INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

sorinake, ucamm felicitarii darcina usoara si la termen

sensibila la multi ani pt ieri si nastere usoara daca e sa fie azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

buna, fetele! Nu am mai scris de ceva timp la acest subiect, pt ca nu am avut ce spune! Dupa 6 ani de incercari, 2 fertilizari nereusite, o operatie de laparo la care nu s-a putut desfunda decat o sg trompa, o IA nereusita si cateva luni bune de stimulari, in luna in care mi s-a spus ca voi ovula din nou pe partea cu trompa infundata...am ramas natural!!!!!!!!!!!!!!!! Sunt posesoarea unui test pozitiv si a unui beta de 79 in z28. Ieri am facut o eco si se vede o bubulina mica-mica! Maine mergem sa mai facem un beta, iar miercuri din nou la eco! Va pup pe toate! Sa vina barza la toate fetele!


http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/


Sorinake ce veste superba! Doamne ajuta! Sarcina usoara si la termen!
Minuni ca asta ne fac sa nu ne pierdem speranta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Buna Feteee
Nu am mai intrat de mult..acum am citit fugitiv si am vazut ca sunt multe noutati pe aici si de bine si de mai putin bine. Dar le invingem pe toate
Vreau sa va spun ca din fire nu mi-s o fire optimista insa Dumnezeu a tinut cu noi. Dupa mai bine de 6 luni de tratamente naturiste si nu numai pentru sot, am refacut in februarie pe 13 spermograma si culmea - a iesit normospermie. Ma pregateam pentru a 2 IA cu doctor Moisa Anca; asteptam menstruatia ca sa pot incepe schema de tratament ce imi fusese prescrisa pe 25 februarie cand fusesem la control...si ce credeti..ieri am facut test de sarcina fiindca imi intarziase menstruatia 5 zile deja si chiar nu intelegeam ce se intampla... Si uite ca instantaneu in 30 secunde au aparut cele 2 liniute - NU IMI VENEA SA CRED ..deci am ramas natural dupa o incercare de IA nereusita in ianuarie. Cred ca relaxarea ca urma sa am a doua IA in martie si-a spus cuvantul..si am reusit !!
Sper sa va dau speranta ! Va pup pe toate
Sorinake- imi pare bine sa aud ca esti
Sensibila - sa schimbi te rog la mine in listuta , REUSIT NATURAL in luna februarie. Iti doresc nastere usoara si asteptam poze!!!
Un weekend cat mai frumos cat a mai rama din el



Ema C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Sorinake,Ucamm,Siema,felicitari dragutelor si sarcina usoara

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

siema felcitari
3 reusite natural luna asta sau ma rog februarie SUUPPERRR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Siema,o veste superba mi-ai dat,pentru ca si saotul meu are probleme
Poti sa imi spui te rog ce tratament a facut sotul tau si de la ce valori ale spermogramei ati plecat?

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui siema

Buna Feteee
Nu am mai intrat de mult..acum am citit fugitiv si am vazut ca sunt multe noutati pe aici si de bine si de mai putin bine. Dar le invingem pe toate
Vreau sa va spun ca din fire nu mi-s o fire optimista insa Dumnezeu a tinut cu noi. Dupa mai bine de 6 luni de tratamente naturiste si nu numai pentru sot, am refacut in februarie pe 13 spermograma si culmea - a iesit normospermie. Ma pregateam pentru a 2 IA cu doctor Moisa Anca; asteptam menstruatia ca sa pot incepe schema de tratament ce imi fusese prescrisa pe 25 februarie cand fusesem la control...si ce credeti..ieri am facut test de sarcina fiindca imi intarziase menstruatia 5 zile deja si chiar nu intelegeam ce se intampla... Si uite ca instantaneu in 30 secunde au aparut cele 2 liniute - NU IMI VENEA SA CRED ..deci am ramas natural dupa o incercare de IA nereusita in ianuarie. Cred ca relaxarea ca urma sa am a doua IA in martie si-a spus cuvantul..si am reusit !!
Sper sa va dau speranta ! Va pup pe toate
Sorinake- imi pare bine sa aud ca esti
Sensibila - sa schimbi te rog la mine in listuta , REUSIT NATURAL in luna februarie. Iti doresc nastere usoara si asteptam poze!!!
Un weekend cat mai frumos cat a mai rama din el



Ema C



Felicitari Siema!
Si tie sarcina usoara si la termen!

Fetelor o zi tare frumoasa azi!Vesti bune...a iesit soatele!Trei minuni!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Anna cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Siema,o veste superba mi-ai dat,pentru ca si saotul meu are probleme
Poti sa imi spui te rog ce tratament a facut sotul tau si de la ce valori ale spermogramei ati plecat?

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"


Draga Cora

Am plecat in ian 2009 spermograma era normala; apoi a urmat o operatie la sot, si am refacut spermograma in august- oligoastenoteratospermie medie; 11 mil erau in total; in septembrie am repetat spermograma , era acelasi diagnostic, si cam tot atatia la numar, crescuse un pic mobilitatea; am luat tribulus terestris, laptisor de matca si apoi la recomandarea doctorului permen ( care contine si tribulus)si undestor (mbele cam 3 luni de tratament) ; dar mai uitam sa luam mai ales undestorul, si permenul luam cateodata doar 2 pe zi (doza era de 3/zi); in febru 2010 am refacut spermograma si am obtinut acest rezultat...si o sarcina mult dorita!

Ptr undestor e bine sa ceri sfatul unui medic (este un compus sintetic care se da in anumite conditii, cand spermograma arata intr0un anume fel, nu cred ca este panaceu universal deoarece tot pe aici pe forumuri am mai auzit pareri in care fetele ziceau ca ar fi avut efectul contrar); bineinteles si lipsa stresului, relaxarea sutn 2 elemente care au contribuit cu varf si indesat; de asemenea mincareaaaa sanatoasa cat ne putem permite; lipsa bauturi alcolice si racoritoare ( sau macar in cantitati f mici doar de gust)

Astept vesti bune de la voi toate cele aspirante

Ema C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

Fetelor dragutelor, am si eu o nedumerire: daca ar fi sa alegeti un doctor pentru a incepe investigatiile premergatoare unei ia ce doctor ati alege? Ati merge spre Cluj,Ungaria sau Sibiu?
Multumesc mult si spor maxim in "rezolvarea problemelor"

Mergi la inceput