INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

eu am facut la genesys. Dr matei este biolog. si da....costa 600 inseminarea. acum depinde de doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

a fost usor. nu-ti face griji. mie mi-au facut 2 . una vineri si una duminica. acum astept rezultatul. dureaza 5 min si nu e deloc dureros.pup. multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

anda82, atunci fa cu banutii de la parinti si nu te mai gandi ca nu iese. sa sti ca cel mai important intr-un fiv e sa nu fii stresata.iti tin pumnii, m-ai impresionat f tare.



Da, o sa fac..nu stiu cand pe 31 ma duc la consultatie la dr Cocei poate fac la Giulesti ca este mai ieftin...Nu am de ales. Insa chiar daca rezultatul ar fi negativ, daca sunt sanatoasa o sa lupt pentru visul meu...
la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary80 spune:

SENSIBILA FELICITARI PENTRU FETITA TA
SA FIE SANATOASA SI SA-TI FACA VIATA MAI FRUMOASA
ASTEPTAM VESTI ...
SABRINELA NU AM MAI VB DE MULT, NU MAI STIU NIMIC DE TINE...
PE TOATE VA SALUT SI VA IMBRATISEZ EU SUNT INTR-O PERIOADA IN CARE N-AM CHEF DE NIMIC
CRED CA ABIA DUPA PASTE MAI FACEM CEVA ...PANA ATUNCI REFLECTAM...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

buna fetelor, sunt noua pe forum, dar va citesc de ceva timp. noi incercam de un 1 an si 4 luni, 2 IA nereusite in ian si febr 2010 la clinica promed, vrem sa o facem pe a treia la budapesta cu dr kovacs. a mai facut cineva inseminare cu el? m-ar interesa sa stiu cum a decurs procesul, cate ecografii face si cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

roxi25 bine ai venit si sper ca ti se va inplini visul de a fi mamica cat de curand

eu sunt in ungaria mai exact in budapesta si si eu fac tratamente de stimulare pt ca eu nu ovulez dar vreau sa iti spun ca eu sunt foarte multumita de conditiile de aici
tu unde mergi in ungaria?
de fel de probleme ai ,de ce nu vine spontan?
intro zi o sa fiu si eu
numai bine

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Roxi, alinutahu. eu am facut prima inseminare la Budapesta, la o clinica privata (pe vremea aia locuiam acolo). A mers din prima. Initial am facut stimulare vreo 6 luni, nu a mers, asa ca am trecut la inseminare si a fost super.
Am facut la clinica Devai, e in districtul 9, nu departe de Budaors. Eu locuiam f departe, in Zuglo, trebuia sa traversez Budapesta ca sa ajung la el. Doctorul e super, foarte simpatic si foarte atent. Noi ne-am atasat foarte tare de el. El fcaea ecografiile, inseminarile, FIV, tot, plus ca e obstetrician si el mi-a facut cezariana. Problema este ca e o mare nebunie la el, este fff solicitat, asa ca se sta la coada la greu de dimineata in perioada de stimulare. Daca vreti mai multe detalii, va pot spune cu placere.



Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

lulusor, piolica, ce faceti? cum va simtiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

alinutahu, voi face la Kaali cu dr. Kovacs, am fost in februarie la prima consultatie, ne-a placut de el. ne-a recomandat sa mai incercam si a treia inseminare inainte sa trecem la FIV. deoarece vreau sa vad care sunt conditiile acolo, m-am gandit ca ar fi o idee buna sa fac acolo cea de-a treia inseminare. asa ma poate urmari in timpul stimularii si daca nu se prinde acum, poate stie mai bine ce tratament sa-mi dea pt FIV

am avut un polip uterin la inceputul anului trecut pe care l-am scoS; pe ciclu natural nu ovulez cu ovarul stang, produce foliculi, dar nu cresc; totusi, dreptul face in locul lui foliculi, dar nici ei nu cresc f mult; in rest, HSG ok, sotul ok

cu stimulare, ovulez ok, dar nu se prinde; vreau sa-mi fac acum si screening-ul de trombofilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxaboxa

lulusor, piolica, ce faceti? cum va simtiti?


Eu ma simt super bine, putin nerabdatoare, dar stiu ca am de asteptat asa ca nu vreau sa-mi rod unghiile aiurea. Cu Dumnezeu inainte.

Tu cum esti? Cind faci testul?

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput