INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary80 spune:

BUNA FETELOR!!!!N-am mai intrat de ceva vreme pe forum pentru ca am fost foarte ocupata cu serviciul dar si foarte dezamagita de ceea ce am citit ultima data.
noi luna februarie am incercat natural dar fara izbanda, iar acum nu mai vreau sa fac nimic (IA), voi astepta sa treaca sarabtorile pascale si apoi mai vedem...
nu mai am chef de nimic, simt ca totul merge prost...in doi ani si 4 luni n-am ramas niciodata, doua IA si nimic, si analizele bune pai ce sa mai cred...simt ca o iau cu capul...
nu stiu ca sa mai fac...sunt foarte dezamagita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Buna fetelor , nu am mai scris de mult pe forum, am facut o inseminare pe 20 febr iar azi zi 14 am facut un test barza gold care a ieshit negativ. Credetzi ca mai pot spera? Am simptome dar poate sunt de la progesteronul luat. Am dat sange pt BHCG ieri dimi dar rezultatul il primesc abia marti.
Stitzi cazuri cu test de pp negativ in zi 14, adic nu se vede nimic-nimic shi totushi a fost sarcina? Mai pot sa sper?


Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cipcirip nu vreau sa te dezamagesc dar daca in z 14 este negativ atunci nu cred ca s-a prins dar nu iti pierde speranta asteapta intarzierea cm

iti doresc din suflet sa fie cu reusita numai bine

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

alinutahu nu-mi vine CM-ul pana nu intrerup progesteronul.

Fetelor am citit mai demult aici despre o fata care a avut test de pipi negativ, a crezut ca nu e insarcinata shi a plecat in concediu. CM nu venea si a mai repetat un test care a iesit f pozitiv. Dc intra as vrea sa shtiu in ce zi de la IA a facut primul test si dc se vedea catushi de putzin a 2-a liniutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Cipcirip,nu dezarma,minuni au mai fost ,asa ca mai exista speranta pana la proba contrarie

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ucamm spune:

Buna fetelooorrrr!
Vreau sa va incurajez si sa va spun sa va rugati la Dumnezeu pt ca eu dupa 3 ani de cand incerc sa raman insarcinata, 4 IA - am ramas insarcinana natural astazi am aflat.
NU RENUNTATI SI LUPTATI IN CONTINUARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

ucamm -felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Felicitari Uucam!!!
Sarcina usoara si la termen!


Sensibila astazi urma sa mergi la control? Iti tin pumnii si ne gandim la tine sa fiti bine amandoua si nastere usoara daca se intampla azi!

Va pup pe toate si duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

katy_1983 – reamintesc ca acum ceva timp era o fata la acest subiect care dupa mai multe incercari a ramas natural cu 50000 spermatozoizii in conditiile in care tocmai fusese refuzata sa faca IA in luna respective din cauza nr mic de gigei. Deci nu e nevoie decat de 1 SINGUR SPERMATOZOID BUN !
Ai incredere in sansa ta !

viss – tu ai marele avantaj ca stii ca se poate ! Stii sunt fete care isi doresc sa raman chiar daca pierd sarcina , numai sa vada ca se poate ! Sincere u cred ca trebuie sa ai incredere. Se va repeat si o sa ai bebelul mult dorit !

aruam – jos palaria pt optimismul tau ! Si asa o sa si reusesti sa fii mamica anul asta cum iti doresti !

Doamne ajuta fetele !

Noi acum am venit de la eco. Duduia nu are de gand sa vina pe lume, desi are déjà 39 de saptamani si 3 zile. Colul e tot inchis si mi-a zis dr ca daca nu nasc pana duminica ne vedem duminica la 10, vine special pt mine sa vada cum stam. Ca dupa ecografista nu avem voie sa depasim termenul avand in vedere diminesiunile mele. Dr zicea ca a mai crescut dar ca nu imi poate spune ce greutate are ca, capul este foarte coborat si nu il mai poate masura. Important e ca e bine, lichidul amiotic e cat trebuie, asa ca mai asteptam. Mare minune de nu o vrea sa apara de ziua mea pe 6 !

e in burtica +39 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!




La multi ani Sensibila!!!majoreta]Sa ai o fetita sanatoasa si sa va bucurati de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna, fetele! Nu am mai scris de ceva timp la acest subiect, pt ca nu am avut ce spune! Dupa 6 ani de incercari, 2 fertilizari nereusite, o operatie de laparo la care nu s-a putut desfunda decat o sg trompa, o IA nereusita si cateva luni bune de stimulari, in luna in care mi s-a spus ca voi ovula din nou pe partea cu trompa infundata...am ramas natural!!!!!!!!!!!!!!!! Sunt posesoarea unui test pozitiv si a unui beta de 79 in z28. Ieri am facut o eco si se vede o bubulina mica-mica! Maine mergem sa mai facem un beta, iar miercuri din nou la eco! Va pup pe toate! Sa vina barza la toate fetele!

Mergi la inceput