand auzeam sa mai stau pe bara inca o luna ma lua cu toate cele ca din iulie tot asteptam , dar poate luna viitoare e norocoasa pt tine, iti tin pumnii stransi.

la szeged inainte sa iti dea schema de tratament se fac toate analizele hormonale din ziua 2-3 in clinica, astepti rezultatul si apoi iti prescrie schema pe 4 zile.nu cred ca mi-a facut si progesteronul. eu ieri am inceput cu decapertyl, o siringa preumpluta iar de azi de la pranz am gonal f 112,5 si 1 decapertil, iar pe langa asta mi-a dar aspirin cardio de 100mg, vitamina c si femibion, cate 1 pe zi. vineri merg iar la analize, eco si vedem daca mergem pe aaceasi schema sau daca modifica ceva.

yarrina msfrumos. o sa vad eu intr-un final cat o sa imi ajunga. oricum panavineri am in mod sigur.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

fetelor chiar ati fugit toate de la acest subcapitol?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Diana eu sunt aici cu tine , dar acum am luat o pauza si nu am ce sa scriu......astept sa ne spui cati foliculi vei avea la primul echo , vineri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Prezent si eu!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Simonete parca trebuia sa te apuci si tu de treaba in perioada asta. dc ai luatpauza?
yarrina ai prima eco dupa rezultatele pozitive de la fiv? cum se prezinta bebeii? s-au prins amandoi?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sambata is The Big Day. Atunci vedem exact cati sunt si cum s-au prins.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Uau,Yarrina deja sambata stii exact cati sunt? Mi se pare ca e foarte devreme,dar abia astept sa ne zici,eu zic ca sigur sunt gemenasi cum ti-ai dorit...
Diana-iti tin pumnii draga mea,sa vii cu vesti bune vineri de la Szeged, sa fie intr-adevar aprilie luna ta.
Bytzi si Simonete-"veteranele" mele dragi-va pup,va veni soarele si pe strada voastra (adica a noastra).Iar daca nu se va intampla "minunea", macar stim ca am luptat pana unde a depins de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Cip-mai baga fata draga nasucul si pe-aici!
Pe cand o noua inseminare?
Mai fetelor, dar de Monty nu mai stiti niciuna nimic? Vad ca nu mai intra deloc pe forum,sper ca e o.k.

Mergi la inceput