FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

diana,bravo primul pas l-ai facut ,multa bafta la fiv
yarrina,poti s-o citesti la fiv Sibiu,e ok are 7 embrioni la 24 ore vedem evolutia in continuare,sper sa fie ok

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Dienuta am povestit la FIV la Sibiu, acolo suntem mai multe colege de suferinta. Am prelevat 12 ovocite, 10 mature din care s-au fertilizat 7. Maine ma suna sa-mi zica daca mergem pe blasto sau facem transfer in Z3.
Cum ti s-a parut K?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

diana aceste ovare se vad si la eco vaginal?..ptr ca dr i atunci cand mi-a facut eco s-a bucurat si mi-a spus ca asta e un avantaj ptr mine si binenteles se adauga ca eu am deja un copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

monaramona mie in urma eco transvaginal in tara mi se spusese ca am ovare micropolichistice, dar din cate observ medicii de la noi lasa f mult de dorit. Eu dupa experientele avute nu prea mai am incredere in medicii din romania. Daca ai citit din urma postarile noastre probabil ca sti povestea mea. Mie o singra dr mi-a spus in tara ca nu am asa ceva si sincera sa fiu a fost cea care in totdeauna mi-a inspirat cea mai mare incredere. Daca te pot ajuta cu ceva, vre-un sfat sa ma contactezi.


In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

yarrina iti tin pumnii stransi si sa ne spui si noua cum a decurs ET si cati puiuti ti-a implantat. Cum a decurs punctia si cum te-ai simtit dupa?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

cand am fost la sibiu prima data mi-a dat o carticica in care scrie de aceste ovare..scrie asa:sindromul ovarelor polichistice se caracterizeaza prin faptul ca ovarele produc mai multi foliculi decat in mod normal si nu se produce ovulatie in mod regulat.nu scrie nimic de chisturi
ooff sunt un oic confuza.. cine ma poate lamuri BITZI...AJUTORRR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

monaramona,e corect ce ai citit in carticica de la Polisano ,deci ovarele produc mai multi foliculi decit in mod normal ,adesea nu se produce ovulatia si foliculii se pot transforma in chisturi functionali.
Dar tu de ce te necajesti?ti-a zis dr ceva de ovare micropolichistice?si avind in vedere ca faci fiv ,nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme ,caci totul este supravegheat si cu ovare micropolichistice cred ca produci mai multi foliculi,asta banuiesc eu.

magduta 10,mi-am amintit ca mi-ai urat de binete dragutza,tu cum mai esti?cind mai incerci un fiv?mult noroc la urmatorul pas.



_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

monaramona mie mi s-a pus diagnosticul de ovare micropolichistice acum vreo 2 ani, in urma unei transvaginale. m-am speriat f tare pe moment si m-am apucat sa citesc ce inseamna asta. in acel moment am gasit pe net vb despre sindrimul ovarelor polichistice. din ce am citit eu la momentul respectiv stiu ca am gasit ca sindromul OP e cu totul altceva decat ovare micropolichistice, ceea ce imi spusese mie la momentul respectiv ca am. nu stiu sa iti spun sincer ce implicatii au pe cm natural, cert este ca eu am ovulatie intarziata, si nu am nici ovaare micropolichistice si nici sindromul ovarelor polichistice. Eu pur si simplu am un deficit de LH si din cauza faptului ca este concentratia f mica se matureaza mult prea greu foliculii si automat atunci cand ajung la maturitate nu sunt f buni calitativ.
tu dc iti faci atatea griji? ce ti s-a spus de fapt de la sibiu?

bytzi tu ce ai mai facut luna trecuta cu FSH-ul? ne-ai lasat in ceata. ai mai repetat analiza? cum a iesit in urma tratamentului?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Diana joi am ET de Z5 cu 2 puiuti. Speram sa se prinda amandoi. Decocamdata avem 5 embrioni f buni si unul mai anemic. Sa vedem joi cum stam...cu cati am ramas. Poate ramane si de-un fratior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor mie mi-a zis dr i ca am un ovar polichistic si unul normal de aceea tot intreb ca sa fiu convinsa (ca el s-a bucurat cand a vazut ca am polichistic)

Mergi la inceput