FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

diana,eu fiind sub trat,analizele cica nu sint concludente FSH 3,8 E2 259pg/ml ,deci.. cam tot pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bytzi mie mi-a iesit fsh :5,06 ..am 29 de ani si un copil ..nu stiu daca e bine sau rau cert este ca am facut analizele in ziua 2...tu ce zici sa le repet si in ziua 21 ca dr i nu mi-a spus sa mai fac si altele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

nu,monaramona,in z21 nu ai nevoie de FSH ...
FSH tau e super,ce sa mai...vei avea o productie buna la fiv,bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ms bytzi sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:



Dragutzele mele ,va urez un Paste Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ms bytzi si tie la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna dimineata

va scriu cu o ragaminte :

imi puteti recomanda un dr acunpunctura priceput in alea infertilitati, din Bucuresti?

multumesc tare mult si Paste Fericit!

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

Hristos a inviat fetelor
bytzi tu cu mai stai? ce aimai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:


ADEVARAT A INVIAT!
Sperand ca ati petrecut in pace si iubire Sarbatoarea Invierii Mantuitorului am intrat sa va salut dragele mele si sa va doresc o saptamana plina de lumina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Buna dragele mele!



Nu am mai scris in ultima vreme in mare parte din cauza perioadei proaste prin care am trecut. In paralel cu tratamentul pentru papanicolau am continuat cu analizele pentru inseminare. In februarie am avut programare la dr.Dracea care mi s-a parut o dragutza, ramanand ca in prima zi de CM sa sun sa ma programez pentru monitorizare. Monitorizarile le-am facut cu dr.Dragu Roxana. La prima monitorizare am avut un folicul de 11 si unul de 13, urmand ca la a doua ecografie sa stabilim ce si cum. La a doua ecografie mi-a spus ca foliculul este de 22 si ca trebuie sa fac injectia ca sa se sparga urmand ca a doua zi sa fac inseminarea. Partea ciudata e ca cu vreo cateva zile inainte au inceput dureri abdominale si intepaturi, la inceput usor apoi din ce in ce mai rau. Durerile au incetat a doua zi dupa inseminare. Nu imi explic nici acum cauza acelor dureri. Acum presupun ca poate au fost de la ovulatie. Inseminarea am facut-o cu Dracea pe CM natural exact acum o saptamana.

Ideea e ca eu sunt convinsa ca nu s-a intamplat nimic si sunt foarte demoralizata. Am citit tot internetul despre primele semne si e clar ca nu e cazul meu. Mai am o saptamana pana sa aflu exact ce si cum.


Mergi la inceput