INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Danubia, reactia ta la Ovitrelle cum a vazut-o doctorul? ti-a zis ca e normala? ti-ai facut singura injectia? e la fel ca stiloul ala de injectii pt stimulare?

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

buna fetelor mult succes celor inseminate tinem pumnii celor foliculate:)
eu am trecut printr-o experientza ingrozitoare. ieri pe la 1 am inceput sa sangerez abundent. l-am sunat pe dr mi-a zis ce tratament sa iau si sa nu care cumva sa ma las chiuretata daca cumva ajung la spital. nu ma durea nimic asa ca m0am asezat in pat. la 2 am avut nevoie la buda, sangerare si mai multa si mai puternica, eram deja disperata, la 3 eliminam un cheag cat palma mea. gata totul se spulberase. am refuzat sa ma duc la spital aici in pitesti, am zis ca stau pana dimineatza cand ajung la buc, sotul m-a pazit toata noaptea de frica sa nu fac vreo hemoragie, n-am mai facut. am ajuns dimineatza la buc, asteptam sa imi spuna ca mai trebuie ceva ca sa se curete tot si cand colo ei imi aratau inimioara cum bate de puternic si ce bine e cel mic, am izbucnit in plans ca nu ma mai puteam opri. cheagul pe care l-am eliminat a fost un hematom care s-a desplipit si a curs aproape tot. HAPPY END (dar avem mare grija)

va pup dulce si va astept cu liniutze


Doamne Anna ce m-ai speriat! Bine ca sunteti bine! Doamne Ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

buna fetelor mult succes celor inseminate tinem pumnii celor foliculate:)
eu am trecut printr-o experientza ingrozitoare. ieri pe la 1 am inceput sa sangerez abundent. l-am sunat pe dr mi-a zis ce tratament sa iau si sa nu care cumva sa ma las chiuretata daca cumva ajung la spital. nu ma durea nimic asa ca m0am asezat in pat. la 2 am avut nevoie la buda, sangerare si mai multa si mai puternica, eram deja disperata, la 3 eliminam un cheag cat palma mea. gata totul se spulberase. am refuzat sa ma duc la spital aici in pitesti, am zis ca stau pana dimineatza cand ajung la buc, sotul m-a pazit toata noaptea de frica sa nu fac vreo hemoragie, n-am mai facut. am ajuns dimineatza la buc, asteptam sa imi spuna ca mai trebuie ceva ca sa se curete tot si cand colo ei imi aratau inimioara cum bate de puternic si ce bine e cel mic, am izbucnit in plans ca nu ma mai puteam opri. cheagul pe care l-am eliminat a fost un hematom care s-a desplipit si a curs aproape tot. HAPPY END (dar avem mare grija)

va pup dulce si va astept cu liniutze


Dumnezeule prin ce ai trecut!!!!!!!!
Ai grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

anna_ivan - CINEVA ACOLO SUS VA IUBESTE PE TOTI 3 ! Sa nu uiti sa ai incredere, pt ca bebe e super bine ! Doamne ajuta ca urmatoarele 7 luni sa fie fara probleme !

e in burtica +39 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danubia spune:

piolica ovitrelle e o invectie miiica subtire stil stilou , eu mi-am facut toate injectiile acasa , de fapt sotul meu mi le-a facut .
Reactia la ovitrelle am avut-o crescator zi dupa zi , am sunat medicul si a zis sa iau spasfon parca asa ii zice , n-am cutia langa mine, si sa stau in pat . Dar m-am dus singura la urgente pt ca durerile au fost mari , am vomat din cauza lor , si m-am umflat la maini , fata ... Insa te rog mult sa nu te gandesti la chestia asta pt ca sunt f rare cazurile de hiperstimulare , tu sa ramai senina si sa-ti spui ca va merge sigur.
Da e prima inseminare , tabelul cu temp i l-am aratat dar a zis ca el nu se ia dupa ele , depinde de medic , prima ginecoloaga la care am fost ma tinea numai pe temperaturi luni de zile de ma scotea din sarite , plus ca ii trebuia sa vorbeasca cu sotul meu la fiecare vizita . Tot felul de pasarici la fiecare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

sensibila, pupam bebelina cuminte. poate va sarbatoriti in aceeasi zi
ce bine mi-a picat cand am citit ce ai scris : "reamintesc ca acum ceva timp era o fata la acest subiect care dupa mai multe incercari a ramas natural cu 50000 spermatozoizii in conditiile in care tocmai fusese refuzata sa faca IA in luna respective din cauza nr mic de gigei.".
ok, la noi nu e vorba de a ramane luna asta, ca tocmai bat uratii la usa, dar parca te mai repune pe drumul ala bun si iti mai da incredere cand citesti de cate o reusita in conditii similare

anda82 iti doresc ca primul FIV sa fie o reusita!
peta, ce face burtica??

anna_ivan ce martisor frumos!!!
felicitari pentru inimioara

MaraAnisia, imi pare rau pentru nereusita de la IA 3. asta este, ce sa-i facem... mergem mai departe.

katy_1983, cu ce nr de spermatozoizi ati facut pana la urma inseminarea? cine stie...cand te astepti mai putin poate sa apara surpriza

viss iubita,
ti-ai recoltat pt SAFL si trombofilie? ce analize ai mai facut?
ma bucur ca te mobilizezi si nu te dai batuta.

piolica eu incep monitorizarea cel mai devreme in ziua 8, din 2 in 2 zile. mult succes si tinem pumnii pentru IA reusit

Danubia imi pare rau pt IA-ul nereusit. ce ciudata reactie la ovitrelle ...de cat timp incercati? si ciclul meu e lung, eu nestimulat cand ovulez ovulez prin ziua 21-22

anna_ivan...am inghetat cand am inceput sa-ti citesc postarea...
doamne ce mult ma bucur pt HAPPY END si pentru inimioara puternica!!!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Anna, bine ca s a terminat cu bine, oricum ai trecut prin clipe groaznice, dar uite ca DD are grija de bblul tau si s-a dus hematomul.

Alla76 multumesc de urare...sper..desi sunt ingrozita de cate analize trebuie sa fac...sunt asa de scumpe in jur de 30 mil(pentru mine is pentru sot). Deci o sa mai treaca ceva timp pana o sa ajung sa reusim sa facem analizele.Ni se opresc bani la asigurari si cand avem nevoie nu beneficiem in cazul infertilitatii si nu numai...

Eu intru in fiecare zi...astept sa ma bucur pentru cineva.

Puppp pe toate fetele si il rog pe Dumnezeu sa se indure de noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor.
anna- ma bucur ptr tine.chiar dc am un junghi in inimioara,ca de, la mine nu s-a eliminat mama lui de hematom cu tot statul la pat o luna si 40 injectii..ma bucur ca nu orice sangerare e un avort,si ca uneori hematoamele se mai si elimina singure,lasand bebicul in pace
alla - am facut toxoplasmoza,IgG si IgM. vestea buna e ca am IgG(adica acum am anticorpi), si deci nu am facut IgM -adica infectie acuta in timpul sarcinii, si sa produca oprirea in evolutie.nu am nici listeria. maine sunt de garda, dar am sa sun sa vad cum au iesit ureaplasma, micoplasma, chlamidia din col. luni am sa-mi fac(am lasat sa se mai elimine hormonii de sarcina, sa nu influenteze rezultatele) ptr sdr. antofosfolipidic si trombofilie la mine la spital.mutatiile le fac dup-aia , se fac doar la particular,nu exista chituri ptr ele in spital, sunt prea scumpe.am sa mai fac peste o luna cariotipul genetic al meu si al sotului.si atat. apoi trec la inseminari, dupa un control ecografic.
acum iau cicloproginova si trat naturist cu branca ursului. de sapt viitoare mai iau Maca si tinctura mladite zmeur.la recomandarea unei dr. ginecoloage, sa se refaca endometrul si hormonii.
mi-am mai revenit nitel, de , ieri am facut o saptamana.am trecut si de ziua de ieri..acu' sunt parfum. mi-a venit o rezidenta de an mic, pe stagiu, cu burta la gura, la 6 luni. cand am vazut-o,era sa lesin.mi-a placut de ea, dar nu puteam vb. cu ea, mi se umezeau ochii, dc ii aruncam spre burta ei.mi se usca gura cand ma intreba cum ma cheama,imi venea sa nu-i raspund. dupa vreo 30 minute, m-a coplesit ideea ca pot fi asa o scorpie, ca fata nu are nici o vina ptr problemele meleasa ca, cu glasul tremurand a trebuit sa vb cu ea,i-am si spus ca sunt cu capul zilele astea, ptr ca sa incerce sa inteleaga scorpia din mine..
apoi mi-a povestit de 3 avorturi de dinainte,si ca au adoptat o fata din satul bunicilor,acum 2 ani, acum fata are 7 ani. concluzia cred ca e o tipa foarte buna la suflet,iar acum peste cine dadea la spital,ptr 2 luni, peste o scorpie neimplinita.asa ca, incet, incet,am schitat un zambet,2..iar azi am facut sex cu barbatul.ma gandeam la duminica, dupa ce ies si eu din garda, pe net scrie dupa 6 sapt,dar dr. ginecolog a zis ca dupa 1 sapt e ok, asa ca..dc lui ii curgeau ochii azi, si m-a intrebat cu un glas sotit dc azi e voie..am facut-o.si mi-am reamintit cat de mult il iubesc.uitasem..
si pe voi va iubesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alla76

sensibila, pupam bebelina cuminte. poate va sarbatoriti in aceeasi zi
ce bine mi-a picat cand am citit ce ai scris : "reamintesc ca acum ceva timp era o fata la acest subiect care dupa mai multe incercari a ramas natural cu 50000 spermatozoizii in conditiile in care tocmai fusese refuzata sa faca IA in luna respective din cauza nr mic de gigei.".
ok, la noi nu e vorba de a ramane luna asta, ca tocmai bat uratii la usa, dar parca te mai repune pe drumul ala bun si iti mai da incredere cand citesti de cate o reusita in conditii similare

anda82 iti doresc ca primul FIV sa fie o reusita!
peta, ce face burtica??

anna_ivan ce martisor frumos!!!
felicitari pentru inimioara

MaraAnisia, imi pare rau pentru nereusita de la IA 3. asta este, ce sa-i facem... mergem mai departe.

katy_1983, cu ce nr de spermatozoizi ati facut pana la urma inseminarea? cine stie...cand te astepti mai putin poate sa apara surpriza

viss iubita,
ti-ai recoltat pt SAFL si trombofilie? ce analize ai mai facut?
ma bucur ca te mobilizezi si nu te dai batuta.

piolica eu incep monitorizarea cel mai devreme in ziua 8, din 2 in 2 zile. mult succes si tinem pumnii pentru IA reusit

Danubia imi pare rau pt IA-ul nereusit. ce ciudata reactie la ovitrelle ...de cat timp incercati? si ciclul meu e lung, eu nestimulat cand ovulez ovulez prin ziua 21-22

anna_ivan...am inghetat cand am inceput sa-ti citesc postarea...
doamne ce mult ma bucur pt HAPPY END si pentru inimioara puternica!!!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009




din cate am inteles erau undeva la 3 milioane, dar nu sunt sigura ca ne-a zis asa fugitiv.

ms pt incurajari....abia asteptam sa treaca zilele astea sa vedem rezultatul ca sa stim ce este de facut mai departe.
nimic nu ma omoara mai mult decat asteptarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

buna, fetelor.
anna- ma bucur ptr tine.chiar dc am un junghi in inimioara,ca de, la mine nu s-a eliminat mama lui de hematom cu tot statul la pat o luna si 40 injectii..ma bucur ca nu orice sangerare e un avort,si ca uneori hematoamele se mai si elimina singure,lasand bebicul in pace
alla - am facut toxoplasmoza,IgG si IgM. vestea buna e ca am IgG(adica acum am anticorpi), si deci nu am facut IgM -adica infectie acuta in timpul sarcinii, si sa produca oprirea in evolutie.nu am nici listeria. maine sunt de garda, dar am sa sun sa vad cum au iesit ureaplasma, micoplasma, chlamidia din col. luni am sa-mi fac(am lasat sa se mai elimine hormonii de sarcina, sa nu influenteze rezultatele) ptr sdr. antofosfolipidic si trombofilie la mine la spital.mutatiile le fac dup-aia , se fac doar la particular,nu exista chituri ptr ele in spital, sunt prea scumpe.am sa mai fac peste o luna cariotipul genetic al meu si al sotului.si atat. apoi trec la inseminari, dupa un control ecografic.
acum iau cicloproginova si trat naturist cu branca ursului. de sapt viitoare mai iau Maca si tinctura mladite zmeur.la recomandarea unei dr. ginecoloage, sa se refaca endometrul si hormonii.
mi-am mai revenit nitel, de , ieri am facut o saptamana.am trecut si de ziua de ieri..acu' sunt parfum. mi-a venit o rezidenta de an mic, pe stagiu, cu burta la gura, la 6 luni. cand am vazut-o,era sa lesin.mi-a placut de ea, dar nu puteam vb. cu ea, mi se umezeau ochii, dc ii aruncam spre burta ei.mi se usca gura cand ma intreba cum ma cheama,imi venea sa nu-i raspund. dupa vreo 30 minute, m-a coplesit ideea ca pot fi asa o scorpie, ca fata nu are nici o vina ptr problemele meleasa ca, cu glasul tremurand a trebuit sa vb cu ea,i-am si spus ca sunt cu capul zilele astea, ptr ca sa incerce sa inteleaga scorpia din mine..
apoi mi-a povestit de 3 avorturi de dinainte,si ca au adoptat o fata din satul bunicilor,acum 2 ani, acum fata are 7 ani. concluzia cred ca e o tipa foarte buna la suflet,iar acum peste cine dadea la spital,ptr 2 luni, peste o scorpie neimplinita.asa ca, incet, incet,am schitat un zambet,2..iar azi am facut sex cu barbatul.ma gandeam la duminica, dupa ce ies si eu din garda, pe net scrie dupa 6 sapt,dar dr. ginecolog a zis ca dupa 1 sapt e ok, asa ca..dc lui ii curgeau ochii azi, si m-a intrebat cu un glas sotit dc azi e voie..am facut-o.si mi-am reamintit cat de mult il iubesc.uitasem..
si pe voi va iubesc



te pup viss... ma emotioneaza postarile tale... esti o dulcica, imi pari un inger de om

Mergi la inceput