FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

RodicutzCu intarziere itzi urez shi eu "La multzi ani!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cip sincer n-am crezut ca-i chiar asa de tanar. Eu il banuiam undeva pe la 37-38. Lasand glumele eu sunt foarte multumita de el ca si medic...exemplar. Nu l-as schimba cu nimeni. Am foarte mare incredere in el si daca inca mai esti pe ganduri cu M poti sa-l 'incerci' si tu o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cum adik Cip? N-am inteles ce ai crescut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

da,yarrina,are dreptate cip,ea a fost cea care a descoperit Polisano ca lucreaza cu Banca Cryos,ea a fost prima acolo la dr Mutuliga ,apoi Iuca la dr Chicea si apoi eu cu Iaura la dr Ispasoiu ,adevarul ca cam noi doua i-am facut'reclama'pe aici lui dr Idaca citesti din urma ,vezi atunci ce incintate eram....


_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Stiu puiule, am citit si din urma si am vazut. Pai se stie ca datorita voua am mers la el, in special tie care mi l-ai recomandat ca mergeai si tu la el. Eu ma programasem la Dracea dar peste vreo 2 luni...cum e la ei. Pana mi-a ajuns programarea la ea am facut si o inseminare la Sibiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Simt un pic de amorteala pe aici? Acum cand vine primavara? Ia hai un pic de miscare:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

am revenitsi eu..am fost plecata dar acum am citit mesajele din urma ..
yarina iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Buna dragelor. Am aparut si eu la epel, putin mai tarziu, dar sunt aici cu voi si va urmaresc din umbra. In primul rand vreau sa urez tuturor celor care azi isi sarbatoresc ziua de nume LA MULTI ANI! si o floricica si un pupic din partea mea pt toate. .

bytzi ma bucur tare ca ai revenit printre noi, da am fost la clinicaa, am avut pe 24 programare, mi=aa facut eco si e ok, mi-a zis ca sunt ok, m-a intrebat cat am slanbit in total si a ramas sa ne vedem in ziua 2 a cm urmator (adica dupa Paste) sa incepem FIV-ul. A ramas foarte surprins Zadori cand l-am intrebat daca am ovare micropolichistice si m-a intrebat de unde ami-a venit ideea asta. Apoi mi-a explicat cum ar fi trebuit sa arate analizele mele hormonale daca as fi avut asa ceva.

yarina nu ne mai ti ssi pe noi la curent ccu fertilizarea ta? ti-a facut punctia? cate ovocite ai in cele din urma? te asteptaam cu vesti noi si iti tin pumnii stransi.


In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

diana poate ne spui si noua cum sunt acele ovare ..ca mie mi-a spus ca eu am un ovar care produce cam 20 de ovule,plus celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

monaramona din cate am inteles eu ovarul micropolichistic sau polichistic are peretele ingrosat din cauza foliculilor care luna de luna nu au reusit sa se desprinda si care s-au transformat in chistulete. datorita acestora ovulatia este ingreunata. dar dr zadori mi-a explicat ca un ovar micropolichistic se vede si din analizele hormonale si atunci valoarea LH-ului ar trebui sa fie dubla fata de cea a FSH-ului.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput